• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان

راهنمای سفر به کوش آداسی

راهنمای سفر به کوش آداسی

درباره شهر


کوش آداسی یکی از شهرهای ساحلی تفریحی در ترکیه است که فضایی عالی برای تعطیلاتی فراموش نشدنی دارد. این شهر که در کرانه های غربی ترکیه واقع شده است در استان آیدین قرار دارد و در 95 کیلومتری جنوب اِزمیر و 71 کیلومتری شهر آیدین قرار گرفته است. نام این جزیره که به معنی جزیره پرنده می باشد برگرفته از شکل این جزیره است چرا که شکلی شبیه به سر یک پرنده دارد.
اطلاعات بیشتر

وسایل حمل و نقل


دلموش

تاکسی

حمل و نقل بین شهری

هوایی
نزدیکترین فرودگاه به کوش آداسی فرودگاه اِزمیر عدنان مِندِرِس است که با توجه به امکانات و گنجایشش در بین با کیفیت ترین فرودگاه های ترکیه قرار دارد. فاصله این فرودگاه تا کوش آداسی در حدود 80 کیلومتر می باشد. علاوه بر خطوط هوایی ملی ترکیه، خطوط هوایی معتبر بین المللی نیز پروازهای منظم مستقیم و ترانزیت به این فرودگاه را دارند. 
از فرودگاه برای رسیدن به کوش آداسی می توانید سوار اتوبوس شوید. اتوبوس ها از پایانه مرکزی اِزمیر هر 30 دقیقه یکبار به سمت کوش آداسی حرکت می کند، ولی از آنجاییکه فرودگاه خارج از شهر می باشد و برای رسیدن به پایانه مرکزی با چمدان ممکن است دچار مشکل شوید، بهتر است که از فرودگاه با تاکسی به کوش آداسی بروید. اما بهترین راه این است که از طریق آژانس مسافرتی خود ترانسفر فرودگاهی بگیرید. 

دریایی
بندر کوش آداسی یکی از بزرگترین و مجهزترین بنادر ترکیه با گنجایش 629 قایق بادبانی تفریحی است که سالانه بین 2500 تا 3000 قایق به این بندر رفت و آمد می کنند. این بندر توقفگاهی محبوب برای کشتی های مدیترانه ای می باشد. همچنین برای رفتن به جزایر یونان نظیر ساموس از اول ماه آوریل تا سی و یکم اوکتبر هر روز می توانید از این بندر استفاده کنید. این سفر دریایی در حدود دو ساعت طول می کشد. 

راه آهن
اگر قصد سفر به کوش آداسی را با قطار دارید توجه کنید که باید سوار قطار استانبول - ازمیر و سپس ازمیر - سِلجوک شوید. سِلجوک در 20 کیلومتری کوش آداسی واقع شده است و شما می توانید به راحتی از ایستگاه اتوبوس سِلوجوک با مینی بوس به کوش آداسی برسید. این مینی بوس ها هر 20 دقیقه یکبار به سمت کوش آداسی حرکت می کنند.

حمل و نقل درون شهری
خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری کوش آداسی شامل تاکسی و دُلموش می باشد. 
دُلموش تاکسی های بزرگی هستند که شبیه به مینی بوس می باشد و مجازند تا 15 مسافر را سوار کنند. این مینی بوس ها در مسیرهای مشخصی حرکت می کنند و هزینه یکسانی دارند.
ولی اگر می خواهید به صورت اختصاصی به جایی برسید می توانید از تاکسی های زرد استفاده کنید. اما مطلع باشید که نرخ تاکسی بسیار گران است و علاوه بر ورودی می بایست هزینه مسافتی که پیموده اید را بپردازید.  

نقشه شهر

آب و هوا

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

مراکز دیدنی

مراکز خرید

سرگرمی ها

رستوران ها براساس قیمت فیلتر کنید

نصیحت های سفر


پول در سفر به کوش آداسی
اگر بیش از پنج روز در کوش آداسی اقامت می کنید، بهتر است که پول خود را کم کم تبدیل کنید، چرا که نرخ ارز روز به روز در حال تغییر است.

حمل و نقل در کوش آداسی
درکوش آداسی خبری از ترافيک، شلوغی و دود نيست، ولی اگر مایلید از تاکسی استفاده کنید می بایست هزینه گزافی که حداقل 20 یورو می باشد را بپردازید. پس توصیه می شود به جای پرداخت این هزینه بسیار زیاد از ون هایی که دولموش نامیده می شوند استفاده کنید. حداکثر ظرفیت این دولموش ها 15 نفر است و هر کدام از آنها مسیر خاصی را می پیمایند. همچنین می توانید برای تردد در مسیرهای کوتاه تا ساعت 24 از این ون ها استفاده کنید. 

تلفنهای ضروری کوش آداسی
از آنجایی که در هر سفر بهتر است شماره تلفن های ضروری را دانست تلفن های ضروری در شهر کوش آداسی به ترتیب آمبولانس 112، پلیس 155 و آتشنشانی 110 می باشند.

لوازم مورد نیاز
وقتی برای گردش به گوشه و کنار کوش آداسی می روید، مهمترین وسایلی که می بایست به همراه داشته باشید، آب آشامیدنی، کرم ضد آفتاب، کلاه و دوربین عکاسی است.
هرگز مابین ساعات 12 تا 15 بدون کلاه، کرم ضد آفتاب و دیگر محافظ ها در آفتاب نمانید.
همچنین هنگامی که در حال گشت و گذار هستید، نقشه شهر را به همراه داشته باشید و فراموش نکنید که محض احتیاط، در صورت گم شدن شماره تلفن هتل را به همراه داشته باشید.

نکات امنیتی کوش آداسی
از آنجاییکه ترکیه کشوری توریستی می باشد پس کشوری امن به حساب می آید ولی با این وجود بهتر است که موارد ایمنی را رعایت کنید. توصیه می شود که در اماکن شلوغ مراقب وسایل شخصی خود به ویژه پاسپورت و دیگر مدارک شناساییتان باشید. با توجه به اینکه همراه داشتن کپی این قبیل مدارک در اکثر جاها کفایت می کند، حتماً از اصل مدارک خود کپی بگیرید و آن را همراه داشته باشید. 

بهداشت و درمان
در صورت به همراه داشتن بیمه درمانی اغلب مراکز درمانی و بیمارستان ها با شما همکاری خواهند کرد. همچنین بیمارستان دولتی کوش آداسی نیز در مواقع اورژانسی قابل دسترسی هستند.
داروخانه ها در ترکیه در طول هفته به جز یکشنبه ها باز هستند. ولی اگر غیر از زمان باز بودن داروخانه ها مجبور به تهیه دارویی بودید می توانید لیست داروخانه هایی که شبانه روزی هستند را در پشت شیشه همه داروخانه ها بیابید.

رانندگی و اجاره اتومبیل
جهت رانندگی در ترکیه از سمت راست می باشد. حداکثر سرعت مجاز رانندگی در مرکز شهر 50 کیلومتر، در بیرون از شهر 90 کیلومتر و در بزرگراه 130 کیلومتر است. در کل، بزرگراه های خط ساحلی از شرایط مطلوبی برخوردار می باشند و بستن کمربند ایمنی در این کشور الزامی است. لازم به ذکر است حق تقدم فقط در عبور از خطوط عابر پیاده با عابران پیاده می باشد، پس آنان در مکان های دیگر حق تقدم ندارند.
برای اجاره کردن اتومبیل  و یا موتورسیکلت می بایست حداقل 21 سال داشته باشید. ارائه گواهینامه و پاسپورت در هنگام اجاراه الزامیست. اگر اتومبیلی اجاره می کنید، می بایست در هنگام رانندگی گواهینامه و برگه اجاره اتومبیل را همراه داشته باشید، چرا که برطبق قانون ترکیه در صورت بروز تصادف حتی اگر کسی صدمه ندیده باشد، پلیس می بایست در گزارش تصادف اطلاعات مربوطه را ذکر کند. همچنین بلافاصله با شرکتی که اتومبیل را اجاره کرده اید تماس گرفته می شود.

گم کردن وسیله
اگر چیزی گم کردید و یا به شما دستبرد زدند، بهتر است که ظرف 24 ساعت به پلیس گزارش دهید و برگه گزارش و یا شماره آنرا نزد خود نگهدارید، چرا که اگر می خواهید از بیمه خود استفاده کنید به این مدارک احتیاج دارید.

تماس تلفنی
برقراری تماس از اتاق هتل بسیار گران است ولی گزینه های جایگزین شامل استفاده از تلفن های عمومی در خیابان ها یا در لابی برخی از هتل هاست. با خرید یک کارت تلفن 30، 60 یا 100 از دفاتر پست که با علامت زرد پی تی تی (PTT) مشخص شده اند، می توانید به راحتی از تلفن های عمومی استفاده کنید. تلفن های عمومی در سراسر ترکیه فعال هستند و به نظر می رسد یک کارت 30 برای یک تماس بین المللی کوتاه مناسب باشد. دفاتر پستی مرکزی از ساعت 8 تا 24 و مابقی تا ساعت 5 عصر باز می باشند.

مواد مخدر
مجازات حمل، مصرف و قاچاق مواد غیرقانونی در ترکیه بشدت سخت گیرانه است. پس توصیه می شود از هیچ گونه مواد مخدر در هنگام سفر به این شهر استفاده نکنید.

دعوت به شام
در میان مردم ترک شام مهمترین وعده غذایی به حساب می آید. اگر به خانه کسی دعوت شدید، می توانید گل و یا دسر به همراه ببرید، ولی این کار الزامی نیست. از آنجاییکه مردم ترک به میهمان نواز بودن مشهور می باشند، مجبور خواهید شد هر آنچه که به شما تعارف می کنند را میل کنید، پس سعی کنید قبل از رفتن به خانه دوست ترکی برای صرف شام حتماً گرسنه باشید.

خرید
فروشگاه ها در کوش آداسی در طول هفته از صبح زود تا دیر وقت باز هستند و تعطیلی ندارند، پس هر زمان که بخواهید می توانید به خرید بروید به همین دلیل حتماً فاکتور آفتاب و گرما را در نظر داشته باشید.

جاذبه های دیدنی
در طول سفر به کوش آداسی به گشت و گذار بروید. توصیه می شود که از شهر باستانی اِفِسوس، روستای شیرینجه و نشنال پارک با سواحل مشهورش دیدن کنید.

باز پس گرفتن مالیات خرید (تکس فری)
اگر قصد خرید در آنتالیا را دارید می توانید بخشی از پول خرید را که به عنوان مالیات پرداخت کرده اید را در فرودگاه پس بگیرید، ولی لازم است که برای اینکار چند مورد را مد نظر داشته باشید. مهمترین موضوع این است که کمتر از سه ماه در آنتالیا اقامت داشته باشید چون فقط مسافرانی که کمتر از سه ماه در این شهر اقامت دارند از پرداخت مالیت معافت هستند. نکته دیگر اینکه مجموع خرید یک فاکتور می بایست کمتر از 150 لیر نباشد و در هنگام گرفتن فاکتور به فروشنده تاکید کنید که فاکتور تَکس فری می خواهید. البته لازم به ذکر است که همه فروشگاه ها این فاکتور را برای شما صادر نمی کنند بلکه اغلب برندهای معروف و یا فروشگاه هایی که در پشت ویترین خود علامت تکس فری را نسب کرده اند شامل این سیستم می شوند. پس اگر قصد دارید که مالیات خرید خود را پس بگیرید حتماً این نکات را در ذهن داشته باشید. مورد دیگری که به نظر بسیار مهم است زمان رفتن به فرودگاه برای پس گرفتن مالیات است. از آنجاییکه اغلب اداره گمرک مستقر در فرودگاه شلوغ است و صف طولانی دارند پس بهتر است که کمی زودتر از معمول به فرودگاه (ترمینال یک و دو) بروید و نکته قابل توجه دیگر اینکه حتماً قبل از تحویل بار اقدام به گرفتن مالیات پرداخت شده خود نمایید چرا که ممکن است مسئول مربوطه بخواهد کالای خریداری شده شما را رویت کند.

چند توصیه ضروری دیگر
سواحلی که در مرکز قرار دارند برای حمام آفتاب هستند و توصیه می شود که برای شنا به آنها نروید.

با وجود اینکه نوشیدن آب از شیر آب مضر نیست ولی توصیه می شود که این کار را نکنید.

اگرچه دزدی نگرانی اصلی در کوش آداسی نیست، اما توصیه می شود تا جاییکه ممکن است پول کمی به همراه داشته باشید و مدارک و لوازم با ارزش خود را در گاوصندوق هتل بگذارید. در صورت بروز دزدی نیز با شماره 155 که متعلق به پلیس است تماس بگیرید.

مجلات و روزنامه های خارجی در برخی از کتاب فروشی ها به فروش می رسند ولی روزنامه های محلی در تمام فروشگاه ها قابل تهیه می باشند.


آرزومندیم از سفر خود در شهر کوش آداسی نهایت لذت را ببرید.

تیم مدیریت توریستگاه

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید