• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان
توصیه ها و دانستنیهای سفر به وان


سفر زمینی و عبور از مرز
وان یکی از شهرهای زیبا کشور ترکیه می باشد، شهری جذاب و رویایی که با توجه به قرار گرفتنش در نزدیکی مرز ایران مقصد بسیار مناسبی برای سفر به شمار می رود. بسیاری راه زمینی را برای سفر به وان انتخاب می نمایند و با اتومبیل شخصیشیان و یا اتوبوس به این دیار می روند. سفر از طریق این راه شاید لذت بخش و کم هزینه تر باشد اما مستلزم توجه و آگاهی به نکاتی است که به هیچ وجه نباید چشم پوشی شوند. چنانچه با وسیله نقلیه شخصیتان سفر می کنید، پارکینگ های مخصوصی در مرز وجود دارد که می توان اتومبیلتان را پارک نمایید. بعد از انجام بازرسی های لازم با سوار شدن بر ون های موجود به مرکز شهر خواهید رسید. در هنگام عبور از مرز همراه داشتن پاسپورت الزامی است. از آنجاییکه صف بازرسی در روزهای آخر هفته شلوغ است، پیشنهاد می شود از انتخاب روزهای چهارشنبه برای رفت و روزهای جمعه برای برگشت اجتناب نمایید. همچنین برای خرید اجناس و عبور آنها از مرز دقت لازم را به عمل آورید زیرا گذراندن اجناس از مرز طبق قانون های خاصی می باشد و بیشتر از مقداری امکان پذیر نیست. بهتر است که مارک اجناس خریداری شده را جدا کرده تا در بازرسی کمتر جلب توجه کند. 

صبحانه
می توان از صبحانه وان به عنوان یکی از جاذبه های بی نظیر این شهر نام برد، وعده ای لذیذ که به صورتی مفصل و بسیار هیجان انگیز سرو می شود و دست کشیدن از آن بسیار سخت خواهد بود. به طور کلی هزینه صرف تمام وعده های غذایی در این شهر ارزان می باشد. 

گشت و گذار در شهر
از آنجاییکه وان شهر کوچکی است به راحتی و بدون استفاده از تاکسی می توان در آن به گشت و گذار پرداخت و از دیدن جاذبه های بی نظیرش لذت برد. البته تورهای گردشگری نیز تنظیم می شوند که برنامه ها را به صورت گروهی ارائه می دهند. 

اطلاعات ضروری

کد کشور: 0090
کد شهر: 432
آتش نشانی: 110
آمبولانس: 112
پلیس: 155
شماره دفتر اطلاعات گردشگری: 170
جهت رانندگی: راست
فرودگاه بین المللی: ندارد


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
 • 1 0

  *لطفاامکانات بیشتر برای سفرباوسیله شخصی فراهم نمایید*

  • 2 0

   سلام قربانعلی جان، حتما مقاله ای با اطلاعات بیشتر برای سفر با وسیله شخصی به وان تهیه خواهیم کرد. می توانید در صفحه نصیحت های وان در سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید

مقاله های گردشگری

آشنایی با 10 برج شگفت انگیز در سراسر دنیا

طی چندین قرن اخیر و در سرتاسر دنیا سر و کله برج های عظیم و غول پیکری پیدا شده است و به نظر می رسد همان طور که با طراحی های خلاقانه بیشتر و بیشتر منحصر به فرد و خاص می شوند، روز به روز بلندتر و بلندتر نیز خواهند شد.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین بناهای جهان آشنا شوید

اگر به دنبال کشف این مکان ها هستید، باید بدانید که چندین بقایای باستانی کشف شده و بسیار شگفت انگیزی در سرتاسر دنیا وجود دارد. بعضی از آنها به قدری قدیمی اند که اهرام ثلاثه مصریان امروزه برای ما هست. که این واقعا شگفت انگیز است.

متن کامل مقاله

مرتفع ترین ساختمان ها که در آینده ساخته خواهد شد

با مطالعه این مقاله جواب این سوال متداول و سوالاتی دیگر در مورد مرتفع ترین سازه های دست بشر که تا به حال ساخته شده است را خواهید یافت.

متن کامل مقاله

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید