• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان
نصیحت ها


سفر زمینی و عبور از مرز
وان یکی از شهرهای زیبا کشور ترکیه می باشد، شهری جذاب و رویایی که با توجه به قرار گرفتنش در نزدیکی مرز ایران مقصد بسیار مناسبی برای سفر به شمار می رود. بسیاری راه زمینی را برای سفر به وان انتخاب می نمایند و با اتومبیل شخصیشیان و یا اتوبوس به این دیار می روند. سفر از طریق این راه شاید لذت بخش و کم هزینه تر باشد اما مستلزم توجه و آگاهی به نکاتی است که به هیچ وجه نباید چشم پوشی شوند. چنانچه با وسیله نقلیه شخصیتان سفر می کنید، پارکینگ های مخصوصی در مرز وجود دارد که می توان اتومبیلتان را پارک نمایید. بعد از انجام بازرسی های لازم با سوار شدن بر ون های موجود به مرکز شهر خواهید رسید. در هنگام عبور از مرز همراه داشتن پاسپورت الزامی است. از آنجاییکه صف بازرسی در روزهای آخر هفته شلوغ است، پیشنهاد می شود از انتخاب روزهای چهارشنبه برای رفت و روزهای جمعه برای برگشت اجتناب نمایید. همچنین برای خرید اجناس و عبور آنها از مرز دقت لازم را به عمل آورید زیرا گذراندن اجناس از مرز طبق قانون های خاصی می باشد و بیشتر از مقداری امکان پذیر نیست. بهتر است که مارک اجناس خریداری شده را جدا کرده تا در بازرسی کمتر جلب توجه کند. 

صبحانه
می توان از صبحانه وان به عنوان یکی از جاذبه های بی نظیر این شهر نام برد، وعده ای لذیذ که به صورتی مفصل و بسیار هیجان انگیز سرو می شود و دست کشیدن از آن بسیار سخت خواهد بود. به طور کلی هزینه صرف تمام وعده های غذایی در این شهر ارزان می باشد. 

گشت و گذار در شهر
از آنجاییکه وان شهر کوچکی است به راحتی و بدون استفاده از تاکسی می توان در آن به گشت و گذار پرداخت و از دیدن جاذبه های بی نظیرش لذت برد. البته تورهای گردشگری نیز تنظیم می شوند که برنامه ها را به صورت گروهی ارائه می دهند. 

اطلاعات ضروری

کد کشور: 0090
کد شهر: 432
آتش نشانی: 110
آمبولانس: 112
پلیس: 155
شماره دفتر اطلاعات گردشگری: 170
جهت رانندگی: راست
فرودگاه بین المللی: ندارد


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
 • 1 0

  *لطفاامکانات بیشتر برای سفرباوسیله شخصی فراهم نمایید*

  • 1 0

   سلام قربانعلی جان، حتما مقاله ای با اطلاعات بیشتر برای سفر با وسیله شخصی به وان تهیه خواهیم کرد. می توانید در صفحه نصیحت های وان در سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید

مقاله های گردشگری

آشنایی با رنگارنگ ترین خیابان های جهان

گردش و بازدید از جاهای دیدنی، بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می دهد. مکان های بسیار زیبایی را در سرتاسر دنیا پیدا می کنیم که به واقع مناظری خوشایند و چشم نواز هستند. خصوصا رنگ ها نیز می توانند به جان مکان ها روحی تازه ببخشند و ویژگی محلی مکان ها را با شیوه های شگفت انگیزی بیان کنند.

متن کامل مقاله

دلایلی مهم برای بازدید از پولا در کرواسی

پولا که در کنار دریای پرتلالوی آدریاتیک قرار دارد، محل برگزاری جشنواره های جهانی، خوراک های بسیار تازه و لذیذ و کامل ترین کولوسئوم رومی در جهان است. در ادامه به شما خواهیم گفت چرا بهتر است که همین حالا سفری به آنجا داشته باشید.

متن کامل مقاله

آیا می توانید این شهرها را با جاهای دیدنی معروفش حدس بزنید؟ (قسمت دوم)

در حالی که تجربه هنر، فرهنگ و غذاهای محلی یک مکان در مسافرت و تعطیلات امری ضروری برای مسافران به شمار می رود، اما برای بعضی شهرها و کشورها، تجربه دیدن مکان های دیدنی آنها جزو ملزومات هستند. دلایلی از جمله زیبایی خیره کننده، اهمیت تاریخی، نوع آوری در معماری یا حتی ویژگی های منحصر به فرد باعث معروفیت و محبوبیت یک مکان دیدنی می شود.

متن کامل مقاله

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید