• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان
توصیه ها و دانستنیهای سفر به دبی


خدمات پزشکی
اگر در طول مدت اقامت در دبی به خدمات پزشکی نیاز پیدا کردید، می توانید به یکی از دو بخش خصوصی یا دولتی مراجعه کنید. در صورتی که بیمه پزشکی دارید بیمارستان های خصوصی گزینه مناسبی خواهند بود و اگر بیمارستان های دولتی را ترجیح می دهید بیمارستان راشید (تلفن: 042192000)  که بیمارستان اصلی اور‍ژانس در دبی بوده و در نزدیکی پل مکتوم در خور دبی واقع شده است بهترین انتخاب خواهد بود. همچنین در صورت تمایل می توانید به بیمارستان ایرانی (تلفن: 043440250) واقع در جاده الوصل در سطوه مراجعه نمایید. اگر نیاز به آمبولانس داشتید، برای خدمات اورژانسی شماره 999 را بگیرید و یا اگر می توانید خودتان را به بیمارستان برسانید درمان در بیمارستان راشید برای همه اورژانس ها رایگان است و مشاوره با پزشک 100 درهم هزینه دارد و داروهای تجویز شده را می توان از هر داروخانه ای خرید. بیمارستان ایرانی نیز برای مشاوره 50 درهم می گیرد و معمولاً داروخانه بیمارستان داروی رایگان به بیماران ارائه می دهد. در صورتی که نیاز به خدمات پزشکی برای کودکان داشتید بیمارستان الوصل (تلفن: 043241111) به عنوان یکی از بهترین مراکز مراقبت اطفال در بین بخش های خصوصی و دولتی در خاورمیانه می باشد و نزدیک به تقاطع وافی واقع شده است. همچنین در صورت نیاز به خدمات دندان پزشکی کلینیک دندان پزشکی آمریکایی ها (تلفن: 043440668) انتخاب مناسبی خواهد بود.

داروهای ممنوعه در امارات
در کشور امارات علاوه بر مواد مخدر و داروهای روان گردان که حمل و مصرف آنها دارای محکومیت های سنگین است، حمل و مصرف هر گونه داروهای مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش نیز جزو مواد مخدر محسوب شده و دارای محکومیت های قضایی می باشند. جهت پیشگیری از بروز هر گونه مشکل از همراه داشتن هر گونه داروهای آرام بخش اعم از قرص، شربت، آمپول های اعصاب و خواب آور و مسکن های دارای کدئین در هنگام ورود به امارات به شدت پرهیز نمایند .

ساعت کار فروشگاه ها و مراکز خرید
به صورت معمول ساعت کار فروشگاه ها در امارات از 9 صبح تا 1 ظهر و 4 بعدازظهر تا 9 شب می باشد، هرچند بسیاری از فروشگاه ها مخصوصاً در دبی و ابوظبی در تمام طول روز باز هستند. اغلب مراکز خرید نیز از ساعت 10 صبح تا 10 شب و اغلب کمی دیرتر باز می باشند. برخی از سوپرمارکت ها نیز شبانه روزی بوده ولی بطور معمول با وجود تهویه مطبوع موجود در فروشگاها و مراکز خرید عصرها به علت خنک تر بود هوا زمان محبوبی در بین بازدید کنندگان است.
تمام مراکز خرید و اغلب فروشگاه ها جمعه ها نیز باز هستند با این تفاوت که در زمان برپایی نماز جمعه یعنی از ساعت 11:30تا 1:30 تعطیل هستند. 

ساعت کار ادارات
ادارات دولتی از ساعت 7:30 صبح تا 3 بعدازظهر باز هستند اما بهتر است که صبح ها به آنها مراجعه کنید. ادارات خصوصی نیز به دلیل طولانی تر بودن ساعت کاریشان پس از ساعت استراحت بین روزشان باز هستند. برخی از تجار خصوصی از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر باز می باشند. همه ادارات دولتی تا پنجشنبه ظهر باز بوده و کار خود را دوباره از شنبه صبح آغاز می کنند. برخی از دفاتری که در خارج از بخش عمومی مشغول به کار هستند پنجشنبه ها باز هستند ولی جمعه و شنبه ها تعطیل می باشند.

امنیت شخصی
امارات متحده عربی یکی از امن ترین مکان های دنیاست. در حقیقت این کشور به عنوان مقصدی امن برای سپری کردن تعطیلات در بین شرکت های گردشگری بین المللی شناخته می شود. با این حال بهتر است که بیمه سفر به همراه داشته باشید و از خود و لوازم با ارزشتان محافظت کنید. هیچگاه سوار ماشین افراد غریبه نشوید و فقط از تاکسی های مجاز و یا دیگر وسایل حمل و نقل شناخته شده استفاده نمایید.
تلفن مقر پلیس در شهر دبی 042292222 و خط مستقیم پلیس دبی 88004888 می باشد. همچنین شماره تلفن آتش نشانی 997، پلیس 999، پلیس ساحلی 043450520 و پلیس ساحل شرقی 092380380 است.
در صورتی که در شرایط اورژانسی نیاز به هلیکوپتر پیدا کردید، پلیس دبی ضمانت می کند که با گرفتن شماره 999 و یا 042821111 پس از 8 دقیقه هلیکوپتر پلیس به شما خواهد رسید.

انعام
در دبی کسی از شما انتظار دریافت انعام را ندارد ولی اغلب پرداخت می شود. به کارکنان هتل که در اختیار شما هستند انعام بدهید. اغلب رستوران های دبی به صورت حساب خود ده درصد سرویس اضافه می کنند ولی اگر این مبلغ در صورت حساب منظور نگردیده بود ده درصد از مبلغ کل صورت حساب را به عنوان انعام پرداخت نمایید. رانندگان تاکسی انعام دریافت نمی کنند ولی به اشخاصی که در سوپرمارکت ها خرید شما را کیسه کرده و آنها را برایتان حمل می کنند و همچنین کسانیکه در پمپ بنزین ها شیشه جلو اتومبیلتان را می شویند در کل دو درهم انعام دهید.

عکاسی
پیش از عکس گرفتن از مردم حتماً از آنها اجازه بگیرید. از گرفتن عکس از زنان مسلمان به شدت بپرهیزید و از فرودگاه ها، اسکله ها، تجهیزات مخابراتی، ساختمان های دولتی، نظامی و تاسیسات صنعتی عکس برداری نکنید.

برق
برق خانگی در دبی 220 ولت است و پریزهای برق مناسب کابل های سه شاخه ای 13 آمپر نیز هستند، هرچند بهتر است برای احتیاط آداپتور خود را به همره داشته باشید. همچنین می توانید آداپتور مورد نظر خود را از سوپرمارکت های محلی هم خریداری کنید. در کل تمام وسایلی برقی خریداری شده در امارات دو شاخه ای هستند.

لباس
برای سفر به دبی بهتر است لباس های سبک تابستانی به همراه سویتشرت و یا ژاکت برای شب های خنک زمستان و مکان هایی که دارای تهویه مطبوع هوا هستند مناسب می باشد. از آنجاییکه شما به یک کشور مسلمان سفر می کنید مایو، شلوارک و تاپ خیلی باز را فقط می توان در محدوده ساحل و اقامتگاه ها به تن کنید. 

سرویس بهداشتی
اغلب مراکز خرید، پارک های عمومی، موزه ها و از این قبیل مکان های دیگر دارای سرویس بهداشتی عمومی بسیار تمیزی هستند. همچنین سرویس های بهداشتی موجود در بازارها و ایستگاه های اتوبوس معمولاً فقط مختص آقایان می باشند. در خارج از شهر نیز می توانید از سرویس های بهداشتی رستوران ها و پمپ بنزین ها استفاده نمایید، هر چند ممکن است که آنها در شرایط بهداشتی خوبی قرار نداشته باشند و اغلب فاقد دستمال توالت هستند.

غذا و آب
استاندارد کیفیت بهداشتی غذا و آب مخصوصاً در تمام مراکز بزرگ بسیار بالاست. اما بهتر است برای صرف غذا در کافه های کوچک مناطق دور افتاده دقت کنید، اگرچه استاندارها معمولاً خوب است. بهتر است اگر در مورد سبزیجات خام و شاورماها که غذایی شبیه به کباب ترکی می باشد شک دارید از صرف آنها اجتناب کنید.
آب نیز اغلب توسط آب شیرین کن ها تولید می شود، پس معمولاً بهداشتی هستند، مگر اینکه مزه آب های معدنی را ترجیح می دهید. در هر صورت توصیه می شود که در گرما آب زیاد بنوشید پس به این منظور همیشه یک بطری با خود داشته باشید.

مالیات
برای خرید در دبی بهتر است که به این نکته دقت کنید. در دبی مالیات دریافت نمی شود ولی اگر شما به دنبال خرید لوازم ارزان یا قیمت های متوسط هستید این اجناس خیلی قیمت متفاوتی با اجناس موجود در کشور ندارند ولی اگر به دنبال خرید لوازم لوکس و مارکدار گران هستید قطعاً نداشتن مالیات امتیازی بسیار عالی برای شما خواهد بود. مثلاً اگر می خواهید یک ساعت رولکس جدید خریداری کنید دبی برای این خرید بهترین مکان است پس در غیر اینصورت خیلی گول تکس فری و یا همان نداشتن مالیات را نخورید چرا که ممکن است حتی آنها را گرانتر از شهر زندگی خود بخرید.
نداشتن مالیات برای خرید عطر به این منظور است که شما می توانید این عطرها را ارزان تر از قیمتشان در پاریس تهیه کنید ولی با این حال قبل از خرید عطر از اصل بودنش اطمینان حاصل کنید.

خرید
لوازم برقی در دبی ارزانتر از دیگر کشورهاست. همچنین یکی از بهترین مکان های دنیا برای خرید طلا، بازار طلای دبی (دبی گُلد سوق) می باشد ولی اگر می خواهید از خرید خود راضی باشید حتماً چانه بزنید و از اولین مغازه خرید نکنید. در ضمن مطلع باشید که خرید با کارت اعتباری شامل پرداخت هزینه اضافه تری می باشد. همچنین یکی دیگر از مواردی که خرید آن در دبی توصیه می شود شال پشمی است. قیمت یک شال کشمیر اصل که بسیار نرم می باشد از 250 درهم شروع می شود.


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
 • 5 3

  I've always admired The Emirates and in particular Dubay.The nationaln has well used it's resources and has been successful in making a good advance into tO the 21st century . With millions of turists visiting thE country each year,you are already on a right economic path.

  • 0 3

   Hi, Thanks for sharing your oppinion

 • 14 2

  باسلام و روز بخیر:بسیار مناظر زیبا و دیدنی است ، ای کاش ما هم توان رفتن به اینجور جا ها رو داشتیم

  • 7 9

   از مزیت های دبی این هست که هر شخصی با هر توان مالی امکان بازدید از آن را دارد. بسیاری تورهای مقرون به صرفه برای دبی هر سال اجرا می گردد که در آینده نزدیک از همین توریستگاه می توانید از آنها اطلاع یابید.

 • 5 0

  خیلی خوب شرح دادید

  • 1 0

   مرسی احسان جان

 • 4 0

  با سلام و خسته نباشید. من می خوام پارک آبی وایلد وادی و برج خلیفه و آکواریوم و دبی مال و ابن بطوطه و مسجد جمیرا و پالم جمیرا برم. سفرم هم پنج روز و چهار شب هست. از نظر نزدیکی این مکان ها به هم میشه لطف کنید بگید هر روز کدوم رو برم. ممنون از سایت خوبتون

  • 2 2

   سلام یلدا جان، آکواریوم و آبنما در دبی مال قرار دارند و همچنین برج خلیفه در کنار دبی مال می باشد که حداقل می توانید یک روز برای آنها زمان بگذارید. همچنین می توانید برای پارک آبی وایلد وادی نیز یک روز از صبح تا عصر زمان بگذارید. مسجد جمیرا و پالم جمیرا و مرکز خرید ابن بطوطه از همدیگر فاصله زیادی دارند.

 • 7 5

  با سلام. بین مراکز خرید سیتی سنتر دیره و امارات مال کدوم بهتره

  • 4 0

   با سلام و احترام، مرکز خرید امارات بسیار بزرگتر از مرکز خرید سیتی سنتر می باشد با مغازه ها و تنوع برند بیشتر. اما در سیتی سنتر دیرا نیز اکثر برندهای اقتصادی و مقرون به صرفه با پیاده روی کمتر در دسترس هستند.

 • 4 1

  سلام لطفا در مورد هتلهای جمیرا و امکان استفاده رایگان از پارک آبی و فاصله آن تا هتل کمی توضیح بفرمائید

  • 5 0

   سلام، هتل جمیرا بیچ، دارالمصیاف، مالکیا، النسیم و القصر، مینا السلام و برج العرب در کنار پارک آبی وایلد وادی قرار گرفته اند و مهمانان در طول اقامت امکان استفاده رایگان از آن را دارند

 • 2 19

  (( در اینجا اسلام بیش از فقط یک دین است و نوعی روش زندگی حاکم بر تمام امور حتی کوچکترین مسائل روزمره از ازدواج تا هر آنچه می نوشند و میل می کنند می باشد.)) کشوری که از ترروریست حمایت کرده و وهابی و سلفی است و در زمره سرمایه داری و برده داری افراد فقیر . کجاش اسلامی است سیاست تبلیغ و جذب مشتری رو ندارین .

 • 2 2

  کلا عربا پولدارن

 • 0 1

  با سلام.چطور میتونم لیست شرکتهای بازرگانی ایرانی در جبل علی را داشته باشم؟تو سایت فقط تعداد نوشته ولی اسم یا شماره ای نبود.متشکرم

  • 2 0

   سلام اسماعیل جان، از آنجاکه توریستگاه در زمینه گردشگری فعالیت می کند، اطلاعاتی در زمینه شرکت های بازرگانی نداریم

 • 2 1

  سلام من برای نمایشگاه جیتکس می خوام برم از 17 مهر تا 21 مهر و سینگل هستم دنبال یه همسفر خوش ذوق و با انگیزه هستم و رشته خودم هم فناوری اطلاعات هستم

 • 2 1

  ممنون از توضیحات کامل و خوبتون.من یک سفر 5 روزه به دبی خواهم داشت اما برای انتخاب تفریحاتم یکم مشکل دارم,اینکه فراری لند و پارک یاس ارزش دیدن داره؟از دیره چطور به پارک آتلانتیس و پالم جمیرا برم که مقرون به صرفه باشه؟

  • 1 0

   سلام ماری جان، پارک یاس و فراری لند هر دو در شهر ابوظبی قرار دارند که دور بوده و بیش از یک ساعت و نیم از دبی فاصله دارد. شهر دبی جذابیت های زیادی دارد که لذت از همه آنها در سفر 5 روزه نمی گنجد. می توانید به جای پارک یاس به پارک آتلانتیس و به جای پارک فراری به موشن گیت یا آی ام جی ورلد بروید. اگر هتل شما برای رفتن به آتلانتیس شاتل رایگان نداشت، می توانید از مترو و مونوریل استفاده نمایید.

 • 0 4

  سلام .باتوجه به همسویی کشور امارات وشهردوبی باعربستان .متاسفانه می بینیم که تبلیغات به نفع شهرهای امارت ازجمله دبی دراینجا زیاد است.خاک وسنگ ومعادن ارزان میدهیم جهت کارخانه ها وخشک کردن آبهای خیلج فارس وتوسعه خاک دبی وتبلیغات توریست وغیره وفقط ساخت جزیره پالم جمیرا520 کیلومتر به خاک وساحلش اضافه کرد....

  • 0 1

   سلام علی جان، وبسایت توریستگاه در زمینه راهنمای سفر همه شهرهای توریستی جهان فعالیت می کند و به زودی راهنمای سفر شهرها و مکان های دیدنی داخل ایران نیز به سایت اضافه می شود.

 • 1 1

  سلام من هتل جميرا تاور رو گرفتم ، مبخاستم برا ناهار و شام رستوران بهم پيشنهاد كنيد كه خيلي هم گرون و دور نباشه . سپاس

  • 0 1

   سلام حمید جان، بهترین پیشنهاد، استفاده از فودکورت و رستوران های دبی مال می باشد که به هتل جمیرا امارات تاورز هم نزدیک می باشد و بهترین رستوران های زنجیره ای در آن قرار گرفته است.

 • 0 1

  سلام هتل ما در منطقه دیره به اسم copthorneهست.اگه امکان داره در مورد این هتل و جاهای دیدنی و مراکز خرید و رستورانهای خوب نزدیک به محل اقامتمون اطلاعات مختصری بفرمائید.ممنونم

  • 0 1

   سلام امین جان، تمامی این اطلاعات را در صفحه مکانهای دیدنی و رستورانها و مراکز خرید شهر دبی در سایت توریستگاه همراه با نقشه می توانید پیدا نمایید. به زودی اپلیکیشن موبایل توریستگاه لانچ می شود و می توانید در آنجا با ذکر فاصله، مکان های اطراف خود را مشاهده نمایید.

 • 1 1

  سلام وقت بخیر ما ۴ نفر هستیم ‌ و برای ۲ شنبه بلیط دبی داریم ۲ شنبه هفته پیش مدارک دادیم برای ۳ نفر یه روزه اومده ویزا ولی برای من نیومده، به نظرتون امکان داره ویزا به پرواز نرسه!

  • 0 1

   سلام حسین جان، در حال حاضر امارات ویزای آقایان را با تاخیر صادر می کند.

 • 0 1

  هزينه كرايه اتوبوس از دبي به مسقط جقدر هست

  • 3 0

   سلام فرزاد جان، هزینه اتوبوس از دبی به مسقط حدود 55 درهم می باشد

 • 0 0

  ببخشید یه سوال تو دبی کافی شاپ به نام اسلامی هست

  • 0 0

   سلام فرشته جان، اطلاعاتی در مورد این کافه نداریم

 • 0 0

  kheli khoob bood bar aye mashgh khoob bood

 • 0 0

  السلام وعلیکم ورحمت الله وبرکات میبخشیدمیخواستم بپرسم اقامه دبی یامنطق عرب چندمصرف میخوره

 • 0 0

  سلام خیلی ممنون از اطلاعات کامل شما متشکرم

  • 1 0

   سلام،ممنون. لطف دارید

 • 0 0

  سلام ما برأي زندگي و كار ميخوايم بريم دبي حالا قرار شده يه خونه اونجا بخريم كه أقامت اونجارو بگيريم برأي كار كردن بايد اونجا چه كار كرد ميشه راهنماي كنيد مارو منظورم از ما من وهمسرم هستش مرسي

  • 0 0

   سلام عطیه جان، سایت توریستگاه راهنمای کاملی است برای اطلاعات توریستی و گردشگری. متاسفانه هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و کار در کشورهای مختلف نداریم

 • 0 0

  سلام .لطفا پاسخ سوالنوبدین.قصددارم از دبی،یک دستگا سانتافه بگیرم واردکنم برای استفادشخصی باید چطورواردکنم.وایا باید درهم بگیریم یادلار براخرید ماشین دردبی..مچکرم.

  • 0 0

   سلام شیدا جان، از آنجا که توریستگاه تنها در زمینه گردشگری و معرفی شهرها و مکان های جهان فعالیت می کند، اطلاعاتی در زمینه واردات خودرو نداریم

 • 0 0

  فعلا نه برای بعد

 • 0 1

  عاااااالی دبی رو خیلی خیلی دوست دارم وجذابه حتما به انجا سفر خواهم کرد

 • 1 0

  سلام. ممنون از پاسخ‌هاي خوبتان. من هتل ساند اند سند را براي 3 شب و 4 روز را گرفتم. با توجه به فرصت كمي كه داريم، پيشنهاد شما براي استفاده بهينه از گردش و خريد چه جاهايي است. ممنون

  • 0 0

   سلام فرشته جان، می توانید از صفحات مراکز دیدنی و سرگرمی ها و مراکز خرید شهر دبی در توریستگاه تمامی آنها را بر روی نقشه مشاهده نمایید و بر اساس فاصله تا هتل شما و سلیقه خود برنامه ریزی کنید.

 • 0 0

  مهاجر هم داره ایا میپذیرع شرایطش چگونس برای مهاجر شدن در دبی و یک کارگر روزانه چقدر مار میکند ایا کارگری رونق دارد؟؟

  • 0 0

   سلام رحمت جان، از آنجا که سایت توریستگاه در زمینه گردشگری و توریستی فعالیت می کند و در زمینه راهنمای گردشگری تخصص دارد، در مورد مهاجرت و کار هیچ گونه اطلاعاتی نداریم.

 • 0 0

  واقعا یه برنامه ی کامل و بی کم و کاسته که خیلی بیشتر از این حرفا باید طرفدار داشته باشه احتمالا خیلی تبلیغ براش نکردید وگرنه جزو بهتریناس.

  • 0 0

   ممنون سعید جان، لطف دارید

 • 0 0

  سلام من در بهمن ماه میخوام برم به دبی هتل اطلنتیس رزرو کردم بنظر شما کدوم ۱پارک ابی برم که هم جالب تر و هم بزرگتر باشد ۲لطفا دوتا از نزدیکترین مهمونی های شبانه دبی را بگوید که مهمونی های مختلت پارتی یا کف پارتی باشد ۳ بنظر شما چند روز از شهر ابوظبی دیدن کنیم و چند جاذبه دیدنی ان را بگوید؟؟

  • 1 0

   سلام محمد جان، چسبیده به هتل آتلانتیس پارک آبی بسیار عالی قرار دارد که می توانید در صفحه سرگرمی های دبی در توریستگاه جزییات آن را مشاهده نمایید. دبی به قدری سرگرمی و مراکز خرید دارد که در صورتی که برای اولین بار به آنجا سفر می کنید اصلا فرصت بازدید از ابوظبی را نخواهید داشت.

 • 0 0

  ممنون از اطلاع رسانی و همکاری ارزشمند تان

  • 0 1

   سپاس

 • 0 0

  سلام، ضمن تشکر از زحماتتون بابت راهنمایی مسافران، یک سوال داشتم که شاید به گردشگری ربطی نداشته باشه لطفآ در صورت امکان راهنمایی بفرمایید . بنده عید برای چند روز مسافر دبی هستم و در حال حاضر قصد خرید یک لپ تاپ رو دارم آیا شما اطلاع دارید که از تهران تهیه کنم بهتر هست یا از دبی؟باز هم از شما سپاسگزارم

  • 0 0

   سلام دوست عزیز، از آنجا که ما فقط در زمینه گردشگری فعالیت داریم، هیچ گونه اطلاعی در خصوص موضوعات دیگر نداریم

 • 0 1

  اینقدر احسان جان احسان جان نکن

 • 0 1

  بسیار عرب ها بی ادب نسبت به ایرانی ها بودند اما برج هایش عالی بود

 • 2 0

  ثروت ایران خیلی بیشتر از امارات هستش اما پول ایران در جاهای دیگر و برای جنگ و خشونت استفاده میشه نه برای آبادانی ایران عزیزمون و برای جوان ها!!!!!!!!!!!!!!!!!! راستی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

 • 0 0

  سلام وقت بخیر باغ وحش عالی از همه نظر تو دبی وجود داره چون داخل جاذبه ها نبود

  • 1 0

   سلام مهدی جان، ممنون از اطلاعتون. حتما به جاذبه های دبی اضافه خواهد شد.

 • 0 0

  سلام وقت بخیر دو هفته دیگه یه سفر به دبی دارم . شنیدم تو یه سری از رستوران ها قارچ دنبلان ه سرو میشه . اگه ادرس یا تلفن یا اطلاعاتی دارید بدید ممنون میشم .

  • 0 0

   سلام رضا جان، متاسفانه اطلاعی در این زمینه نداریم.

 • 1 0

  سلام وقتتون بخیر.می خواستم اگه زحمتی نیست محله های دبی رو هم راجع بهش برامون توضیح بدید.فاصله هاشون تا مرکز شهر.جاذبه ها و بازارهایی که تو هر محله هستش.بازم ممنونم بابت توضیحات کاملتون

  • 1 0

   سلام، از پیشنهاد خوبتون سپاسگذاریم. در قسمت فیلترهای دیدنی های هر شهر، فیلتر محله نیز موجود هست که می توانید جاذبه ها، سرگرمی ها و مراکز خرید را برای هر محله فیلتر نمایید و مشاهده کنید. البته حتما در آینده اطلاعات بیشتری هم در مورد محله های شهرها تهیه خواهیم کرد.

 • 0 1

  شما اطلاعی دارید یا پیشنهاد میکنید که پسری ۱۵ یا ۱۶ ساله به تنهایی سفر بکند به دبی تز نظر امنیت و ... میپرسم

 • 0 0

  سلام ببخشید ایا دبی نمایندگی لپ تاپ ایسوس داره؟و اینکه مطمئن ترین و جنس اصل ترین مرکز برای لپ تاپ و کامپیوتر در دبی کجاست؟

مقاله های گردشگری

با 10 طاق صخره ای و دریایی زیبا در سراسر جهان آشنا شوید

طاق های دریایی حفره هایی طبیعی و به شکل صخره هستند که در زمان برخورد امواج با سنگ ها و صخره ها پدید می آیند. این طاق ها زمانی پدید می آیند که امواج به قسمت های سست و نرم صخره ها برخورد می کنند. در این مقاله با 10 طاق دریایی بی نظیر در سرتاسر دنیا آشنا شوید.

متن کامل مقاله

معرفی بلندترین کوه های دنیا

هم اکنون بسیاری از مردم می دانند که قله اورست مرتفع ترین قله جهان است. اما بیایید برای چند لحظه فکر کنید، چند نفر از مردم دنیا می دانند که ششمین قله مرتفع جهان کدام است؟ یا سومین، چهارمین، پنجمین، هفتمین، هشتمین و نهمین قله مرتفع دنیا کدام ها هستند؟ دقیقا، این همان چیز پیش پا افتاده ای است که فقط کوهنوردان واقعی می دانند.

متن کامل مقاله

نکاتی که قبل از سفر به اسپانیا باید بدانید

از استراحت بر روی شن های سواحل بی نظیر گرفته تا صرف غذایی عالی و لذت بردن از جشنواره های پرجنب و جوش و رنگارنگ، این کشور چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اگر سوالاتی در مورد سفر به اسپانیا دارید در ادامه 14 نکته که قبل از سفر به اسپانیا باید بدانید را به شما معرفی خواهیم کرد.

متن کامل مقاله

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید