معرفی 10 آرامگاه دیدنی در اروپا

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶   تعداد بازدید : 536   گروه مطلب : دیدنی هامعرفی 10 آرامگاه دیدنی در اروپا

به مزار تعدادی از افراد تاثیر گذار تاریخ، رهبران، متفکران، هنرمندان و موسیقیدانان دنیا بروید که در زیباترین گورستان ‌های تاریخی اروپا واقع شده اند. 

1. وینستون چرچیل (Winston Churchill) در آکسفوردشر (Oxfordshire) کشور بریتانیا
زمانی که وینستون چرچیل در 24 ژانویه 1965 از دنیا رفت، یک مراسم با شکوه برایش گرفتند. افراد سرشناسی از 112 کشور دنیا به مراسم ختم او در کلیسای سنت پاول (St Paul’s Cathedral) آمدند. آنها می ‌توانستند چرچیل را در وست مینستر ابی (Westminster Abbey) در کنار افراد بزرگ تاریخ بریتانیا دفن کنند اما تصمیم گرفتند که او را در یک گورستان ساده در حیاط کلیسای روستای بلادون (Bladon) در نزدیکی کاخ بلنهیم (Blenheim Palace) دفن نمایند که محل تولد چرچیل بوده است. 
وینستون چرچیل تنها عضو از خاندان چرچیل نیست که در روستای بلادون دفن شده است. والدین او و همسرش کلمنتاین (Clementine) نیز در این محل به خاک سپرده شده اند. چرچیل همیشه از احساس صلح و صفایی که با سر زدن به قبر والدینش در این محل حس می ‌کرد، می ‌گفت و دوست داشت که خودش هم زمانی در آنجا دفن شود. 

1. وینستون چرچیل در آکسفوردشر  کشور بریتانیا


2. اسکار وایلد (Oscar Wilde) در پاریس کشور فرانسه
مقبره اسکار وایلد در گورستان پر لاشز همانند شخصیت خودش طراحی شده و تضادهای آشکار آن را جیکوب اپستین (Jacob Epstein) به خوبی در قالب مجسمه یک مرد نشان داده است. 
مقبره او با جای رژ قرمز رنگ بوسه ‌ها پوشیده شده که این سنت از سال 1990 به وجود آمد ولی بعدا با این کار بسیار مخالفت شد زیرا تمیز کردن قبر هر بار باعث تخریب بیشتر آن می ‌شود. 

2. اسکار وایلد (Oscar Wilde) در پاریس کشور فرانسه


3. جیم موریسون (Jim Morrison) در پاریس کشور فرانسه
جیم موریسون شخصیتی عجیب و دردسرساز در موسیقی، خواننده گروه دورز بود. او در سن 27 سالگی بر اثر مصرف بیش از اندازه مواد مخدر در پاریس از دنیا رفت. اشعار او شدیدا تحت تاثیر شاعران و فلاسفه بوده است. جیم موریسون در کنار مشاهیری همچون انوره دو بالزاک (Honore de Balzac)، مارسل پروست (Marcel proust)، اسکار وایلد و ادیت پیاف (Edith piaf) دفن شد و قطعا این موضوع باعث خوشحالی روحش خواهد بود.
مقبره او کوچک است و پیدا کردنش کمی دشوار می ‌باشد. طرفداران او می ‌گویند گاهی اوقات تا روزها مشغول جست و جو برای یافتن آرامگاه او بودند. یکی از طرفداران او هم معتقد است که از طریق بوی ماریجوانا قبر او را پیدا کرده است. 

3. جیم موریسون (Jim Morrison) در پاریس کشور فرانسه


4. جان کیتس (John Keats) در رم کشور ایتالیا
جان کیتس در سن 25 سالگی در ایتالیا درگذشت قبل از آنکه اشعارش فرصتی برای معروف شدن او پیدا کنند. جای کیتس امیدوار بود که آب و هوای معتدل به درمان بیماری او کمک کند اما اینطور نشد. 
کیتس در گورستان سیمیترو آکاتولیکو (Cimitero Acattolico) در رم دفن شد که در زبان انگلیسی به آن گورستان پروتستان می‌ گویند زیرا پروتستان‌ های زیادی در این مکان دفن شده اند. به دنبال اسم کیتس روی مقبره‌ اش نگردید. این شاعر جوان بسیار تحت تاثیر معروف نشدن اشعارش قرار داشت که درخواست کرد روی سنگ قبرش بنویسند در اینجا کسی خوابیده که نامش در آب نوشته شده است. 

4. جان کیتس (John Keats) در رم کشور ایتالیا


5. ویلیام شکسپیر در استراتفورد (Stratford-Upon-Avon) کشور بریتانیا
قبر بزرگترین نمایش نامه نویس دنیا در کلیسای ترینیتی مقدس در استراتفورد می‌ باشد. این کلیسا چشم اندازی رو به رود آون (Avon) دارد و شکسپیر در این شهر به دنیا آمده، مدرسه رفته و در سال 1613 بازنشست شده است.
شکسپیر تا آخر عمر عشق به قافیه را حفظ کرد. او درخواست داشت که سنگ مقبره‌ اش با اشعاری خطاب به دزدان قبر مزین شود که در زمان خودش مشکل جدی محسوب می‌ شد. 
روی سنگ قبرش نوشته شده دعا می‌ کنم کسی را که سنگ قبرم را آزاد کند و نفرین می ‌کنم کسی را که استخوان ‌هایم را جابجا نماید. 

5. ویلیام شکسپیر در استراتفورد (Stratford-Upon-Avon) کشور بریتانیا


 داستان های پنهان شده افراد مشهور در قبرستان شگفت انگیز نیویورک6. فرانتس کافکا (Franz Kafka) کشور جمهوری چک
فرانتس کافکا نویسنده تعدادی از رمان ‌های پرخاشگرانه در ادبیات است. اما جایگاه ابدی او بسیار صلح آمیز می ‌باشد. او در میان درختان سر به فلک کشیده گورستان جدید یهودیا پراگ که در اصل در سال 1890 احداث شده، دفن شده است و بسیار آرام و با صفا می ‌باشد. 
در 3 ژوئن ممکن است این گورستان کمی شلوغ شود زیرا طرفداران او به مزارش می ‌آیند تا سالگردش را گرامی بدارند. اما شما می ‌توانید در اغلب اوقات سال بدون دردسر و شلوغی به آرامگاه او بروید. البته مردانی که وارد این گورستان می ‌شوند باید کیپا (کلاه سنتی یهودیان) به سر کنند. در دروازه ورودی گورستان کیپا در اختیار مردان قرار داده می ‌شود.

6. فرانتس کافکا (Franz Kafka) کشور جمهوری چک


7. کارل مارکس (Karl Marx) در هایگیت (Highate) کشور بریتانیا
او در میان بورژواهای طبقه متوسط به بالای دوره ویکتوریای لندن در گوستان هایگیت دفن شده است. کارل مارکس نویسنده کتاب‌ هایی همچون پایتخت (Das Kapital) و مانیفست حزب کمونیست (the Communist Manifesto) در حقیقت پر بازدیدترین فرد این گورستان می‌ باشد. به علت همین موضوع اخیرا عده ‌ای این گورستان را به آتش کشیدند تا توجه سرمایه‌ داران و طبقه متوسط جامعه را به آن‌ جلب کنند. 
مارکس در ابتدا در بخش دیگر این گورستان دفن شده بود که تقریبا 90 متر با جایگاه کنونی او فاصله داشت. اما در سال 1954 او نبش قبر شد و به جایگاه کنونی‌ اش در یک سنگ گرانیتی منتقل گشت که بالایش از برنز ساخته شده است. این مقبره توسط لارنس برادشاو (Laurence Bradshaw) طراحی شد و هزینه ساخت آن توسط حزب کمونیست بریتانیا تامین شد.

7. کارل مارکس (Karl Marx) در هایگیت (Highate) کشور بریتانیا


8. لئونارد داوینچی (Leonardo Da Vinci) در امبوز (Amboise) کشور فرانسه
معروف ‌ترین هنرمند ایتالیا در واقع آخرین سال‌ های عمرش را در فرانسه، در روستای لویر (Loire Valley) در امبوز گذراند. یک پادشاه فرانسوی به نام فرانسیس اول (Francis | ) از او خواسته بود تا برایش کار کند و برای همین هم داوینچی به آنجا رفت. لئونارد داوینچی تا آخر عمرش روی مطالعات علمی خود کار کرد و سرانجام در دوم ماه مه 1519 از دنیا رفت. 
در ابتدا او در کلیسای سنت فلورنتین (St. Florentin) در امبوز دفن شد اما سپس در انقلاب فرانسه مقبره‌ اش تخریب شد. بنابراین استخوان‌ هایش را به کلیسای سنت هوبرت آوردند و در حیاط این مکان دفن کردند. امروز یک کلیسای کوچک در مجاورت لویر جایگاه ابدی بزرگترین مرد عصر رنسانس دنیا می ‌باشد. 

8. لئونارد داوینچی (Leonardo Da Vinci) در امبوز (Amboise) کشور فرانسه


9. موتزارت، بتهوون، برامس و شوبرت در وین کشور اتریش
چرا فقط به بازدید از آرامگاه یک موسیقی دان بروید وقتی گورستان مرکزی وین به شما این فرصت را می ‌دهد که از آرامگاه چهار موسیقیدان بزرگ دنیا یعنی لودویگ ون بتهوون، یوهانس برامس، فرانتس شوبرت و وولفگانگ آمدئوس موتزارت به یک باره دیدن کنید؟
البته بهتر است بدانید که مقبره موتزارت در واقع نوعی یادبود از او می‌ باشد و بدنش در یک کلیسای دور افتاده به نام سنت مارکس (St. Marx) دفن شده که اکنون یک پارک می‌ باشد. اما باقی مقبره‌ ها اصلی هستند و همگی بسیار زیبا و باشکوه طراحی شده اند.
همه موسیقی ‌دانان در یک بخش این گورستان به عنوان گروه 32A قرار گرفته اند که همگی توجه شما را به خود جلب می ‌کنند. یکی را انتخاب کنید و به موسیقی ‌اش گوش دهید. 

9. موتزارت، بتهوون، برامس و شوبرت در وین کشور اتریش


10. ناپلئون بناپارت در پاریس کشور فرانسه
ساختمان لزنولید در منطقه هفتم پاریس و در قلب شهر یک ساختمان خیره کننده می ‌باشد که توسط لوئی چهاردهم در سال 1670 دستور ساخت آن داده شده است. این بنا ابتدا به عنوان یادبودی برای سربازان زخمی جنگ ساخته شده بود. ناپلئون همواره به سربازارن زخمی در این ساختمان سر می ‌زد و در سال 1840 یک آرامگاه برای او ساختند. بالاخره در سال 1861  و 40 سال پس از مرگ ناپلئون، اولین پادشاه فرانسه، برای او یک مقبره ساخت و در آنجا آرام گرفت. 
مقبره ناپلئون از سنگ سرخ سماق و درون یک دخمه رو باز و دایره‌ای شکل ساخته شده است. کف موزائیک این دخمه قسمت ‌هایی از زندگی ناپلئون را نشان می ‌دهد. قبل از وارد شدن به دخمه، سر درب آن را مطالعه کنید، در این مکان آخرین وصیت‌ های ناپلئون بناپارت نوشته شده است. جمله من می‌ خواهم که خاکسترم در رودخانه سن در کنار مردم فرانسه آرام بگیرد و آنها را بسیار دوست دارم. 

10. ناپلئون بناپارت در پاریس کشور فرانسه


منبع: wanderlust.co

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.مقاله های گردشگری

آبشاری جادویی که به صورت طبیعی رنگ صورتی روشن دارد

شما می توانید این آبشار را در پارک ملی دریاچه واترتون (Waterton Lake National Park) در آلبرتا (Alberta) بیابید. اگرچه اغلب مواقع این آبشار زلال و شفاف است اما برخی مواقع به رنگ صورتی روشن در می آید. این اتفاق بعد از بارش های سنگین رخ می دهد که باعث به هم خوردن رسوبات درون آبشار می شود.

آیا می توانید از عجایب هفتگانه دنیا در عرض یک ماه دیدن کنید؟

به احتمال زیاد درباره عجایب هفتگانه دنیا شنیده اید. اما آیا می دانستید که در سال 2000 این لیست دوباره بازنگری شد و با عجایب هفتگانه جدید دنیا جایگزین گردید. این لیست جدید در مدت هفت سال و توسط یک کمپین انتخاب شد. در این کمپین 200 آثار باستانی دنیا انتخاب شدند و 100 میلیون نفر رای دادند و از بین این 200 اثر هفت مورد را انتخاب کردند.

متن کامل مقاله

بهترین مکان ها و کارهایی که در تبریز باید دید و انجام داد

می توان از تبریز به عنوان پایتخت فرهنگی و بزرگترین شهر شمال غربی ایران نام برد، شهری سبز، کوهستانی و مقصد توریستی محبوب که از آن به عنوان مرکز جامعه آذری کشور یاد می شود. میراث فرهنگی غنی این شهر مساجد، کلیساها و قلعه هایی افسانه ای را به آن اعطا نموده است. البته برتری های این شهر به همین جا ختم نمی شود و می توان زیباترین مناظر ایران را در آن نظاره گر بود.

متن کامل مقاله


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


جالب ترین ماشین های کاروان  مخصوص سفر که تا به حال ساخته شده اند

حتماً تا به حال نشنیده بودید که چه کارهایی از دست ...


13 ترفند ساده برای خوشمزه تر کردن نودل رامن

نودِل رامِن فوری به دلیل قیمت پایین، طعم لذیذ، ...


ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در تسخیر ارواح هستند (قسمت اول)

با ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در ...


آیا می دانید چند کشور، با چه مساحت و جمعیتی در آسیا وجود دارد؟

قاره آسیا در حقیقت بزرگترین و در عین حال پرجمعیت ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

عید پاک که مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد، ...


10 مکان و یا کار برتری که باید در استانبول انجام دهید

شهر زیبا و تاریخی استانبول دارای تاثیر گذارترین ...


10 مورد از برترین مکان های دیدنی فنلاند

اگرچه فنلاند بخشی از منطقه اسکاندیناوی به حساب ... آبشاری جادویی که به صورت طبیعی رنگ صورتی روشن دارد

شما می توانید این آبشار را در پارک ملی دریاچه ...


آیا می توانید از عجایب هفتگانه دنیا در عرض یک ماه دیدن کنید؟

به احتمال زیاد درباره عجایب هفتگانه دنیا شنیده ...


بهترین مکان ها و کارهایی که در تبریز باید دید و انجام داد

می توان از تبریز به عنوان پایتخت فرهنگی و ...


آشنایی با 25 شگفتی زیرزمینی در جهان که واقعا حیرت انگیز می باشند

در سطح زمین شگفتی های متعددی برای کشف و کاوش یافت ...


بهترین مقاصد گردشگری در کشور آذربایجان

علیرغم اینکه کمتر کسی رویای سفر به این قسمت از ...


روستاهای مخفیانه فرانسوی که قبل از بقیه باید آنها را کشف کنید

یک سفر ایده آل به فرانسه را تصورکنید، احتمالا به ...


حقایقی جالب در مورد کشور کرواسی که احتمالا تا به حال نمی دانستید

با گرم تر شدن هوا زمان آن رسیده که برنامه سفری ...


معرفی 15 مقصد گردشگری دیدنی برای سفر در ماه آوریل

با گرم تر شدن هوا زمان آن رسیده که برنامه سفری ...


آشنایی با 9 شگفتی معماری که از طبیعت الهام گرفته اند

در سال های اخیر الهام از طبیعت در معماری و طراحی ...


هفت سفری که شگفتی های حیات وحش خارق العاده بخشی از آسیا را آشکار می سازد

با سفر به جزیره بورنئو هیجانی وافر را تجربه ...آشنایی با شهرها و کشور
خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید