• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهانتوصیه ها و دانستنیهای سفر به وان

سفر زمینی و عبور از مرز
وان یکی از شهرهای زیبا کشور ترکیه می باشد، شهری جذاب و رویایی که با توجه به قرار گرفتنش در نزدیکی مرز ایران مقصد بسیار مناسبی برای سفر به شمار می رود. بسیاری راه زمینی را برای سفر به وان انتخاب می نمایند و با اتومبیل شخصیشیان و یا اتوبوس به این دیار می روند. سفر از طریق این راه شاید لذت بخش و کم هزینه تر باشد اما مستلزم توجه و آگاهی به نکاتی است که به هیچ وجه نباید چشم پوشی شوند. چنانچه با وسیله نقلیه شخصیتان سفر می کنید، پارکینگ های مخصوصی در مرز وجود دارد که می توان اتومبیلتان را پارک نمایید. بعد از انجام بازرسی های لازم با سوار شدن بر ون های موجود به مرکز شهر خواهید رسید. در هنگام عبور از مرز همراه داشتن پاسپورت الزامی است. از آنجاییکه صف بازرسی در روزهای آخر هفته شلوغ است، پیشنهاد می شود از انتخاب روزهای چهارشنبه برای رفت و روزهای جمعه برای برگشت اجتناب نمایید. همچنین برای خرید اجناس و عبور آنها از مرز دقت لازم را به عمل آورید زیرا گذراندن اجناس از مرز طبق قانون های خاصی می باشد و بیشتر از مقداری امکان پذیر نیست. بهتر است که مارک اجناس خریداری شده را جدا کرده تا در بازرسی کمتر جلب توجه کند. 

صبحانه
می توان از صبحانه وان به عنوان یکی از جاذبه های بی نظیر این شهر نام برد، وعده ای لذیذ که به صورتی مفصل و بسیار هیجان انگیز سرو می شود و دست کشیدن از آن بسیار سخت خواهد بود. به طور کلی هزینه صرف تمام وعده های غذایی در این شهر ارزان می باشد. 

گشت و گذار در شهر
از آنجاییکه وان شهر کوچکی است به راحتی و بدون استفاده از تاکسی می توان در آن به گشت و گذار پرداخت و از دیدن جاذبه های بی نظیرش لذت برد. البته تورهای گردشگری نیز تنظیم می شوند که برنامه ها را به صورت گروهی ارائه می دهند. 

اطلاعات ضروری

کد کشور: 0090
کد شهر: 432
آتش نشانی: 110
آمبولانس: 112
پلیس: 155
شماره دفتر اطلاعات گردشگری: 170
جهت رانندگی: راست
فرودگاه بین المللی: ندارد


نظرها

 • 1 0

  *لطفاامکانات بیشتر برای سفرباوسیله شخصی فراهم نمایید*

  • 2 0

   سلام قربانعلی جان، حتما مقاله ای با اطلاعات بیشتر برای سفر با وسیله شخصی به وان تهیه خواهیم کرد. می توانید در صفحه نصیحت های وان در سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید

 • 0 1

  سلام من

مقاله های گردشگری

با 9 کار شگفت انگیزی که باید بعد از بازدید اهرام در قاهره انجام دهید آشنا شوید

قاهره پایتخت مصر، محل اهرام و برخی از گنجینه های باستانی شگفت انگیز است. شهری با جمعیتی در حدود 21 میلیون نفر، که آن را به دومین منطقه بزرگ شهری در آفریقا تبدیل می کند، چیزی است که در نگاه اول ممکن است دلهره آور به نظر برسد. دود در بالای ساختمان ها، ترافیک قفل شده است و سر و صدا هم می تواند کر کننده باشد.

متن کامل مقاله

چگونه یک آخر هفته فوق العاده را در شهر زیبای گرجستان، تفلیس بگذرانیم

گرجستان درست در مرز بین اروپای شرقی و آسیا قرار گرفته است، اما از نظر سیاسی فقط به قاره اروپا تعلق دارد. گرجستان دقیقا همان چیزی را که از یک کشور در تقاطع قاره ها و فرهنگ ها انتظار دارید ارائه می دهد، مانند تاریخ غنی، شهرهای باستانی، ترکیبی جذاب از سنت ها و فرهنگ و پیشرفت خوب در زندگی مدرن.

متن کامل مقاله

با حقایقی جالب و خواندنی درباره اهرام مصر آشنا شوید

اکثر مردم فقط این را می دانند که اهرام مصر سازه های بزرگ و چشمگیری هستند که مدت ها پیش در مصر باستان ساخته شده اند. همچنین به طور کلی این باور وجود دارد که اهرام به عنوان مکان های تدفین و یادبود فراعنه بودند که پادشاهان مصر باستان در آن دفن شده اند. اما در واقع، چیزهای بسیار جالب تر و کنجکاوی های کمتر شناخته شده ای در مورد این سازه های جذاب وجود دارد.

متن کامل مقاله

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید