• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی سواحل چشمه شهر ترکیه کشور ازمیر


سواحل چشمه

نام سرگرمی

Çeşme

نوع سرگرمی

ساحل

کشور

ناحیه

ساحلی

ساعت بازدید

تمام روزهای سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

Turkey, Izmir, Cesme

وقتی اسم ساحل به میان می آید چشمه یکی از نخستین مکان هایی است که در ذهن خطور می کند. شبه جزیره چشمه دارای 29 کیلومتر ساحل با دریای شفاف، خورشید، شن های ریز و آب های درمانی دارای فسفر است. این شبه جزیره، سواحلی دارد که یکی از دیگری زیباتر است. چشمه تقریبا 20 ساحل دارد از جمله شیفنه Şifne))، بندراسمال(Small Harbor) ، پیرلانتا(Pırlanta) ، بندر پاشا (Paşa Harbor)، ساحل ایلیجا(Ilıca) ، چیفتلیک(Çiftlik) ، آلتینکوم(Altınkum) ، چاتال ازمک (Çatal Azmak)، خلیج سکیزلی(Sakızlı) ، ساحل تککا (Tekka) و آیایورگی (Ayayorgi).

ساحل خلیج تکه: 
این مکان با شن های ریز طلایی رنگ و آب زلال یکی از بهترین مکان ها برای تعطیلات است.

ساحل پیرلانتا (الماس): 
این ساحل برای کایت سواری بسیار مناسب است. ساحل پیرلانتا یکی از اصلی ترین دلایلیست که به چشمه پایتخت بادسواری (سرفینگ) می گویند. هم ماسه و هم دریای این ساحل بی نظیر و فوق العاده هستند.

ساحل آلتینکوم: 
این ساحل محبوب به زیبایی جزایر گرمسیریست و نام خود را از کلمات ترکی معادل ماسه طلایی گرفته است (آلتین به معنای طلایی و کوم به معنای ماسه).

خلیج آلاچاتی پیاده (Alaçatı Piyade): 
این مکان محبوب افرادی است که شنا کردن در آب سرد را دوست دارند. خلیج آلاچاتی در ناحیه ای است که وزش باد در آن وجود ندارد و شن های طلایی دارد که آن را شبیه به یک خلیج بهشت مانند می کند. گردشگران می توانند از ورزش های آبی در روز و شرکت در سرگرمی های متنوع در نظرگرفته شده در شب لذت ببرند.

ساحل چارک(Çark) : 
چارک ساحل جالبیست که کلاب های ساحلی دارد و در جنوب شبه جزیره چشمه و در کنار ساحل آلتینکوم قرار گرفته است. در این ساحل که شبیه ساحل های گرمسیری می باشد وزش باد سبب می شود بتوانید بدون این که خیلی احساس گرما کنید حمام آفتاب بگیرید. بادسواران از سرتاسر جهان برای بادسواری یا همان ویندسرفینگ به ساحل چارک می آیند. همچنین کلاس های بادسواری نیز در این ساحل وجود دارد.
 
 ساحل ایلیجا: 
ساحل ایلیجا و سواحل این منطقه بخاطر آب گرمی که دارند مانند یک استخر آب گرم عظیم هستند. مهم ترین ویژگی چشمه و خصوصا ساحل ایلیجا این است که تا فاصله 100 متری از ساحل آب کم عمق است. این آب کم عمق از منابع گرمایی حرارت می گیرد و تبدیل به آب گرمی می شود که برای بدن مفید است. به همین دلیل می توان گفت سواحل چشمه تعطیلاتی را به گردشگران ارائه می دهد که به سلامتی آنها نیز کمک می کند. علاوه بر این ساحل برای بچه ها و کسانی که تازه شروع به یادگرفتن شنا کرده اند بسیار مناسب است.
 
شما می تونید تلفیقی دلپذیر از دریاهای گرم و بادها را در آلاچاتی پیدا کنید. حتی در گرم ترین روزهای تابستان، نسیم دریا که در بعد از ظهرها می وزد هوا را خنک می کند. مهم نیست چقدر شلوغ باشد امکان حمام آفتاب، پیاده روی و ورزش به راحتی فراهم است. بارها، دیسکوها و کلاب های ساحلی تا صبح برای کسانی که در طول سفر می خواهند تفریح داشته باشند باز است.

پاشا لیمان- بندر بزرگ- شیفنه (Şifne-Grand Harbor-Paşa Liman) :
ساحل پاشا لیمان، با دریای گرم و آرام خود تعطیلاتی را برای گردشگران فراهم می کند که فراتر از انتظارشان است. ساحل ایلیجا در مرکز قرار دارد و همینطور که نوار ساحلی به طرف جنوب شرقی و شیفنه ادامه می یابد با منطقه ای دلربا، بهارهای گرم  و سوحل زیبا مواجه می شوید. بندر بزرگ جاییست که خلیج پاشا لیمان، امکانات توریستی، نواحی اردوگاهی و اقامتگاه ها در آن گرد هم آمده است. این منطقه بخاطر بهارهای گرم، اقامتگاه های تمیز و مرتب در مجاورت شیفنه و 5 کیلومتری ایلیجا معروف است. امکانات حمل و نقل از ایلیجا به مکان های توریستی مهم فراهم شده است.

اسکله آلاچاتی: 
این منطقه با دریای آرام و باد، مناسب بادسواری است. آب کم عمق این ساحل به کودکان اجازه می دهد شنای ایمنی داشته باشند.

ساحل کجاکاری (Kocakarı):
این ساحل یکی از مقاصد محبوب برای آن دسته مسافرانی است که به دنبال سکوت و آرامش هستند. ساحل کجاکاری درست در ورودی دالیان قرار دارد که به خاطر شیلات و رستورانهایی با غذاهای دریایی معروف است.
 
خلیج بویالیک (Boyalık): 
این ساحل که حدود 2 کیلیومتر طول دارد، ساحلی آرام است که بین ایلیجا و چشمه قرار دارد. این سحل در شمال چشمه واقع شده یکی از محبوب ترین مقصد گردشگران است. ساحل بویالیک با داشتن ویژگی های ساحل ایلیجا یکی از سریع ترین پیشرفت های گردشگری را در چشمه دارد.
 
خلیج آیا یورگی (Aya Yorgi): 
این مکان که شبیه به یک استخر با آب فیروزه ای است محبوب ترین مرکز تفریحی در چشمه است. گردشگران در طول روز از دریا و در طول عصر از خلیج که آبی گرمتر و شورتر در مقایسه با سایر نواحی دارند لذت خواهند برد.
 
سکیزلیکوی (Sakızlıkoy): 
این ناحیه به عنوان مروارید دالیان(Dalyan) ، بخاطر دریای آرام و گرم همراه با بوی گیاهان محبوب است. عاشقان ورزش این مکان را به این دلیل ترجیح می دهند که فعالیت های فوتبال و والیبال در این خلیج جریان دارد.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

تفریحات نزدیک به سواحل چشمه

دیدنی های نزدیک به سواحل چشمه

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

پانزده سنت آشپزی برتر یونسکو در سراسر جهان

احتمالا در مورد بسیاری از میراث جهانی یونسکو مانند گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway) در ایرلند شمالی، سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) استرالیا و تاج محل در هند اطلاعاتی دارید، اما آیا می دانید یونسکو سنت های آشپزی را نیز به رسمیت می شناسد؟ این سازمان غذا و نوشیدنی فرهنگ های مختلف در سراسر جهان را ارج می نهد.

متن کامل مقاله

فوچا شهری برای علاقه مندان به طبیعت و آب زلال در ساحل دریای اژه ترکیه

فوچا (Foça) یک شهر کوچک زیبا، در 70 کیلومتری شمال ازمیر در دریای اژه است. جمعیت آن حدود 30 هزار نفر می باشد اما در تابستان با حضور گردشگران داخلی و خارجی که به دلیل زیبایی های طبیعی، آب های شفاف و تمیز، آبشارهای کوچک و آب و هوای خوب به این منطقه می آیند، جمعیت آن تا 70 هزار نفر هم می رسد. برخی از خلیج های فوچا با داشتن آب های پاک منطقه ای در دریاهای مدیترانه و اژه، نشان پرچم آبی گرفته اند.

متن کامل مقاله

پانزده مسیر پیاده روی مجازی که می توانید از درون خانه آن ها را کشف کنید

احتمالا افسردگی دوران قرنطینه تا الان شروع شده است و دوست دارید پیاده روی کنید ولی در خانه گیر کرده اید. خبر خوب این است که در سراسر دنیا مسیرهای پیاده روی وجود دارد که می توانید بدون بیرون رفتن از خانه، آن ها را تجربه کنید. البته هوای تازه ای وجود ندارد، ولی یک سفر مجازی به این مقصد بهترین گزینه است.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید