• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • سراسر جهان


رازهای خلبان های خطوط هوایی که باعث می شوند کمتر از پرواز بترسید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۸/۵/۶   تعداد بازدید : 1267   گروه مطلب : دانستنیهای سفررازهای خلبان های خطوط هوایی که باعث می شوند کمتر از پرواز بترسید

در نهایت این خلبانان هستند که مسئولیت همه اتفاقات در طول پرواز را به عهده دارند. این بدان معناست که در طول مدتی که در آسمان به سر می برید، زندگی شما در دستان آنهاست. این موضوع به طور قابل درکی باعث می شود تا مردم در مورد پرواز احساس نگرانی و اضطراب داشته باشند. ممکن است این فکر به ذهن شما خطور کند که آیا خلبانان و مهمانداران هواپیما که مسئول امنیت شما هستند، خوب آموزش دیده اند؟ آیا چیزهایی که یاد گرفته اند به یاد می آورند یا مهارت های لازم برای دست و پنجه نرم کردن با مواقع اضطراری را دارند.

برای این که یک هواپیما می تواند چند پیچ کم داشته باشد دستورالعمل هایی وجود دارد
برای این که هواپیما شما را سالم به مقصد برساند، لزومی ندارد تا در شرایط عالی باشد. طبق گفته خدمه پرواز، به طور مطلوب و در شرایط ایده آل یک هواپیما هیچ کسری پیچی ندارد، اما حد نهایتی برای تعداد پیچ های کم شده قابل قبول در هواپیما نیز وجود دارد. پس دفعه بعد اگر دیدید چیزی در هواپیما شل و ول است نگران نباشید. برای مثال، یک هواپیما حتی با حداقل پنج پیچ کسر شده از یک بال هم می تواند صحیح و سالم فرود بیاید. 

برای این که یک هواپیما می تواند چند پیچ کم داشته باشد دستورالعمل هایی وجود دارد


خلبان ها در تمام مدت در حال آموزش مجدد هستند
خلبان ها بایستی هر شش ماه یک بار آموزش مجدد ببینند. این موضوع که فقط یک تکه کاغذ به دست آنها داده شود و به آنها گفته شود که حالا دیگر شما مدرک خلبانی دارید و تمام، اصلا صحت ندارد. آنها مدام مورد ارزیابی استعداد و طرز نگرش، تست های روانشناسی و شایستگی قرار 
می گیرند و در داخل شبیه ساز پرواز، پروازهای آزمایشی و موقعیت های اضطراری را امتحان می کنند. مطمئن باشید که خلبان ها زمانی که کار به هواپیما و مهارت های آنها برسد، کار خود را خوب بلدند.

خلبان ها در تمام مدت در حال آموزش مجدد هستند


اگر مسافری نگران و مضطرب هستید، پرواز خود را به صبح زود موکول کنید
طبق گفته یک خلبان از لس آنجلس، گرمای زمین در ساعات بعد از صبح باعث دست اندازهای هوایی بیشتری می شود و در بعد از ظهر نیز امکان وقوع باد و باران به همراه رعد و برق وجود دارد. اگر به دنبال بلیط هایی با نرخ کمتر، تاخیرهای کمتر و فرودگاه های خلوت تر هستید، پرواز در صبح یا دیر وقت را انتخاب کنید.

اگر مسافری نگران و مضطرب هستید، پرواز خود را به صبح زود موکول کنید


برای پروازی آرام و بدون تکان، صندلی کنار بال را انتخاب نمایید
همه افراد می دانند که پرتکان ترین مکان معمولا عقب هواپیماست. به قول یکی از خلبانان سیاتل، یک هواپیما مانند الاکلنگ است. "اگر در وسط بنشینید، زیاد تکان نمی خورید." اگر می خواهید در کل سفر بخوابید، این ترفند خوبیست، بهتر است به یاد داشته باشید.

برای پروازی آرام و بدون تکان، صندلی کنار بال را انتخاب نمایید


خلبانان نگران چاله های هوایی نیستند
چاله هوایی خطرناک نیست، ناخوشایند است. هواپیماها به خاطر این چاله های هوایی سقوط نمی کنند. به عنوان بخشی از پرواز باید توقع چنین پدیده ای را داشت. عوامل زیادی باعث چاله هوایی می شوند. متداول ترین نوع چاله هوایی، چاله هوایی در آسمان فاقد ابر است که معمولا در ارتفاعات بالا و همراه با تغییر سرعت در نزدیکی مسیر خروج گازها می باشد. این پدیده مانند جریان سریع رودخانه (هواپیما) است که گرداب وار به کنار ساحل رودخانه (جریان هوا) می خورد.

خلبانان نگران چاله های هوایی نیستند


 کارهایی که خدمه پرواز آرزو می کنند تا مسافران انجام ندهندرانندگی خطرناک تر است
طبق آمار موسسه تردد بین المللی جاده ای ایمن (ASIRT)، سالانه نزدیک به 1 میلیون و 300 هزار نفر و به طور میانگین روزانه 3287 نفر در تصادفات جاده ای در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند. این آمار در آمریکا سالانه 37000 نفر است. طبق آمار شبکه امنیت هوایی، در مقایسه تصادفات جاده ای با سوانح هوایی در سال 2016، 19 سانحه مرگبارهوایی اتفاق افتاد که منجر به مرگ 325 نفر شد. به این ترتیب طبق آمار اگر بخواهید پروازی که دچار سانحه می شود را رزرو کنید، با احتساب اینکه هر روز پرواز می کنید به احتمال 99 درصد 67833 سال بعد سوار آن پرواز خواهید شد.

رانندگی خطرناک تر است


موقع پرواز کفش های خوب بپوشید
کمی در موردش فکر کنید! اگر بخواهید در موقعیتی اضطراری هواپیما را تخلیه کنید، بهتر است چگونه لباس پوشیده باشید؟ بیشتر مردم برای راحتی خود در طول سفر دمپایی لاانگشتی می پوشند، چون می توانند راحت از پا دربیاورند و دوباره بپوشند. به هر حال، در موقعیتی که مجبور باشید بدوید یا به سرعت خارج شوید، این دمپایی ها به راحتی از پایتان در می آید. این ریسک را نپذیرید که پای برهنه روی زمین داغ باند فرودگاه بایستید. از خدمه پرواز درخواست پتوی اضافه کنید. 

موقع پرواز کفش های خوب بپوشید


هواپیماها در شرایط آب و هوایی بد عمدا سخت فرود می آیند
اول از همه، اگر هواپیما گُرُمبی فرود آمد نترسید، چون آنها به گونه ای ساخته شده اند تا خوب از پس فشار فرودهای سخت برآیند. گاهی اوقات فرود اینگونه بین المللی است. برای مثال، اگر باران ببارد و آب روی زمین باشد، انتظار فرودی سخت را داشته باشید، این کار برای جلوگیری از لیز خوردن یا لغزیدن روی زمین می باشد.

هواپیماها در شرایط آب و هوایی بد عمدا سخت فرود می آیند


وضعیت آب و هوا همیشه در حال نظارت است
خلبانان پیوسته در حال چک کردن وضعیت آب و هوا هستند تا از شرایط راه و مقصد با خبر باشند. برنامه های جایگزین زمانی اجرا می شوند که آب و هوا برای پرواز به مقدار مناسب خوب نباشد. آنها همچنین با برج مراقبت نیز در تماسند، گروهی که در صورت لزوم هواپیماها را راهنمایی می کنند.

وضعیت آب و هوا همیشه در حال نظارت است


درها در طول پرواز باز نمی شوند
آیا درهای هواپیماها را می توان در وسط پرواز باز کرد؟ این امر یک کار تخیلی است که می توان مقصر آن را فیلم های اکشن دانست. بر فرض اگر این حرف واقعیت داشته باشد، باید تا به حال صدای بسیاری از مسافران را شنیده باشید که گفته باشند «موفق شدم» و در را باز کرده اند. نگران نباشید، این اتفاق نمی افتد. درهای هواپیماهای مسافربری با هزاران کیلو فشار به بدنه هواپیما قفل شده اند. یک مسافر برای باز کردن این درها نیاز به جک هیدرولیکی دارد.

درها در طول پرواز باز نمی شوند


هواپیماها با یکدیگر برخورد نمی کنند
در هر ثانیه هزاران هواپیما در آسمان هستند. باید از برج مراقبت به خاطر جلوگیری از احتمال این برخوردها تشکر کرد. کاپیتان ها درخواست مسیری که می خواهند می دهند، زمانی که از رادار خارج می شوند، از یک سری طول و عرض برای مسیریابی سفر استفاده کرده و موقعیت خود را با رادیو گزارش می دهند.

هواپیماها با یکدیگر برخورد نمی کنند


منبع: theactivetimes

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با 9 شهر افسانه ای در اروپا که تا به حال ندیده اید

بی تردید، شهرهای اروپایی معماری چشم نواز، هنری در سطح جهانی و غذاهای خلاقانه دارند. با این حال دهکده های کوچک افسانه ای نیز دارای جادوی مختص به خود هستند. 9 شهری که در اینجا آورده شده اند به زیبایی کارت پستال ها می باشند و به سرعت هر شخصی را با خیابان هایی که شبیه به کتاب های داستان و کانال های پیچ در پیچ هستند مجذوب خود کنند.

متن کامل مقاله

خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در جهان

ده مسیر از خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در دنیا که نه ضعف قلب، بلکه اعصاب شما را آزمایش می کند، مرزهای شما را تحت فشار قرار می دهد و در امتداد مسیر باعث می شود تا بدن شما از هیجان آدرنالین ترشح کند. اگر به دنبال یک پیاده روی آرامش بخش در جنگل ها هستید این مسیرها به درد شما نمی خورد اما اگر نیازمند ماجراجویی های بسیار جدی می باشید هر کدام از این مسیرها هر آنچه بخواهید و حتی بیش تر از آن را به شما عرضه می کند.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین کتابخانه های دنیا آشنا شوید

کتابخانه ها اگر به زبان ساده تعریف شوند، نه تنها کوهی از دانش بلکه گنجی بسیار باشکوه و ارزشمند، معماری اعجاب انگیز، تاریخی باستانی و بسیار چیزهای دیگر را در خود جای داده اند. قدیمی ترین کتابخانه های دنیا قرن هاست به عنوان نماد برجسته ای از دانش هستند و حتی در این عصر دیجیتال هنوز هم چیزهای برای ارائه دارند.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید