• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • آب گرم قهوه خانه ممتاز 1 و 2 سرعین شهر اردبیل استان سرعین
 • آب گرم قهوه خانه ممتاز 1 و 2 سرعین شهر اردبیل استان سرعین


آب گرم قهوه خانه ممتاز 1 و 2 سرعین

نام مرکز دیدنی

Abe Garm Ghahvekhaneh Momtaz

نوع مرکز دیدنی

مرکز سلامت و اسپا

استان

شهرستان

سرعین

مدت زمان بازدید

حدود 1 ساعت

نرخ قیمت ورودی

ارزان

آدرس

اردبیل، قسمت شمالی سرعین

خانه همت (ممتاز1):
در حیاط قهوه خانه همت سرعین آب گرم قهوه خانه همت یا ممتاز1 قرار گرفته است و در میان مردمان این شهر به اشاغی قهوه سوئی معروف است. در آب تیره رنگ و ترش مزه این آبگرم عناصری نظیر پتاسیم، منیزیم، کلر، سدیم و بیکربنات وجود دارند. PH آن 6 است و دمایی آن به 47 درجه سانتی گراد می رسد. از فواید این آب شفابخش می توان به تسکین دردهای پا و دست و همچنین درمان برخی از بیماری ها نظیر رماتیسم و کمردرد اشاره کرد.

آب گرم معدنی قهوه خانه یعقوب (ممتاز2):
این آب گرم در کنار قهوه خانه همت و در داخل قهوه خانه یعقوب قرار دارد. البته در حال حاضر فضای اطراف آب گرم را دیواری کشیده اند که آن را از محیط قهوه خانه جدا کرده. از امکانات آن می توان به دو حوضچه روباز، حوضچه کلر، رختکن سنگی و فضایی برای دوش گرفتن اشاره کرد. در حوضچه ها آبی با دمای 43 درجه سانتی گراد با رنگی تیره و ترش مزه وجود دارد که شامل عناصری از قبیل پتاسیم، منیزیم، کلر، سدیم و بیکربنات است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

تفریحات نزدیک به آب گرم قهوه خانه ممتاز 1 و 2 سرعین

دیدنی های نزدیک به آب گرم قهوه خانه ممتاز 1 و 2 سرعین

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید