معرفی 10 آرامگاه دیدنی در اروپا

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶   تعداد بازدید : 1191   گروه مطلب : دیدنی هامعرفی 10 آرامگاه دیدنی در اروپا

به مزار تعدادی از افراد تاثیر گذار تاریخ، رهبران، متفکران، هنرمندان و موسیقیدانان دنیا بروید که در زیباترین گورستان ‌های تاریخی اروپا واقع شده اند. 

1. وینستون چرچیل (Winston Churchill) در آکسفوردشر (Oxfordshire) کشور بریتانیا
زمانی که وینستون چرچیل در 24 ژانویه 1965 از دنیا رفت، یک مراسم با شکوه برایش گرفتند. افراد سرشناسی از 112 کشور دنیا به مراسم ختم او در کلیسای سنت پاول (St Paul’s Cathedral) آمدند. آنها می ‌توانستند چرچیل را در وست مینستر ابی (Westminster Abbey) در کنار افراد بزرگ تاریخ بریتانیا دفن کنند اما تصمیم گرفتند که او را در یک گورستان ساده در حیاط کلیسای روستای بلادون (Bladon) در نزدیکی کاخ بلنهیم (Blenheim Palace) دفن نمایند که محل تولد چرچیل بوده است. 
وینستون چرچیل تنها عضو از خاندان چرچیل نیست که در روستای بلادون دفن شده است. والدین او و همسرش کلمنتاین (Clementine) نیز در این محل به خاک سپرده شده اند. چرچیل همیشه از احساس صلح و صفایی که با سر زدن به قبر والدینش در این محل حس می ‌کرد، می ‌گفت و دوست داشت که خودش هم زمانی در آنجا دفن شود. 

1. وینستون چرچیل در آکسفوردشر  کشور بریتانیا


2. اسکار وایلد (Oscar Wilde) در پاریس کشور فرانسه
مقبره اسکار وایلد در گورستان پر لاشز همانند شخصیت خودش طراحی شده و تضادهای آشکار آن را جیکوب اپستین (Jacob Epstein) به خوبی در قالب مجسمه یک مرد نشان داده است. 
مقبره او با جای رژ قرمز رنگ بوسه ‌ها پوشیده شده که این سنت از سال 1990 به وجود آمد ولی بعدا با این کار بسیار مخالفت شد زیرا تمیز کردن قبر هر بار باعث تخریب بیشتر آن می ‌شود. 

2. اسکار وایلد (Oscar Wilde) در پاریس کشور فرانسه


3. جیم موریسون (Jim Morrison) در پاریس کشور فرانسه
جیم موریسون شخصیتی عجیب و دردسرساز در موسیقی، خواننده گروه دورز بود. او در سن 27 سالگی بر اثر مصرف بیش از اندازه مواد مخدر در پاریس از دنیا رفت. اشعار او شدیدا تحت تاثیر شاعران و فلاسفه بوده است. جیم موریسون در کنار مشاهیری همچون انوره دو بالزاک (Honore de Balzac)، مارسل پروست (Marcel proust)، اسکار وایلد و ادیت پیاف (Edith piaf) دفن شد و قطعا این موضوع باعث خوشحالی روحش خواهد بود.
مقبره او کوچک است و پیدا کردنش کمی دشوار می ‌باشد. طرفداران او می ‌گویند گاهی اوقات تا روزها مشغول جست و جو برای یافتن آرامگاه او بودند. یکی از طرفداران او هم معتقد است که از طریق بوی ماریجوانا قبر او را پیدا کرده است. 

3. جیم موریسون (Jim Morrison) در پاریس کشور فرانسه


4. جان کیتس (John Keats) در رم کشور ایتالیا
جان کیتس در سن 25 سالگی در ایتالیا درگذشت قبل از آنکه اشعارش فرصتی برای معروف شدن او پیدا کنند. جای کیتس امیدوار بود که آب و هوای معتدل به درمان بیماری او کمک کند اما اینطور نشد. 
کیتس در گورستان سیمیترو آکاتولیکو (Cimitero Acattolico) در رم دفن شد که در زبان انگلیسی به آن گورستان پروتستان می‌ گویند زیرا پروتستان‌ های زیادی در این مکان دفن شده اند. به دنبال اسم کیتس روی مقبره‌ اش نگردید. این شاعر جوان بسیار تحت تاثیر معروف نشدن اشعارش قرار داشت که درخواست کرد روی سنگ قبرش بنویسند در اینجا کسی خوابیده که نامش در آب نوشته شده است. 

4. جان کیتس (John Keats) در رم کشور ایتالیا


5. ویلیام شکسپیر در استراتفورد (Stratford-Upon-Avon) کشور بریتانیا
قبر بزرگترین نمایش نامه نویس دنیا در کلیسای ترینیتی مقدس در استراتفورد می‌ باشد. این کلیسا چشم اندازی رو به رود آون (Avon) دارد و شکسپیر در این شهر به دنیا آمده، مدرسه رفته و در سال 1613 بازنشست شده است.
شکسپیر تا آخر عمر عشق به قافیه را حفظ کرد. او درخواست داشت که سنگ مقبره‌ اش با اشعاری خطاب به دزدان قبر مزین شود که در زمان خودش مشکل جدی محسوب می‌ شد. 
روی سنگ قبرش نوشته شده دعا می‌ کنم کسی را که سنگ قبرم را آزاد کند و نفرین می ‌کنم کسی را که استخوان ‌هایم را جابجا نماید. 

5. ویلیام شکسپیر در استراتفورد (Stratford-Upon-Avon) کشور بریتانیا


 داستان های پنهان شده افراد مشهور در قبرستان شگفت انگیز نیویورک6. فرانتس کافکا (Franz Kafka) کشور جمهوری چک
فرانتس کافکا نویسنده تعدادی از رمان ‌های پرخاشگرانه در ادبیات است. اما جایگاه ابدی او بسیار صلح آمیز می ‌باشد. او در میان درختان سر به فلک کشیده گورستان جدید یهودیا پراگ که در اصل در سال 1890 احداث شده، دفن شده است و بسیار آرام و با صفا می ‌باشد. 
در 3 ژوئن ممکن است این گورستان کمی شلوغ شود زیرا طرفداران او به مزارش می ‌آیند تا سالگردش را گرامی بدارند. اما شما می ‌توانید در اغلب اوقات سال بدون دردسر و شلوغی به آرامگاه او بروید. البته مردانی که وارد این گورستان می ‌شوند باید کیپا (کلاه سنتی یهودیان) به سر کنند. در دروازه ورودی گورستان کیپا در اختیار مردان قرار داده می ‌شود.

6. فرانتس کافکا (Franz Kafka) کشور جمهوری چک


7. کارل مارکس (Karl Marx) در هایگیت (Highate) کشور بریتانیا
او در میان بورژواهای طبقه متوسط به بالای دوره ویکتوریای لندن در گوستان هایگیت دفن شده است. کارل مارکس نویسنده کتاب‌ هایی همچون پایتخت (Das Kapital) و مانیفست حزب کمونیست (the Communist Manifesto) در حقیقت پر بازدیدترین فرد این گورستان می‌ باشد. به علت همین موضوع اخیرا عده ‌ای این گورستان را به آتش کشیدند تا توجه سرمایه‌ داران و طبقه متوسط جامعه را به آن‌ جلب کنند. 
مارکس در ابتدا در بخش دیگر این گورستان دفن شده بود که تقریبا 90 متر با جایگاه کنونی او فاصله داشت. اما در سال 1954 او نبش قبر شد و به جایگاه کنونی‌ اش در یک سنگ گرانیتی منتقل گشت که بالایش از برنز ساخته شده است. این مقبره توسط لارنس برادشاو (Laurence Bradshaw) طراحی شد و هزینه ساخت آن توسط حزب کمونیست بریتانیا تامین شد.

7. کارل مارکس (Karl Marx) در هایگیت (Highate) کشور بریتانیا


8. لئونارد داوینچی (Leonardo Da Vinci) در امبوز (Amboise) کشور فرانسه
معروف ‌ترین هنرمند ایتالیا در واقع آخرین سال‌ های عمرش را در فرانسه، در روستای لویر (Loire Valley) در امبوز گذراند. یک پادشاه فرانسوی به نام فرانسیس اول (Francis | ) از او خواسته بود تا برایش کار کند و برای همین هم داوینچی به آنجا رفت. لئونارد داوینچی تا آخر عمرش روی مطالعات علمی خود کار کرد و سرانجام در دوم ماه مه 1519 از دنیا رفت. 
در ابتدا او در کلیسای سنت فلورنتین (St. Florentin) در امبوز دفن شد اما سپس در انقلاب فرانسه مقبره‌ اش تخریب شد. بنابراین استخوان‌ هایش را به کلیسای سنت هوبرت آوردند و در حیاط این مکان دفن کردند. امروز یک کلیسای کوچک در مجاورت لویر جایگاه ابدی بزرگترین مرد عصر رنسانس دنیا می ‌باشد. 

8. لئونارد داوینچی (Leonardo Da Vinci) در امبوز (Amboise) کشور فرانسه


9. موتزارت، بتهوون، برامس و شوبرت در وین کشور اتریش
چرا فقط به بازدید از آرامگاه یک موسیقی دان بروید وقتی گورستان مرکزی وین به شما این فرصت را می ‌دهد که از آرامگاه چهار موسیقیدان بزرگ دنیا یعنی لودویگ ون بتهوون، یوهانس برامس، فرانتس شوبرت و وولفگانگ آمدئوس موتزارت به یک باره دیدن کنید؟
البته بهتر است بدانید که مقبره موتزارت در واقع نوعی یادبود از او می‌ باشد و بدنش در یک کلیسای دور افتاده به نام سنت مارکس (St. Marx) دفن شده که اکنون یک پارک می‌ باشد. اما باقی مقبره‌ ها اصلی هستند و همگی بسیار زیبا و باشکوه طراحی شده اند.
همه موسیقی ‌دانان در یک بخش این گورستان به عنوان گروه 32A قرار گرفته اند که همگی توجه شما را به خود جلب می ‌کنند. یکی را انتخاب کنید و به موسیقی ‌اش گوش دهید. 

9. موتزارت، بتهوون، برامس و شوبرت در وین کشور اتریش


10. ناپلئون بناپارت در پاریس کشور فرانسه
ساختمان لزنولید در منطقه هفتم پاریس و در قلب شهر یک ساختمان خیره کننده می ‌باشد که توسط لوئی چهاردهم در سال 1670 دستور ساخت آن داده شده است. این بنا ابتدا به عنوان یادبودی برای سربازان زخمی جنگ ساخته شده بود. ناپلئون همواره به سربازارن زخمی در این ساختمان سر می ‌زد و در سال 1840 یک آرامگاه برای او ساختند. بالاخره در سال 1861  و 40 سال پس از مرگ ناپلئون، اولین پادشاه فرانسه، برای او یک مقبره ساخت و در آنجا آرام گرفت. 
مقبره ناپلئون از سنگ سرخ سماق و درون یک دخمه رو باز و دایره‌ای شکل ساخته شده است. کف موزائیک این دخمه قسمت ‌هایی از زندگی ناپلئون را نشان می ‌دهد. قبل از وارد شدن به دخمه، سر درب آن را مطالعه کنید، در این مکان آخرین وصیت‌ های ناپلئون بناپارت نوشته شده است. جمله من می‌ خواهم که خاکسترم در رودخانه سن در کنار مردم فرانسه آرام بگیرد و آنها را بسیار دوست دارم. 

10. ناپلئون بناپارت در پاریس کشور فرانسه


منبع: wanderlust.co

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.مقاله های گردشگری

افتتاح پل دیدنی و خارق العاده در ویتنام

این پل که پل طلایی (Golden Bridge) نام دارد در ارتفاع 1400 متری از سطح دریا و بالای تپه های با نا (Ba Na hills) ایستاده است و چشم اندازی با شکوه از مناظر اطراف را به نمایش می گذارد. رنگ طلایی پیاده روی پل با گل های داودی بنفش در دو طرفش تزئین شده و تقریبا به طول 150 متر ادامه یافته است و نمایی زیبا به پل بخشیده.

متن کامل مقاله

حقایق جالب درباره جزایر شگفت انگیز گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس درمیان غواصان به علت داشتن حیوانات و زندگی دریایی ای که در خود و آبهای اطرافش دارد بسیار معروف می باشد. در اینجا فقط بیش از 400 گونه ماهی زندگی می کنند پس با بازدید از این جزایر انگار به یک مستند نشنال جئوگرافی قدم گذاشته اید. در ادامه به چند حقیقت درباره جزایر گالاپاگوس اشاره می کنیم، جاییکه شاید به نظرتان جالب باشد.

متن کامل مقاله

آشنایی با جنگل های سراسر جهان که در معرض خطر نابودی قرار دارند

این مورد موضوعی است که در ذهن همگان می چرخد. جنگلهای سراسر دنیا به همراه گونه های نادر گیاهان و حیوانات که خانه آنهاست درحال نابودی هستند. به لیست زیر که 10 مورد از بیشترین جنگل هایی که در معرض خطر قرار دارند نگاهی بیندازید.

متن کامل مقاله


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


جالب ترین ماشین های کاروان  مخصوص سفر که تا به حال ساخته شده اند

حتماً تا به حال نشنیده بودید که چه کارهایی از دست ...


آیا می دانید چند کشور، با چه مساحت و جمعیتی در آسیا وجود دارد؟

قاره آسیا در حقیقت بزرگترین و در عین حال پرجمعیت ...


13 ترفند ساده برای خوشمزه تر کردن نودل رامن

نودِل رامِن فوری به دلیل قیمت پایین، طعم لذیذ، ...


ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در تسخیر ارواح هستند (قسمت اول)

با ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در ...


ارزان ترین کشورها برای سفر در سال 2017

دنیا پر از زیبایی هایی است که لذت دیدن آنها را ...


عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

عید پاک که مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد، ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


آشنایی با بزرگ ترین رستوران های زنجیره ای فست فود جهان

با در اختیار داشتن تعداد 44852 شعبه، فست فود ...حقایق جالب درباره جزایر شگفت انگیز گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس درمیان غواصان به علت داشتن ...


آشنایی با جنگل های سراسر جهان که در معرض خطر نابودی قرار دارند

این مورد موضوعی است که در ذهن همگان می چرخد. ...


با 5 مورد از عجایب طبیعی غیر منتطره تایوان آشنا شوید

تایوان با وجود احاطه شدن با همسایگان بسیار بزرگتر ...


آشنایی با جنگل های مخوف و ماورایی در جهان

به لطف داستان های افسانه ای و اسطوره های فیلم ...


بی نظیر ترین و غیر متعارف ترین اتاق ها و سوئیت ها در جهان

اغلب هتل های جهان مردم را با برندهای لوکس و طراحی ...


با هفت دلیل محبوبیت مسیرهای پیاده روی معروف اینکا آشنا شوید

مسیر اینکا هر ساله در لیست ده مسیر برتر دنیا توسط ...


 بهترین مقاصد دنیا برای غواصی با لوله تنفسی

یکی از لذت بخش ترین راه های گذراندن زمان در طول ...


با تونل های تسخیرشده در جهان آشنا شوید

هر چیزی در این دنیا می تواند تسخیر شود اما این ...


چشمه های شگفت انگیز آبگرم معروف برای شنا در ایسلند

در حالی که در سال های اخیر صفحات اینستاگرام پر از ...


برترین مقاصد گردشگری برای سفر در ماه اکتبر

در ماه اکتبر، پاییز در نیمکره شمالی آغاز می شود و ...خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید