آشنایی با جنگل های مخوف و ماورایی در جهان

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۷/۶/۱۸   تعداد بازدید : 113   گروه مطلب : دیدنی ها

به لطف داستان های افسانه ای و اسطوره های فیلم جادوگر بلر می توان از جنگل های متراکم و تاریک احساس وحشت و ترس را به خوبی دریافت نمود. در جهان هستی نقاطی یافت می شود که داستان هایی مستند و بسیار وحشتناکی را با خود حمل می کنند، داستان هایی رعب انگیز که اعصابتان را به مخاطره می اندازد و پیامدهایی نظیر خنده های عصبی را برایتان به دنبال دارد. جنگل هایی مخوف که ماورایی بودنشان دلایل متفاوتی دارد. از یکی فریادهایی رعب انگیز به گوش می رسد و دیگری در زیر درختان درهم تنیده اش از صدها جسدی که به صورت وحشیانه به قتل رسیده اند میزبانی می کند. شاید دیدن و حتی شنیدن درباره این مناطق برای قلبتان زیاد خوشایند نباشد و شما را بهراساند. 


اوپینگ فورست (Epping Forest)، اسکس (Essex)، انگلستان
اندازه و تراکم اوپینگ فورست آن را به پناهگاهی محبوب برای خلافکاران و دفن و پنهان نمودن اجساد تبدیل نموده است. دیک توربین راهزن و سارق بسیار بدنام در اوایل دهه 1700 در آن مخفی شده بود و بیش از ده ها قربانی قتل ها و جنایت ها که در میان درخت های آن از سال های 1960 پنهان شده بودند، کشف شد. با وجود چنین ادعاهایی در مورد این جنگل شنیده شدن صداهای شبح و تجسم ارواح نظیر روح توپلین چندان دور از انتظار نیست. برخی معتقدند که در صورت رانندگی به سمت هنگ مَنز هیل (Hangman's Hill) و پارک اتومبیل در محلی بی طرف، اتومبیلتان به آرامی به سمت بالا حرکت می کند. حتی اگر به افسانه ها و داستان های خرافی هم اعتقاد ندارید، باز هم بازدید از این جنگل شما را حیرت زده می کند و هوش را از سرتان می پراند. درخت های این جنگل از اواخر دهه 1800 هرس نشده اند از این رو بیش از حد رشد نموده اند و چنان سر به فلک کشیده اند که دیگر هیچ جا به درستی دیده نمی شوند.

اوپینگ فورست (Epping Forest)، اسکس (Essex)، انگلستان


جنگل الفین (Elfin Forest)، کالیفورنیا
به نظر می رسد جنگل الفین به دنیای تالکین تعلق دارد، حتی با وجود اینکه در جنوب غربی اسکاندیدو در بخش سن دیگو قرار گرفته. جنگلی مخوف که از افسانه ها و داستان های روح های سرگردان و اجنه پر شده، افسانه هایی که در پی اشغال این جنگل ها در اوایل قرن نوزدهم توسط کولی ها به وجود آمده اند، کولی هایی که توسط شهروندان مناطق اطراف به بیرون رانده شده و کشته شدند. گفته می شود این سرزمین و تمام مناطق اطرافش مورد نفرین و لعنت کولی ها قرار گرفته از این رو روح هایی سرگردان با ظاهرهایی عجیب نظیر یک زن معلق در هوا با لباسی سفید رنگ، روح های نامرئی سوار بر اسب های سیاه و دیگر پدیده های مرموز در آن به چشم می خورند. 

جنگل الفین (Elfin Forest)، کالیفورنیا


جنگل دو هیل (Dow Hill Forest)، هندوستان
مدرسه پسرانه دو هیل ویکتوریا (Dow Hill Victoria Boys’ School) در ایالت غربی کورسئونگ (Kurseong) قرار گرفته و از آن به عنوان یکی از خوفناک ترین مکان های هندوستان یاد می شود. مردم محلی معتقدند که در هنگام تعطیلی مدرسه از ماه دسامبر تا مارس در سالن های آن صداهایی خوفناک به گوش می رسد. اما خوفناک تر از مدرسه جنگل های اطراف آن می باشد که بیشتر جلب توجه می کند. جنگل هایی انبوه که محل وقوع جرم ها و جنایت های متعددی بوده است. گفته می شود جنگل بانی در این مکان روحی سرگردان در غالب پسر بچه ای بی سر را دیده، روحی که در حال حرکت در مسیر مابین مدرسه و جنگل در حال حرکت بوده است. مسیری که از آن به عنوان جاده مرگ یاد می شود. 

جنگل دو هیل (Dow Hill Forest)، هندوستان


جنگل آئوکیگاهارا معروف به جنگل خودکشی (Aokigahara Forest)، ژاپن
این جنگل های آرام بر روی پاهای باصلابت رشته کوه های فوجی آرمیده، جنگل هایی مرموز که از آنها به عنوان جنگل خودکشی نیز یاد می شود و بعد از پل گلدن گیت محبوب ترین مکان برای خودکشی به شمار می رود. جنگلی خوفناک با آمار خودکشی بسیار بالا که تنها در سال 2010، 247 نفر اقدام به گرفتن جانشان در آن محل نمودند که از این تعداد تنها 54 نفر موفق بودند. برخی این اتفاقات را به وجود شیاطین اساطیری ژاپنی در این جنگل مرتبط می دانند. برخی دیگر وجود درختان متراکم در آن را دلیل مرموز بودنش می دانند، درختانی سربه فلک کشیده و در هم تنیده که صدا در میان آنها محو می شود و به راحتی می توان در آن گم شد. علاقمندان به پیاده روی در هنگام کاوش در این جنگل مسیر رفت را با نشانه هایی علامت گذاری می کنند تا بتوانند به راحتی مسیر برگشتشان را بیابند. نشانه هایی نظیر نامه و لباس که در مسیرهای پر پیچ و خم این جنگل رها شدند و حال و هوایی خاص را به آن بخشیده اند. 

جنگل آئوکیگاهارا معروف به جنگل خودکشی (Aokigahara Forest)، ژاپن


دویلز ترمپینگ گراند (Devil’s Tramping Ground)، کارولینای شمالی
در اعماق جنگل های شمال کارولینا، در فاصله حدودا 8 کیلومتر تا جنوب گرینزبورو، دایره ای مرموز به چشم می خورد که در آن هیچ گیاه و درختی رشد نمی کند و هیچ حیوانی از مسیر آن عبور نمی نماید. دلیل این موضوع در این مسیر 12 متری عبور شیطان از آن و رقص شبانه ای است که در آن مسیر انجام می دهد. این منطقه چنان خوفناک و وحشتناک می باشد که برخی معتقدند در شب هنگام چشم هایی درخشان پدیدار می شود. همچنین چنانچه وسایلتان را در هنگام غروب آفتاب در این منطقه قرار دهید امکان ندارد تا صبح روز بعد آنها را بیابید. زیرا شیطان در شب هنگام پیست رقص خود را خالی می کند و این وسایل را از آنجا برمی دارد. 

دویلز ترمپینگ گراند (Devil’s Tramping Ground)، کارولینای شمالی


 اسرار آمیز ترین جنگل های دنیاجنگل سیاه، آلمان
جنگل سیاه تا حدی متراکم است و درختانش سر به فلک کشیده و در هم تنیده اند که روزنه هایی بسیار کوچک از نور به سختی از آن منعکس می شوند. افسانه هایی متعدد درباره این جنگل نقل می شود، افسانه هایی شگرف و بسیار عجیب تر از داستان های ماورایی. افسانه ای که داستان یک سوارکار بی سر بر روی اسب سفید را روایت می کند، پادشاهی که اقدام به ربودن زنان و بردن آنها به لانه زیرزمینی نمود و در آن لانه در کنار حوری های زیبا، کوتوله های مهربان و گرگینه ها زندگی می کرد. با این تفاسیر جای تعجب نسیت که برادران گریم بسیاری از افسانه هایشان را در اینجا تنظیم نموده اند. 

جنگل سیاه، آلمان


پاین بِرِنس (Pine Barrens)، نیوجرسی
این جنگل های متراکم با مساحتی بیش از یک میلیون هکتاری در هفت بخش در نیوجرسی گسترانیده شده اند. این منطقه در طی دوران استعمار با رشد قابل توجهی روبرو شده و میزبان کارخانه های چوب بری، کاغذ بری و دیگر صنایع می باشد. همزمان با کشف زغال سنگ از غرب پنسیلوانیا ساکنین این منطقه و روستاهای اطرافش آن را ترک گزیدند و با ارواحی سرگردان تنها گذاشتند. بدون شک شیطان جیرسی (Jersey Devil) معروف ترین ساکن این منطقه به شمار می رود. بر اساس افسانه ها این موجود به عنوان فرزند سیزدهم مادر لیدز در سال 1735 متولد شد. موجودی عجیب با سری شبیه به بز و بال های چرمی و سم. این موجود که زاییده ذهن ساکنین نیوجرسی است از زمان تولدش تا کنون تعداد بسیار زیادی از چارپایان را کشته است. 

پاین بِرِنس (Pine Barrens)، نیوجرسی


جنگل هویا باچو (Hoia-Baciu Forest)، رومانی
از لحظه ای که یک تکنسین فنی موفق به ثبت عکسی از شی ای ناشناس و معلق در هوا و جنگل در سال 1968 نمود، هویا باچو به یک مکان ماورایی در کل جهان مشهور شد. این منطقه را مثلث برمودای ترانسیلوانیا نیز می نامند، نامی که به دلیل ناپدید شدن بازدیدکنندگاشان به آن اعطا گردید. بر اساس گزارشات گفته می شود افرادی که از این جنگل عبور کرده اند دچار حالت تهوع، خارش و اضطراب می شوند. 

جنگل هویا باچو (Hoia-Baciu Forest)، رومانی


جنگل فری تاون فال ریور استیت (Freetown-Fall River State Forest)، ماساچوست
جنگل فری تاون فال ریور استیت در مثلث بریج واتر (Bridgewater Triangle) قرار گرفته، منطقه ای در جنوب شرقی ماساچوست که شاهد فعالیت هایی ماورایی نظیر برخوردهای غیر معمول یوفو، گردش ارواح سرگردان و ردپاهایی از پاگنده می باشند. برخی معتقدند که تاریخچه و قدمت این جنگل های متروکه به دوران استعمار، زمانیکه مهاجرین آن را از قیبله وامپِنواِگ (Wampanoag Tribe) خریداری کردند، باز می گردد. معمامله ای که چیزی جز لعن و نفرین برای این سرزمین نداشت و از آن زمان به جایگاه برگزاری مراسم های پیروان آئین شیطان پرستی و قتل و جنایات متعدد در دهه 1970 تا 80 تبدیل گردید. اخیرا این منطقه میزبان روح های سرگردان بی آزار شده و نشانه هایی از عبور شهاب سنگ در آن مشاهده گردیده.

جنگل فری تاون فال ریور استیت (Freetown-Fall River State Forest)، ماساچوست


جنگل درینگ (Dering Woods)، اِسماردن، انگلستان
جنگل درینگ که از آن به عنوان جنگل فریادزن نیز یاد می شود مکانی بسیار عالی و مقصدی مناسب برای سفر بعدی خانوادگیتان خواهد بود. بازدیدکنندگان از آن معتقدند در هنگام شب فریادهایی وحشتناک از اعماق جنگل همراه با ردپاهایی مرموز به گوش می رسد. در روزهای مه آلود نیز فضای آن با نجواهایی آرام پر می شود، زمزمه هایی خوفناک و عجیب. گفته می شود این فریادها صدای راهزنی است که در قرن هجدهم توسط روستاییان دستگیر شد و به قتل رسید. برخی دیگر معتقدند که این فریادها از دل قتل عامی فجیع که در سال 1984 رخ داد، بیرون می آیند. قتل عامی که با پیدا شدن جسد 20 نفر در صبح روز اول نوامبر به پایان رسید. ساکنین معتقدند از درون این جنگل نورهای عجیبی در شب های هالوین به چشم می خورد. کالبد شکافان هنوز هم نتوانستند علت واقعی مرگ این افراد را بیابند و قتل آنها در هاله ای از ابهام باقی مانده است. 

جنگل درینگ (Dering Woods)، اِسماردن، انگلستان


منبع: cntraveler

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.مقاله های گردشگری

حقایق جالب درباره جزایر شگفت انگیز گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس درمیان غواصان به علت داشتن حیوانات و زندگی دریایی ای که در خود و آبهای اطرافش دارد بسیار معروف می باشد. در اینجا فقط بیش از 400 گونه ماهی زندگی می کنند پس با بازدید از این جزایر انگار به یک مستند نشنال جئوگرافی قدم گذاشته اید. در ادامه به چند حقیقت درباره جزایر گالاپاگوس اشاره می کنیم، جاییکه شاید به نظرتان جالب باشد.

متن کامل مقاله

آشنایی با جنگل های سراسر جهان که در معرض خطر نابودی قرار دارند

این مورد موضوعی است که در ذهن همگان می چرخد. جنگلهای سراسر دنیا به همراه گونه های نادر گیاهان و حیوانات که خانه آنهاست درحال نابودی هستند. به لیست زیر که 10 مورد از بیشترین جنگل هایی که در معرض خطر قرار دارند نگاهی بیندازید.

متن کامل مقاله

با 5 مورد از عجایب طبیعی غیر منتطره تایوان آشنا شوید

تایوان با وجود احاطه شدن با همسایگان بسیار بزرگتر از نظر اندازه و شهرت، به طور جدی یکی از مقاصد کم بازدیدی می باشد که بیش از مجسمه کوچک جزیره ایش را به شما پیشنهاد می کند. این کشور چشم اندازهایی زیبا از سواحلی گرم با شن های سفید در جنوب گرفته تا جنگل های استوایی سرسبز در حاشیه دریا، کوه های آتشفشانی و تشکیلات زمین شناسی در شمال به شما ارائه خواهد داد.

متن کامل مقاله


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


جالب ترین ماشین های کاروان  مخصوص سفر که تا به حال ساخته شده اند

حتماً تا به حال نشنیده بودید که چه کارهایی از دست ...


آیا می دانید چند کشور، با چه مساحت و جمعیتی در آسیا وجود دارد؟

قاره آسیا در حقیقت بزرگترین و در عین حال پرجمعیت ...


13 ترفند ساده برای خوشمزه تر کردن نودل رامن

نودِل رامِن فوری به دلیل قیمت پایین، طعم لذیذ، ...


ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در تسخیر ارواح هستند (قسمت اول)

با ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در ...


ارزان ترین کشورها برای سفر در سال 2017

دنیا پر از زیبایی هایی است که لذت دیدن آنها را ...


عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

عید پاک که مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد، ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


آشنایی با بزرگ ترین رستوران های زنجیره ای فست فود جهان

با در اختیار داشتن تعداد 44852 شعبه، فست فود ...حقایق جالب درباره جزایر شگفت انگیز گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس درمیان غواصان به علت داشتن ...


آشنایی با جنگل های سراسر جهان که در معرض خطر نابودی قرار دارند

این مورد موضوعی است که در ذهن همگان می چرخد. ...


با 5 مورد از عجایب طبیعی غیر منتطره تایوان آشنا شوید

تایوان با وجود احاطه شدن با همسایگان بسیار بزرگتر ...


آشنایی با جنگل های مخوف و ماورایی در جهان

به لطف داستان های افسانه ای و اسطوره های فیلم ...


بی نظیر ترین و غیر متعارف ترین اتاق ها و سوئیت ها در جهان

اغلب هتل های جهان مردم را با برندهای لوکس و طراحی ...


با هفت دلیل محبوبیت مسیرهای پیاده روی معروف اینکا آشنا شوید

مسیر اینکا هر ساله در لیست ده مسیر برتر دنیا توسط ...


 بهترین مقاصد دنیا برای غواصی با لوله تنفسی

یکی از لذت بخش ترین راه های گذراندن زمان در طول ...


با تونل های تسخیرشده در جهان آشنا شوید

هر چیزی در این دنیا می تواند تسخیر شود اما این ...


چشمه های شگفت انگیز آبگرم معروف برای شنا در ایسلند

در حالی که در سال های اخیر صفحات اینستاگرام پر از ...


برترین مقاصد گردشگری برای سفر در ماه اکتبر

در ماه اکتبر، پاییز در نیمکره شمالی آغاز می شود و ...خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید