10 مورد از زیباترین شهر های کوچک در کشور ایتالیا

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۴/۲۸   تعداد بازدید : 3560   گروه مطلب : ترین ها


اکثر مسافرانی که به دیدن کشور ایتالیا می روند، ترجیح می دهند تا از شهرهای شناخته شده ای مانند رم، ونیز، فلورانس و میلان دیدن کنند. اما تعدادی از بهترین مقاصد برای یک سفر تفریحی رویایی در این کشور، شهرها و روستاهای کوچک و کمتر شناخته شده ای هستند که از مسیر بازدید گردشگران باز می مانند. از مناطق ساحلی آرام سیسیلی گرفته تا تصاویر کارت پستالی مانند و زیبای دهکده توسکانی، در این مطلب 10 مورد از زیباترین شهرهای کوچک ایتالیا گردهم آورده شده اند. نکته مهم این شهرها این است که بیشترشان در فاصله های بسیار کوتاهی از شهرهای بزرگ قرار گرفته اند.


شهر آتِرانی، منطقه کامپانیا

شهر آتِرانی، منطقه کامپانیا

شهر خوش منظره آتِرانی در میان دو صخره بزرگ با چشم اندازی از دریای تیرینییِن قرار گرفته که این دهکده کوچک و دیدنی از رازهای محفوظ نگه داشته شده در ساحل امالفی است. غالباً بسیاری از افراد از مسیر کناری به شهرهای شناخته شده تری در منطقه امالفی نظیر پوزیتانو و سورنتو می روند که در نوع خود انتخاب ایده آلی است. کلیساهای زیبا، میدان ها و رستوران های به سبک تراتوریا که رستوران آپارانزا، یکی از همین رستوران ها بوده و به سرو کردن غذاهای دریایی تازه و پنیر لذیذ موزارلای دودی مشهور است، از جمله جاذبه های این منطقه می باشند. نکته مهم اینکه از این دهکده تا منطقه امالفی، یک پیاده روی 30 دقیقه ای و بسیار راحت وجود دارد.


سالوتزو، ناحیه پیِدمونت

سالوتزو، ناحیه پیِدمونت

تنها با یک ساعت رانندگی به سمت جنوب شهر تورین، به یک شهر کوچک قرون وسطایی خواهید رسید که پر است از خانه هایی با پشت بام هایی از کاشی کاری های قرمز رنگ، برج های ناقوس و مناره های باستانی که نمای کوه های پوشیده از برف آلپ، پس زمینه آن را پر کرده است. از جمله برجسته ترین دیدنی های این ناحیه می توان به یک منطقه تاریخی کاستیلیا، یک قلعه متعلق به قرن چهاردهم میلادی و همینطور بنای تاریخی کازا کاواسا اشاره کرد. این بنا یک کاخ تبدیل به موزه شده است که امروزه به خانه ای برای نقاشی های بسیار تماشایی از پتینه کاری های طلایی رنگ و سایر نقاشی های دیواری مبدل شده است.


دهکده کولودی، ناحیه توسکانی

دهکده کولودی، ناحیه توسکانی

در قسمتی از منطقه توسکانی و در میان شهر های فلوارنس و پیزا، می توانید دهکده کولودی که از لابه لای تپه ها سر به بیرون آورده را پیدا کنید. این دهکده زیبا و قرون وسطایی برای اینکه زمانی خانه پینوکیو و یا دقیق تر بگوییم، خالق او یعنی کارلو کولودی بوده شهرت بسیاری دارد. میهمانان این دهکده بدون تماشای پارک پینوکیو آن را ترک نخواهند کرد چرا که بلندترین مجسمه چوبی پینوکیو در جهان در این پارک قرار دارد. همچنین در نزدیکی باغ های گارزونی، پر از مجسمه های دوره رنسانس، فواره های اورانته و همینطور باغ های سرسبزی از گیاهان بامبو است.


دهکده کاستِلوچو، ناحیه اومبریا

دهکده کاستِلوچو، ناحیه اومبریا

قرار گرفته بر روی یک تپه شیب دار با ارتفاعی بیش از 1500 متر بالاتر از سطح دریا، کاستِلوچو مرتفع ترین و بدون شک زیباترین دهکده در میان رشته کوه های آپِنینِ است. این دهکده از یک طرف پشت به کوهستان های برفی بوده و در طرف دیگر آن دشت های حاصلخیز و سرسبزی وجود دارند که با شکوفه های قرمز رنگ خشخاش، بنفشه ها و گیاهان کلزا در فصل بهار نقاشی می شوند. بهترین زمان برای تماشای شکوفه های این محل، از اواخر خردادماه تا اوایل تیرماه می باشد. خود شهر هم زیبایی های خودش را داشته و پر از میدان های دیدنی و همینطور کلیساهای ساده اما دوست داشتنی است. 


شهر مونت ایزولا، ناحیه لُمباردی

شهر مونت ایزولا، ناحیه لُمباردی

قرار گرفته بر روی جزیره ای با همین نام، شهر مونت ایزولا در میان زیباترین دریاچه های این منطقه از جمله دریاچه ایزِئو حضور دارد. برای رسیدن به این شهر می بایست حدود یک ساعت و نیم از سمت شهر میلان رانندگی کرد و سپس، مدت 20 دقیقه را سوار بر روی شناورهای خودرو از عرض دریاچه ایزِئو عبور کرد. اما این همه زحمت ارزشش را خواهد داشت. این شهر عجیب و جالب کلی رستوران بی نظیر به سبک تراتوریا، کافه های کنار دریاچه، باربیکیوهای گرم و نرم و همچنین کلسیای زیبای مِدونا دِلا چِریولا که درست بر روی قله این شهر نشسته را در اختیار دارد.10 مورد از زیباترین شهر های کوچک در کشور ایتالیاشهر آلبروبِللو، ناحیه پولیا

شهر آلبروبِللو، ناحیه پولیا

ویژگی اصلی شهر آلبروبِللو، این شهر کوچک و دیدنی در نزدیک ناحیه پوییا، خانه های مخروطی شکل سفید رنگ آن است که گویی قسمت بالایی آنها همیشه از برف سفید پوش است. به لطف این ویژگی متمایز کننده، این شهر به قدری منحصر به فرد تلقی شد که در سال 1996 توسط سازمان یونسکو به عنوان یک میراث جهانی به ثبت رسید. برای در اختیار داشتن بهترین چشم انداز از شهر آلبروبِللو و خانه های مخروطی شکل آن، بازدید کنندگان شهر می توانند به میدان پوپولو و جایی که بهترین نما از خانه های مخروطی شکل بِلوِدِره و همینطور چشم اندازی تماشایی از کل شهر دیده می شود مراجعه کنند.


شهر بِلونو، ناحیه وِنِتو

شهر بِلونو، ناحیه وِنِتو

ایستاده بر روی پرتگاه مرتفعی بر فراز رودخانه پیاوه و با پس زمینه ای زیبا از کوه های پوشیده از برف منطقه کوهستانی دولومیتِس، شهر بِلونو بدون شک یکی بی نظیرترین مناظر در میان شهرهای شمالی کشور ایتالیا است. در کنار چشم اندازهای 360 درجه، مرکز این شهر پر است از ساختمان ها، کاخ ها و کلیساهایی با معماری به سبک رُمانِسک که از دوران رنسانس به جا مانده اند. نکته جالب توجه این که این منطقه با نیم ساعت رانندگی از مرکز شهر ونیز قابل دسترس خواهد بود.


شهر پیِتراپِرتوزا، ناحیه بازیلیکاتا

شهر پیِتراپِرتوزا، ناحیه بازیلیکاتا

شهر پیِتراپِرتوزا یکی از دیدنی ترین شهرها در میان تمامی شهرهای ایتالیا است. این شهر درست در میان تخته سنگ ها در گوشه ای از کوهستان حکاکی شده و ارتفاعی بالغ بر 1070 متر بالاتر از سطح دریا دارد. خود این شهر زیبایی های بسیاری داشته و پر از خرابه های باستانی و قلعه های قرن نهمی ساراچِن هاست. اما برجسته ترین جاذبه این شهر، سوار شدن بر روی بلندترین زیپ لاین جهان یعنی ایل وُلُ دِل آنجِلو است که به افراد سوار بر روی خود، نمای هوایی بی نظیری از تمام قسمت های شهر و اطراف آن می دهد.


شهر چِفالو، جزیره سیسیل

شهر چِفالو، جزیره سیسیل

در فاصله ای که به وسیله خودرو در حدود نیم ساعت از شهر پالِرمو به طول خواهد انجامید، شهر قرون وسطایی چِفالو به زیبایی تصاویر کارت های پستال که همچنین بسیاری از فیلم های سینمایی در آن ساخته می شوند قرار دارد. دوست داشتنی ترین فیلم سینمایی ساخته شده در این شهر، سینما پارادیزو نام دارد. جاذبه های این منطقه شامل گردش در میان کلیساهای پر تعداد آراسته شده به موزاییک، پیاده روی در کنار تفرجگاه کنار آبی لونگوماره و همینطور تماشای غروب آفتاب از قلعه بسیار مرتفع لا روکا می شوند.


شهر ساحلی اِسپِرلونگا، ناحیه لاتزیو

شهر ساحلی اِسپِرلونگا، ناحیه لاتزیو

اِسپِرلونگا سابقاً محلی برای مخفی شدن از بسیاری از امپراطوری های رومیان بوده است. البته این موضوع اصلاً جای تعجب ندارد چرا که سواحل بکر، زمین های سرسبز و شاداب و همینطور فاصله کوتاه و در حدود یک ساعته با قطار تا شهر رم، از جمله ویژگی های این شهر کوچک می باشند. همینطور موزه باستان شناسی دیسپِرلونگا در این شهر وجود دارد که در میان خرابه های باستانی از ویلای امپراطوری تیبِریوس قرار گرفته است. تفرجگاه ساحلی توره ترولیا که درست بر روی نوک پرتگاهی که شهر اِسپِرلونگا بر روی آن ساخته شده قرار دارد، یکی از بهترین چشم اندازهای این شهر را به نمایش می گذارد.

منبع : aol.com
نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
  • 1 0

    بسیار زیبا بود متشکرم

  • 1 0

    متشکرم مناظر بسیار زیبا و دیدنی مشاهده میشود ممنونم که ما را با زیبایهای سایر کشور ها اشنا میکنیدمقاله های گردشگری

6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر با کشتی

در این مقاله با 6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر با کشتی که عبارتند از کشور مالت، شهر آتن، جزیره میکونوس، شهر افسوس، شهر هراکلیون و شهر کوچک کوتاکولون به همراه عکس های زیبا و توضیحات کامل آشنا شوید.

متن کامل مقاله

10 مقصد شگفت انگیز برای سفر در ماه ژانویه

حال با نزدیک شدن به پایان تعطیلات، زمان تمدد اعصاب در محیطی آرام و به دور از هرج و مرج می باشد. در بسیاری از مکان های دنیا ماه اول سال یکی از کندترین و کم طرفدارترین دوره های سفر است، مسئله ای که تاثیر مستقیم بر روی قیمت پروازها و معاملات دارند و مسافرین می توانند پروازهای ارزان تر، معاملاتی بهتر را انتخاب نمایند و در فصلی خلوت تر سفر کنند. با مطالعه این مقاله می توانید مقصدی بسیار مناسب با توجه به تمام تمایلات درونی و علایقتان پیدا کنید.

متن کامل مقاله

تماشای 14 تصویر آرامش بخش از دره آنتِلوپ کَنیون

آنتِلون کَنیون در نزدیکی شهر پِیج از ایالت آریزونا، مکانی بسیار محبوب برای عکاسان است. این دره باریک دارای شکافی منحصر به فرد می باشد به این معنی که بسیار باریک بوده و بر اثر فرسایش های ناشی از آب به وجود آمده است. چنین شکافی در دره آنتِلوپ کَنیون موجب خلق زیبایی باور نکردنی شده و این زیبایی را، مدیون پیج و خم های صیقل خورده و عبور خیره کننده پرتوهای نور از میان این شکاف است.

متن کامل مقاله


30 عکس چشم نواز سفر که با دیدن آنها مغزتان سوت خواهد کشید

همه افراد در سفر با دوربین عکاسی خود، عکس های ...


10 مکان دیدنی تایلند مناسب برای سفر در  تابستان

کشور تایلند دارای تعداد زیادی آثار تاریخی، طبیعت ...


9 مکان دیدنی که قبل از نابود شدن همیشگی  باید  آنها را دید

سیاره ما پر است از مناظری باور نکردنی و موجوداتی ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


 20 مورد از بهترین شهرها برای زندگی جوانان

در مقایسه با بزرگسالان، جوانان ایده های بسیار ...


10 شگفتی باورنکردنی طبیعی در آفریقا

این قاره وسیع ترین شگفتی های طبیعی حیوانات و ...


تصاویری که با دیدنشان بلافاصله هوس سفر به تایلند خواهید کرد

در این مقاله تصاویری که با دیدنشان بلافاصله هوس ...


معرفی 10 مکان از فیلم های محبوب در دنیای واقعی

باید اعتراف کرد که همیشه دوست داشته ایم تا از یکی ...6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر با کشتی

در این مقاله با 6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر ...


10 مقصد شگفت انگیز برای سفر در ماه ژانویه

حال با نزدیک شدن به پایان تعطیلات، زمان تمدد ...


تماشای 14 تصویر آرامش بخش از دره آنتِلوپ کَنیون

آنتِلون کَنیون در نزدیکی شهر پِیج از ایالت ...


5 مورد از امن ترین مقاصد جهان برای گذراندن تعطیلات

این روزها هر بار با روشن کردن تلویزیون از داستانی ...


دیدنی ترین مکان هایی که همین حالا باید با یک دوربین به آنها سفر کرد

نویسنده این مطلب قصد داشته تا تعدادی از برترین ...


آشنایی با برترین مقاصد گردشگری برای سفر در سال 2017

از آن سر پرتغال و مجمع الجزایر این کشور به نام ...


معرفی 17 مکان برتر دنیا از نظر زیبایی و حیات وحش

در این مقاله به معرفی 17 مکان برتر دنیا از نظر ...


مقاصد مناسب برای سفر بر اساس ماه تولد

برگزیدن یک مقصد مناسب برای سفر مانند پرتاب دارت ...


کشف محیطی رنگارنگ با چشم اندازی نفس گیر برای اسکی در فنلاند

نویسنده این مقاله پس از انجام جست و جوهایی برای ...


5 مقصد گردشگری برای عاشقان سفرهای لاکچری

گاهی همه ماها نیاز داریم تا از واقعیت های زندگی و ...آشنایی با شهرها و کشور