• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان

راهنمای سفر به سنگاپور

راهنمای سفر به سنگاپور

درباره شهر


پایتخت کشور جمهوری سنگاپور، شهر سنگاپور است. سنگاپور یک دولت شهر می باشد و شهر سنگاپور در قسمت جنوبی آن قرار دارد. شهر سنگاپور با موقعیت استراژتیک خود بین دریای جنوب و اقیانوس هند واقع شده است و یک قطب تجاری، حمل و نقل و بازرگانی جهانی می باشد. سنگاپور یکی از شلوغ ترین بنادر دریایی جهان است. در واقع منطقه تجاری مرکزی در هر دو قسمت مرکزی و جنوبی جزیره پخش شده.
اطلاعات بیشتر

وسایل حمل و نقل


مترو

خطوط اتوبوسرانی

تاکسی

قطار

تله کابین

حمل و نقل بین شهری

هوایی
در سنگاپور 8 فرودگاه وجود دارد که 7 مورد از آنها عمومی نیستند. فرودگاه سلتر، فرودگاه کالنگ، پایگاه هوایی پایا لبار، پایگاه هوایی تنگاه، پایگاه هوایی سمبونگ، پایگاه هوایی چانگی و پایگاه هوایی چانگی شرقی همان هفت مورد می باشند. اما فرودگاه چانگی سنگاپور فرودگاه اصلی و غیر نظامی سنگاپور است. همچنین یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل هوایی در آسیای شرقی به حساب می آید. این فرودگاه در حال حاضر و برای ششمین سال متوالی به عنوان بهترین فرودگاه دنیا از طرف اسکای ترکس برگزیده شده. این فرودگاه در چانگای، شرقی ترین قسمت سنگاپور، حدودا در 20 کیلومتری شمال شرقی مارینا بی در فضایی به وسعت 13 کیلومتر واقع شده است. فرودگاه چانگی سنگاپور میزبان شبکه ای بیش از 100 خط هوایی می باشد که سنگاپور را به 400 شهر در 100 کشور و قلمرو متصل می کند. هر هفته در حدود 7200 پرواز در این فرودگاه فرود می آیند و یا از آن بلند می شود و این یعنی چیزی در حدود هر 80 ثانیه یکبار. این فرودگاه از زمان بازگشاییش بیش از 557 جایزه شامل 26 جایزه برای بهترین فرودگاه فقط در سال 2017 را به خود اختصاص داده است. مسئولان این فرودگاه همواره می کوشند تا زیرساخت های فرسوده و ساختمان ها را از لحاظ فیزیکی ارتقا داده و به تجهیزات جدید با استانداردهای بالا مجهز کنند. این فرودگاه 4 ترمینال اصلی دارد که به شکل U معکوس کشیده می باشد. درحال حاضر این فرودگاه قابلیت اداره سالانه 85 میلیون مسافر را دارد. علاوه بر این 4 ترمینال یک ترمینا لوکس به نام ترمینال جت کی سی آی پی (JetQuay CIP Terminal) وجود دارد که شبیه به ترمینال فرست کلاس فرودگاه فرانکفورت می باشد با این تفاوت که ورود به آن برای تمام مسافرانی که با کلاس ها و خطوط هوایی مختلف سفر می کنند با پرداخت هزینه مقدور می باشد.   

دریایی
بندر سنگاپور یکی از پررفت و آمدترین بنادر دنیا می باشد که در حال حاضر با 600 بندر در 123 کشور جهان در ارتباط است. این بندر یک چهارم کانتینرهای جابجا شده در کل دنیا را تحت پوشش خود قرار می دهد از این رو پررفت و آمدترین بندر دنیا از لحاظ جابجایی کانتینر می باشد. بندر سنگاپور همچنین بزرگترین مرکز سوخت رسانی کشتی و پررفت و آمدترین بندر دنیا از لحاظ ترافیک حمل و نقل است.
از سنگاپور می توانید با قایق به استان های همسایه نظیر جزایر ریائو در اندونزی و جوهور در مالزی سفر کنید. سنگاپور 5 پایانه دریایی دارد که کشتی های بین المللی را اداره می کنند: هاربر فرانت (HarbourFront) یا مرکز تجاری جهانی سابق (World Trade Centre) در نزدیکی سنتوسا، مرکز کشتی های تفریحی مارینا بی (Marina Bay Cruise Centre) در مارینا بی، پایانه دریایی تاناه مِراه (Tanah Merah Ferry Terminal) در ساحل شرقی و همچنین پایانه دریایی چانگی (Changi Ferry Terminal) و چانگی پوینت (Changi Point Ferry Terminal) که هر دو در قسمت شرقی این جزیره و در نزدیکی فرودگاه هستند.   

زمینی

راه آهن
شرکت حمل و نقل مالزی، کِرِیتاپی تاناه مِلایو (Keretapi Tanah Melayu) یک خط راه آهن در بین ایستگاه قطار وودلندز در سنگاپور و ایستگاه جی بی سنترال در جوهَر بَهرو دارد که سفر با آن از اتوبوس گرانتر می باشد و همچنین استفاده از آن کمتر است. این قطارها محوطه کنترل گذرنامه اختصاصی و جداگانه از دیگر نقاط شلوغ مرزی دارد و شما می توانید بدون اینکه در ترافیک گیر کنید از میان گذر جوهور سنگاپور عبور نمایید. این قطار روزانه 17 سفر از ایستگاه جی بی سنترال و 14 سفر از ایستگاه وودلندز انجام می دهد. قیمت بلیط برای سفر از ایستگاه جی بی به وودلندز 1.67 دلار سنگاپور (5 رینگت) و از ایستگاه وودلندز به جی بی 5 دلار سنگاپور می باشد. بلیط رفت و برگشت را هم می توانید تا 30 روزه تهیه کنید. خرید بلیط از کانترهای فروش بلیط در کِرِیتاپی تاناه مِلایو و یا به صورت آنلاین (KTMB e-ticketing website) تا 15 دقیقه قبل از حرکت قطار قابل خریداری می باشند. لازم به ذکر است که از ایستگاه جی بی سنترال به راحتی می توانید به ایستگاه قطار گیمس (Gemas station) برسید و از آنجا با قطار به کوالالامپور بروید. 

اتوبوس
شرکت های اتوبوس رانی مختلفی از سنگاپور به سمت کوالالامپور و دیگر نقاط مالزی در حرکت هستند که از مرز وودلندز و سِکِند لینک (Second Link) در تواس می گذرند. متاسفانه در سنگاپور پایانه اصلی اتوبوس وجود ندارد و شرکت های مختلف از اقصی نقاط شهر به سمت مالزی حرکت می کنند. همچنین شاهد قیمت های متفاوتی خواهید بود اما در کل هر چقدر که بیشتر هزینه کنید سفری سریع تر و راحت تر خواهید داشت. اتوبوس های گران تر سر وقت راه می افتند و از مسیر سکند لینک استفاده کرده و در راه توقف نمی کنند. درحالیکه اتوبوس های ارزانتر معمولا دیر راه می افتند، از گذر راه اغلب شلوغ استفاده می کنند و در بین راه توقف دارند. 
یکی از راه های جایگزین این است به جوهور بهرو بروید و در آنجا از اتوبوس های اکسپرس مسافت طولانی مالزی به دیگر نقاط این کشور از پایانه اتوبوسرانی لارکین (Larkin Bus Terminal) استفاده کنید. انتخاب این راه علاوه براینکه انتخاب های بیشتری به شما خواهد داد هزینه ارزانتری را هم در بر دارد چراکه پرداخت رینگت مالزی به مراتب ارزانتر از دلار سنگاپور است. اما نکته منفی این انتخاب زمانیست که برای رسیدن به این پایانه صرف می کنید چراکه این پایانه در حومه شهر واقع شده است. لازم است بدانید که هزینه سفر از و یا به جوهور بهرو بین 1.50 تا 4 دلار می باشد. 
اتوبوس های مشهور سنگاپور نظیر (SBS, SMRT, SJE) فقط در یک نقطه از مالزی توقف دارند و اتوبوس های مالزی هم فقط در یک نقطه از سنگاپور توقف می کنند. اما در سفر از طریق پایانه ها تمام اتوبوس ها دو توقف دارند و این بدان صورت است که می بایست با تمام لوازم و چمدان هایتان از اتوبوس پیاده شده و از قسمت کنترل پاسپورت هر دو کشور پیاده عبور کنید سپس با نشان دادن بلیط خود سوار اتوبوس بعدی شوید که این کار چیزی در حدود یک ساعت زمان می برد.   

حمل و نقل درون شهری
قبل از اینکه حمل و نقل درون شهری سنگاپور را معرفی کنیم لازم است بدانید که هزینه استفاده از این شبکه عمومی را می توانید از طریق کارت بلیط ای زی-لینک (EZ-Link) یا نتس فلش پی (Nets Flash Pay) یا بلیط های مخصوص گردشگران (Singapore Tourist Pass) پرداخت نمایید. البته این امکان نیز وجود دارد تا برای استفاده از قطارها بلیط هایی کاغذی خریداری کرده و یا هزینه اتوبوس ها را به صورت نقدی پرداخت کنید. هر مسیر خطوط قطار سبک شهری، مترو و اتوبوس بین 0.8 دلار سنگاپور تا 2.2 دلار سنگاپور متغییر است.   

کارت بلیط ای زی-لینک و نتس فلش پی: جالب است بدانید که علاوه بر اتوبوس ها و قطارهای شهری، از این کارت ها می توانید برای پرداخت هزینه تاکسی ها و برخی از اتوبوس های خصوصی نیز استفاده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که از این کارت ها برای پرداخت هزینه بسیاری از کافه ها و رستوران های سنگاپور، مراکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای و همچنین دستگاه های فروش خودکار استفاده نمایید. کارت بلیط های ای زی-لینک را می توانید در ایستگاه های قطار یا اتوبوس با مبلغ 12 دلار که 5 دلارش پول کارت و قابل برگشت نیست و یا از فروشگاه های سون ایلون (7 eleven) با مبلغ 10 دلار که 5 دلارش قابل برداشت است تهیه کنید.

کارت بلیط های مخصوص گردشگران: با تهیه این کارت ها می توانید به صورت نامحدود از قطارهای شهری و اتوبوس های سنگاپور استفاده کرده و همچنین از تخفیف های متنوعی برای استفاده از جاذبه های سنگاپور بهره مند گردید. هزینه این کارت ها برای ۱ روز ۱۰ دلار، برای دو روز ۱۶ دلار سنگاپور و برای ۳ روز ۲۰ دلار سنگاپور می باشد. همچنین لازم است بدانید که ۱۰ دلار از این کارت ها به عنوان بیعانه در نظر گرفته شده و در اتمام سفر می توانید کارت ها را به باجه های برگردانده و ۱۰ دلار خود را دریافت نمایید. این کارات ها در استگاه های مترو فرودگاه چانگی، خیابان اورچارد (Orchard)، محله چینی ها (Chinatown)، سیتی هال (City Hall)، کاخ رافلز (Raffles Place)، آنگ مو کیو (Ang Mo Kio)، هاربر فرانت (HarbourFront)، لواندر (Lavender) و بی فرات (Bayfront) قابل خریداری هستند.

قطار سبک شهری (LRT)
اولین قطار سبک شهری سنگاپور که توسط شرکت اس ام آر تی (SMRT Corporation) هدایت می شود یک خط حمل و نقل ریلی عمومی است که در سال 1999 در بوکیت پانجانگ (Bukit Panjang) به منظور ارتباط به شهر جدید چوآ چو کانگ شروع به کار کرد. دو خط دیگر سنگ کانگ (Sengkang) در سال 2003 و پونگ گال (Punggol) در سال 2005 توسط شرکت حمل و نقل اتوبوس رانی سنگاپور (SBS Transit) افتتاح شدند. خط سنگ کانگ شمال شرقی مترو (بنفش) را به پایانه اتوبوس سنگ کانگ و خط پونگ گال با خط شمال شرقی مترو را به پایانه اتوبوس پونگ گال مرتبط می کند. همچنین ساعت کاری آن روزانه از ساعت 5:25 صبح تا 12:40 دقیقه نیمه شب می باشد. برای اطلاع از نقشه قطارهای سبک شهری سنگاپور می توانید به لینک https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/en/public-transport/mrt-and-lrt-trains/train-system-map.html مراجعه کنید.

مترو (MRT)
متروی سنگاپور از 5 خط اصلی تشکیل شده است که شامل طول کلی 198.6 کیلومتر و 119 ایستگاه می باشد. این خطوط شامل خط شمال به جنوب (قرمز)، خط شرق به غرب (سبز) و خط دایره ای (زرد) می باشند که توسط شرکت اس ام آر تی (SMRT Corporation) هدایت می شوند و خط شمال شرقی (بنفش) و خط دان تان یا مرکز شهر (آبی) که از 22 دسامبر سال 2013 شروع به کار کرده اند و توسط شرکت حمل و نقل اتوبوس رانی سنگاپور (SBS Transit) اداره می شوند. ساعت کار مترو روزانه از ساعت 5:30 صبح تا 1 بامداد می باشد که در روزهای تعطیل عمومی نظیر سال نو و دیگر تعطیلات بیشتر خواهد بود. ایستگاه های متروی سنگاپور برای استفاده معلولین با صندلی چرخدار و همچنین نابینایان قابل استفاده می باشد. برای اطلاع از نقشه متروهای سنگاپور می توانید به لینک https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/en/public-transport/mrt-and-lrt-trains/train-system-map.html  مراجعه کنید.

اتوبوس
سیستم اتوبوس رانی سنگاپور بخشی از شبکه حمل و نقل عمومی با بیش از 300 برنامه حرکت و حدود 5400 اتوبوس در این کشور می باشد. استفاده از اتوبوس در سنگاپور علاوه بر مقرون به صرفه بودن این امکان را به شما می دهد که به تماشای مناظر زیبای شهر بنشینید. یک دستگاه در کناره راننده تعبیه شده که به راحتی می توانید کارت خود را بر روی آن قرار داده و هزینه سفر خود را پرداخت کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که در هنگام پیاده شدن هم می بایست در دستگاه عقب اتوبوس کارت بزنید. همچنین این امکان وجود دارد که کرایه را به صورت نقدی پرداخت نمایید اما لازم به ذکر است که می بایست مبلغ دقیق کرایه را به همراه داشته باشید. ساعت کاری اتوبوس در سنگاپور روزانه از ساعت 5:30 صبح تا 12 شب می باشد. اتوبوس های سنگاپور مجهز به سیستم تهویه مطبوع بوده و برای افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند قابل دسترس است. برای اطلاع از نقشه اتوبوس های سنگاپور می توانید به لینک https://gothere.sg/maps مراجعه کنید.

تاکسی
از آنجاییکه هزینه تاکسی در کشور سنگاپور نسبت به بیشتر کشورهای دیگر دنیا پایین تر است از این رو یک وسیله نقلیه عمومی محبوب به شمار می رود. تاکسی های سنگاپور مجهز به تاکسی متر هستند. هزینه ورودی تاکسی های شهری در حدود 3.5 دلار سنگاپور بوده و به ازای هر یک کیلومتر 0.55 دلار سنگاپور به کرایه شما اضافه خواهد شد. به طور مثال کرایه یک مسیر در مرکز شهر و در ساعات اوج شلوغی روزهای هفته، نباید بیش از 10 دلار سنگاپور شود و حتی هزینه مسیری طولانی تر در طی جزیره، به طور مثال از چانگی تا جورانگ (52 کیلومتر)، نباید بیش از 35 دلار سنگاپور بشود. تاکسی ها در تمام شهر، کنار مراکز خرید و یا جاذبه های دیدنی و همچنین هتل ها مستقر هستند اما یکی از راه های آسان رزرو تاکسی تماس با شماره تلفن 006563425222 می باشد. همچنین برخی از شرکت های تاکسیرانی دارای امکان رزرو از طریق پیامک، آنلاین و یا اپلیکیشن موبایل را هم ارائه می دهند. علاوه بر تاکسی های های شهری می توانید از اوبر (Uber) و یا گرب (Grab) هم استفاده کنید.

نقشه شهر

آب و هوا

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

مراکز دیدنی

مراکز خرید

سرگرمی ها

رستوران ها براساس قیمت فیلتر کنید

اون رود داینر

اُوِن رُد داینر انتخابی بسیار مناسب برای تجربه غذاخوری به سبک مجازی می باشند. ساکنین هتل می توانند ...

مشاهده در سایت

سان ست بار

اگر به دنبال امتحان تجربه ای بی نهایت جذاب و به یاد ماندنی از نوشیدن بهترین نوشیدنی ها و صرف تازه ...

مشاهده در سایت

رستوران ایژین مارکت کافه

از ویژگی های بارز این رستوران ارائه غذاهای محلی و منطقه ای می باشد. این مکان بوفه با شکوهی که ...

مشاهده در سایت

رستوران پرگو

پِرگو یکی از برترین رستوران های ایتالیایی سنگاپور است که با کیفیت ترین غذاهای ایتالیایی را در فضایی ...

مشاهده در سایت

رستوران وان ناینتی

این رستوران صاحب جوایز با ظرفیت 120 نفر در طبقه اصلی لابی قرار گرفته و در فضایی روباز همراه با ارائه غذاهای آسیایی و غربی از شما پذیرایی می کند.

مشاهده در سایت

رستوران جیانگ نان چان

این رستوران مفهوم واقعی شیانگ لِ ژو یی یا همان اصل لذت و شادی را برای شما بیان می کند و نشان می دهد صرف غذا فراتر از نوازش حس چشایی و احساس سیری می باشد و انجام این مهم آرمان های ذهنی و روحیتان را ...

مشاهده در سایت

بار وان ناینتی اند ترازا

این بار با ارائه خلاقانه ترین طعم های کوکتل موفق به کسب جایزه مارتینی دِرای بارسلونا شده است. تهیه فرمول بسیار خلاقانه و کلاسیک نوشیدنی منحصر به فرد این بار یعنی معجون راز حدوداً سه سال طول کشید.

مشاهده در سایت

رستوران کلیفورد پییر

با قدم گذاشتن به این رستوران به دنیایی متفاوت از عطر و طعم غذاهای سنگاپوری و غربی قدم گذارید و از صرف لذیذترین غذاها مانند سوپ با گوشت گوسفند همراه با ادویه جات محلی لذت ببرید.

مشاهده در سایت

رستوران لا براسری

رستوران لا براسری با طراحی بسیار شیک و ارائه خدمات منحصر به فرد از شما برای امتحان تجربه ای به یاد ماندنی از صرف غذا دعوت می کند.

مشاهده در سایت

لانترن روف تاپ بار

نام این رستوران از نام تاریخی چینی کلیفورد پییر که نام فانوس قرمز اسکله بوده، گرفته شده است. این رستوران در فضایی سرسبز همراه با چشم انداز خیره کننده به خلیج مارینا و خط افق آسمان سنگاپور از شما ...

مشاهده در سایت

رستوران و بار لندینگ پوینت

با قدم گذاشتن در این مکان اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کند، طراحی منحصر به فرد آن به کمک موزائیک های سنگ مرمر و رنگ های طلایی می باشد. بار 13 متری هیجان انگیز این مکان وسوسه انگیزترین ...

مشاهده در سایت

رستوران و لانج اسکیپ

از صرف انواع غذاهای محلی و بین المللی در این رستوران لذت ببرید و با تماشای هنرمندی سرآشپز از طریق جایگاه آشپزی زنده لذت خود را کامل نمایید.

مشاهده در سایت

لوکال فرش سیزنال

این اغذیه فروشی با ارائه خدمات سلف سرویس مکانی بسیار مناسب برای لذت بردن از صرف یک وعده غذایی سالم و سریع می باشد.

مشاهده در سایت

اورجنز او فوت

اورِجِنز فود مکانی بسیار مناسب برای امتحان تجربه ای جدید از صرف غذا در شهر زیبای سنگاپور می باشد.

مشاهده در سایت

رستوران سامر پاویلیون

با انتخاب این رستوران به دنیایی متفاوت از عطر و طعم غذاهای کانتونی و چینی قدم گذارید و در فضای فوق العاده آن که توسط باغ های مدرن چینی احاطه شده، از صرف غذا لذت ببرید.

مشاهده در سایت

رستوران کولونی

در این رستوران طعم واقعی غذاهای سنگاپوری را بچشید و از صرف صبحانه، ناهار و شام در فضای بسیار آرامش بخش آن لذت ببرید.

مشاهده در سایت

چی هولی لانج

این بار به دلیل قرار گرفتن مجسمه شیشه ای هنرمند معروف آمریکایی چی هولی به نام آن نامگذاری شده است. در فضای فوق العاده و آرامش بخش این بار از صرف انواع غذاهای سبک و نوشیدن چای بعدازظهر و طعم های متنوع ...

مشاهده در سایت

رستوران الیگیتر پییر

اگر به دنبال امتحان تجربه ای به یاد ماندنی از صرف غذا در فضایی فوق العاده در کنار استخر هستید، این رستوران را انتخاب نمایید و از صرف خوشمزه ترین و سالم ترین غذاها در این مکان شگفت انگیز لذت ببرید.

مشاهده در سایت

بار آنتی دوت

آنتی دوت یک بار کوکتل شیک و مدرن است که به ارائه هیجان انگیزترین کوکتل های تهیه شده از تکنیک های ساخت تجربی و دستورالعمل های کلاسیک مفتخر می باشد. در این بار از صرف انواع تاپاس ها لذت ببرید و با ...

مشاهده در سایت

رستوران مکونی

با انتخاب این رستوران به دنیایی متفاوت از عطر و طعم انواع غذاهای ژاپنی قدم گذارید و تجربه ای هیجان انگیز از یک تور آشپزی خلاقانه و نفیس را برای خود رقم زنید.

مشاهده در سایت

سیچوآن کورت اند کیچن

این رستوران به ارائه برترین و با کیفیت ترین غذاهای کانتونی در سنگاپور مشهور است. از صرف لذت بخش ترین غذاها در این مکان لذت ببرید و با نوشیدن دمنوش های گیاهی از گنجینه با ارزش هشت چای با کیفیت لذت خود ...

مشاهده در سایت

لانج آتریوم

این لانج رویایی با یک بار 49 متر مربعی مفتخر به ارائه طولانی ترین بار در شهر سنگاپور می باشد. آتریوم در طبقه اول هتل قرار گرفته و با ارائه انواع تاپاس ها، ماءالشعیر، متنوع ترین کوکتل ها، چای بعدازظهر ...

مشاهده در سایت

رستوران ایج

این رستوران در طبقه سوم هتل قرار گرفته و با ارائه انواع غذاهای محلی، منطقه ای و بین المللی از شما پذیرایی می کند.

مشاهده در سایت

رستوران های تین لو

با انتخاب این رستوران صاحب جوایز به دنیایی متفاوت از عطر و طعم انواع غذاهای کانتونی قدم گذارید و از صرف مجموعه ای متفاوت از غذاهای کلاسیک تهیه شده توسط دستورالعمل طبخ سنتی لذت ببرید.

مشاهده در سایت

نصیحت های سفر

سنگاپور یکی از امن ترین مکان ها در آسیاست که می توانید به آنجا سفر کنید. این موضوع شاید تا حدودی به خاطر قوانین سختگیرانه و بجای این کشور باشد. جرایم مربوط به مواد مخدر، مجازات مرگ را در بردارد و حتی دزدی های کوچک نیز منجر به کشیدن چندین ماه حبس در زندان می شود. این کشوراصلا مکان مناسبی برای امتحان کردن جنبه تبهکاریتان نیست! مسافران، بخصوص خانم های تنها، می توانند احساس امنیت و راحتی بیشتری در طی سفر داشته باشند.  گهگاه نیز سرقت ها و سایر جرایم کوچکتر نیز اتفاق می افتند، به همین منظور در طول سفر مواظب وسایل و متعلقات خود باشید. وقتی که برای شنا به دریا می روید، کیف خود را در ساحل رها نکنید.
جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر سنگاپور مانند باغ‌ وحش، دریاچه دلفین سنتوزا، دنیای زیرآب و پارک مرلیون نیز بهترین بهانه برای انتخاب تور سنگاپور است. سنگاپور مانند کشور مالزی یکی از متنوع‌ ترین و زیباترین مقاصد گردشگری در آسیاست. کشوری که نژادهای مختلف چینی، هندو و مالایی با مذاهب گوناگون در حال زندگی هستند. هرکدام از نژادها برای خود محله‌هایی با تزئینات زیبا برپا کرده‌اند. به‌ طور مثال محله چینی‌ها پر از رنگ قرمز، فانوس و نماد اژدهاست. بنابراین این تنوع فرهنگی ما را مجاب می‌کند تا قبل از راهی شدن و سفر به سنگاپور یک لیست از نکات مهم تهیه کنیم. 

1. کرایه تاکسی را قبل از حرکت بپرسید
قبل از حرکت تاکسی، بر سر قیمت با راننده توافق کنید یا برای اینکه هزینه زیادتری پرداخت ننمایید، از راننده بخواهید تا تاکسی متر ماشین را روشن کند. این موضوع خیلی در بین رانندگان رایج نیست، اما بعضی از رانندگان از مسافران خارجی کرایه بیشتری می گیرند. در صورت لزوم رسید خود را نگه دارید تا در زمان نیاز بتوانید بر سر هرگونه اتهام بر سر هزینه بحث کنید.

2. در سنگاپور قیمت غذا را پرسید 
غذا خوردن در سفر خود به ‌تنهایی یک جاذبه هیجان‌انگیز است. در تور سنگاپور نیز با تنوع بی‌نظیری از غذاهای آسیایی بخصوص آسیای شرقی روبرو می‌شوید که دلیل آن تنوع نژادهای مردم کشور سنگاپور است. برای اینکه از قیمت غذای انتخابی خود مطلع شوید حتما قبل از سفارش غذا مبلغ را بپرسید. بهتر است کمی از غذایی را که سفارش داده‌اید در بشقاب بماند و تمام غذای سرو شده در بشقاب را نخورید. بعلاوه یک نکته مهم دیگر، در هنگام خوردن غذا و یا برای دست دادن از دست چپ خود استفاده نکنید.

3. ریزگردها
در مواقع خاصی از سال، کیفیت هوا بد شده و شهر پر از گرد و خاک و دود می شود. اگر ریزگرد در هوا هست ماسک بزنید و حتی المقدور به جای دویدن در فضای آزاد، در داخل ساختمان ورزش کنید.

4. بهترین زمان برای سفر به سنگاپور
اگر آب و هوای گرم و مرطوب را دوست داشته باشید، هوا در سنگاپور عالیست. آب و هوای استوایی به معنای گرما و شرجی بودن هوا در تمام طول سال، اما نه به بدی تایلند با دمای 43 درجه سانتی گراد در تابستان است. در سنگاپور، فصل بارندگی از نوامبر شروع می شود و تا ژانویه ادامه دارد، اما تغییر آنقدر زیادی در دما نمی بینیم. در تمام طول سال، دمای هوا تقریبا بین 23 تا 31 درجه باقی می ماند.
به خاطر بسپارید طی تعطیلات بزرگ مانند سال نوی چینی، خرید در سنگاپور برای شما خیلی گران تمام می شود، برای همین شاید بخواهید تا برنامه سفر خود را به زمان دیگری موکول کنید تا شاید قیمت ها پایین تر باشند.

5. چه چیزهایی را برای سفر به سنگاپور با خود ببریم
سنگاپور یک شهر کشور است، در نتیجه نیازی نیست تا با زحمت لباس زیاد یا چادر با خود ببریم. لباس های مناسب برای هوای گرم مانند لباس های نخی یا از جنس کتان و همچنین یک یا دو لباس رسمی را برای بیرون رفتن و گشتن همراه خود داشته باشید! لباس شنا، کرم ضد آفتاب و اسپری پشه کش از وسایل ضروری سفر هستند.
اگر در بین ماه های نوامبر تا ژانویه می خواهید به سنگاپور سفر کنید، بد نیست با خودتان یک عدد بارانی یا چتر و همچنین یک پلوور یا ژاکت نازک داشته باشید، چون ممکن است عصر یا نزدیک غروب هوا سرد شود و باران نیز ممکن است در هر زمانی ببارد. به طور کل، چیز خاصی برای سفر به سنگاپور لازم نیست بخرید.

6. آب آشامیدنی
آب سنگاپور برای خوردن مناسب است. یک بطری برای خود بیاورید، اینطوری می توانید استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش دهید.

7. از حمل و نقل عمومی یا اپلیکیشن گرب (Grab) استفاده کنید
مترو سنگاپور برای یک مسافر، رویاست! این وسیله بهترین و امن ترین وسیله سفر در گشت شهری سنگاپور می باشد. این کشور دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی بسیار عالیست که شما را هر جا که بخواهی می برد. به‌ خصوص در ساعت‌های پرتردد روز که در سنگاپور مانند تهران ترافیک سنگین به راه می‌افتد، برای راحتی بیشتر بهتر است از قبل نقشه راه‌ها را دانلود کنید و با خود به همراه داشته باشید.
برای صرفه جویی در هزینه و زمان، به شما پیشنهاد می کنیم تا کارت بلیط های مخصوص گردشگران (Singapore Tourist Pass) را امتحان کنید. این مزیت به شما امکان می دهد تا بی نهایت سفر با طول مدتی که دوست دارید، داشته باشید. گذر یک روزه، 10 دلار سنگاپور (7.50 دلار آمریکا)، گذر دو روزه، 16 دلار سنگاپور (12 دلار آمریکا) یا می توانید گذر سه روزه با قیمت 20 دلار سنگاپور (15 دلار آمریکا) را خریداری کنید.
در حالی که استفاده از مترو بسیار عالیست، بعضی اوقات پریدن و سوار تاکسی شدن راحت تر است، اما تاکسی های سنگاپور بسیار گران هستند و اپلیکیشن اوبر (Uber) هم دیگر کارایی ندارد.
 در نتیجه قبل از سفر، برنامه گرب را دانلود کنید. این برنامه مانند برنامه اوبر کار می کند و یک برنامه بومی و ضروریست که همه باید داشته باشند!

8. در سنگاپور چانه بزنید 
خرید یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش های هر سفریست. انواع متنوعی از فروشگاه‌ها و مراکز خرید در سنگاپور وجود دارد، بنابراین به ‌راحتی می‌توانید انتخاب کنید که از کجا خرید خود را انجام دهید. در هنگام خرید از قدرت چانه‌ زنی خود استفاده کنید، البته این امر بیشتر در خرید از بازارهای محلی به شما کمک می‌کند چون در فروشگاه‌های بزرگ عموما قیمت‌ها ثابت هستند.

9. در زمان بازگشت، استرداد یا بازپرداخت مالیات بر خرید خود را مطالبه کنید
نکته مهم و ضروری دیگر در سفر به سنگاپور، مطالبه مالیات 7 درصدی کالا و خدمات (GST) بر خریدهای خود از فروشگاه های شرکت کننده مانند فاسیل، چالرز و کیت و بقیه در فرودگاه و در زمان بازگشت است. اگرچه این مطلب زمانی امکان دارد که شما بیش از 100 دلار سنگاپور خرج کرده و صورتحساب تمام اقلام خریداری شده را همراه خود داشته باشید.

10. در مورد مقررات سنگاپور مطالعه کنید و عاقلانه از تمام قوانین پیروی کنید
هر کشوری قوانین خاص خود را دارد. احترام و اطاعت از قوانین از وظایف هر مسافریست. استعمال دخانیات یا همان کشیدن سیگار در مکان های عمومی و مکان های خنک و مجهز به کولر به شدت ممنوع است. جویدن آدامس نیز در مکان های عمومی قدغن می باشد. انجام چنین کارهایی و کارهای مشابه آن و اطاعت نکردن از قوانین می تواند جریمه های سنگینی را برای به شما به همراه داشته باشد یا حتی شما را پشت میله های زندان بیندازد. بنابراین، قبل از ورود به سرزمین مرلیون، مطمئن شوید که تمام این کارها را انجام نمی دهید تا تعطیلاتی به دور از مشکل و جر و بحث را با شادی و خوشحالی بگذرانید.

11. محدودیت های استعمال دخانیات
کشور سنگاپور محوطه ها و مناطقی را در سطح شهر برای استعمال دخانیات انتخاب کرده است. مکان های عمومی خارج از این مرزها و محوطه ها هستند و اگر شما در حین سیگار کشیدن دستگیر شوید، متحمل پرداخت جریمه سنگین 1000 دلاری می شوید. بنابراین قبل از اینکه سیگار خود را روشن کنید، به دنبال مناطق مشخص شده بگردید.

12. مراقب نظافت محیط زیست باشید
در گشت و گذار شهری در تور سنگاپور به ندرت زباله در خیابان مشاهده می کنید. در این کشور جریمه های سنگینی برای ریختن زباله در خیابان و مکان های عمومی اعمال می شود، پس جای مناسبی برای ریختن زباله پیدا کنید وگرنه متحمل پرداخت جریمه می شوید.

13. جویدن آدامس قدغن است
اگر عادت دارید هر روز آدامس بجوید، باید یاد بگیرید تا در سنگاپور این کار را با احتیاط بیشتری انجام دهید و با دقت آن را دور بیندازید. این موضوع به این دلیل است که خریدن، فروختن و یا حتی واردات آدامس به این کشور نیز غیرقانونیست. ممکن است برای داشتن چند عدد آدامس در کیفتان بازداشت نشوید، اما مطمئن باشید جای درستی آن را دور می اندازید. به علاوه، در سنگاپور هیچ سوپرمارکت، فروشگاه یا مغازه ای پیدا نمی کنید که آدامس بفروشد.

14. انعام ندهید
فرهنگ انعام دادن در سنگاپور مرسوم نیست و کارکنان خدماتی عموما توقع گرفتن انعام را ندارند، اما اگر بخواهید از خدمات عالی آنها تشکر کنید و به آنها پاداش دهید، کاری بسیار خوشایند به نظر می رسد. مغازه های کوچک تر و دستفروش ها معمولا هزینه خالص جامع و کامل را حساب می کنند، در حالی که مالیات 7 درصدی کالا و خدمات برای بیشتر خدمات در مغازه ها وجود دارد. در مورد کافه ها، رستوران ها، شما باید مالیات بر خدمات 10 درصدی که در بالای صورت حساب شما منظور شده را بپردازید. به علامت «++» روی منوی خود دقت کنید.

15. حساسیت‌های فرهنگی در سنگاپور
در خصوص مسائل سیاسی، مذهبی و اعتقادی صحبت نکنید. به دلیل تنوع ادیان و نژاد در سنگاپور آن‌ها ترجیح می‌دهند که درهنگام صحبت با افراد در خصوص مسائل دیگری به ‌جز مذهب و سیاست صحبت شود. در سنگاپور نیز مانند مالزی، تایلند و هندوستان سَر ارزشمند شمرد می‌شود، بنابراین از لمس کردن سر افراد و کودکان به شدت خودداری کنید. همین طور از اشاره کردن به شی‌ با پا نیز پرهیز کنید.

16. معاشرت با مردم سنگاپور 
مردم سنگاپور بسیار صبور و خونگرم هستند و در برخورد با گردشگران مهربانی خاصی دارند. برای خطاب قرار دادن مردم بهتر است از کلمه آقا و خانم استفاده کنید. همین‌طور هنگام دست دادن بهتر است لبخندی بر چهره داشته باشید. البته توجه کنید که مسلمانان عموما دست نمی‌دهند.


آرزومندیم از سفر خود در شهر سنگاپور نهایت لذت را ببرید.

تیم مدیریت توریستگاه

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید