• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • نمای کلی هتل فور سیزنز بسفروس
 • نمای ساختمان هتل فور سیزنز بسفروس
 • هتل فور سیزنز بسفروس
 • نمایی از استخر سرپوشیده هتل
 • برگزاری جشن و مراسم در هتل
 • محوطه فضای سبز هتل
 • سالن بدنسازی هتل فور سیزنز بسفروس
 • استخر روباز هتل فور سیزنز بسفروس
 • نمایی از محوطه فضای باز هتل
 • بوفه سلف سرویس رستوران آکوا
 • نمایی از رستوران کنار استخر دکلاب
 • محوطه نشیمن یالی لانج
 • بار مزه و نوشیدنی یالی
 • رستوران آکوا هتل فور سیزنز بسفروس
 • محوطه فضای باز یالی لانج
 • نمای بار مزه و نوشیدنی یالی
 • یالی لانج هتل فور سیزنز بسفروس
 • محوطه نشیمن سوئیت آتیک پاشا
 • اتاق دلوکس هتل فور سیزنز بسفروس
 • نمای کلی از سوئیت جونیور
 • محوطه نشیمن سوئیت تک خوابه
 • اتاق پلس هتل فور سیزنز بسفروس
 • محوطه نشیمن سوئیت دو خوابه
 • تخت بزرگ اتاق پلس روف
 • سوئیت تک خوابه هتل فور سیزنز بسفروس
 • سوئیت آتیک پاشا هتل فور سیزنز بسفروس
 • نمای تخت بزرگ سوئیت آتیک پاشا

مرکز سلامتی و اسپا

در این مرکز از سه نوع محصول برای انجام خدمات استفاده می شود. 

محصولات سوداشی
محصولات 100 درصد طبیعی لوکس و مؤثر ساخت استرالیا بدون مواد شیمیایی که دارای عصاره و اسانس ساخته شده از بهترین و ناب ترین مواد است. 
 
بیولوژیک روشِرش
محصولاتی بسیار مؤثر هستند. 

محصولات سونداری
در این محصولات از روغن های ضروری استفاده می شود.

درمان های مخصوص
بسفروس هارمونی فور هَندز ماساژ (ماساژ چهار دست)
برای تجربه این درمان بسیار رضایت بخش دو درمانگر اسپای هتل فور سیزنز تمام بدنتان را همزمان ماساژ داده و استرس را از شما دور می کنند. مدت زمان درمان یک ساعت است. 

تروپیکال ماگنولیا
این ماساژ با خواص ضد استرس و آرام بخش خود به شما کمک می کند خواب بهتری داشته باشید و پوستتان را با کمک به سیستم گوارشی و بهبود سلامتی رطوبت رسانی و تغذیه می کند. مدت زمان درمان 90 دقیقه است.  

سفرهای اسپا
میهمانان می توانند از امکانات اسپا مثل سونای خشک، سونای بخار، وان جکوزی، استخر شنای سرپوشیده و محل استراحت تمام و کمال استفاده کنند. در محل  غذاهای سالم اسپا واقع در کنار استخر هم می توان آشامیدنی های خوشمزه و میان وعده های سالم را امتحان کرد. 

مراقبت ترکی
یک ساعت حمام ترکی سنتی که بدن شما را کاملاً پاکیزه کرده و سپس یک ساعت ماساژ انتخابی که به شما احساس آرامش و سرزندگی می دهد. مدت زمان درمان دو ساعت است. 

دِی بای دِ بسفروس
این مراقبت ترکیب درمان های شرقی و غربی برای آرام ساختن جسم و روانتان است که برای نهایت زیباتر شدن شما مناسب با نیازهایتان ایجاد شده و شامل یک ساعت حمام ترکی سنتی، یک ساعت ماساژ انتخابی شما و یک ساعت درمان صورت انتخابی شما می شود. مدت زمان درمان سه ساعت است.  

فِیشال بای سوداشی 
توسط محصولات سوداشی
سامادارا فیشال
یک تجربه صورت لوکس که در آن کرم آلتیمِت اِیج دیفایینگ که ترکیب روغن های گیاهی خالص سرشار از آنتی اکسیدان به پوست مالیده می شود تا توانایی درمان طبیعی پوست را از داخل فعال کند. درمان سامادارا زمان را به عقب برمی گردانده و پوست را مرطوب و تغذیه می کند تا سفتی و انعطاف آن را افزایش داده و خطوط ریز را از بین می برد. مدت زمان درمان 105 دقیقه است. 

تِرمال اینفیورینگ فِیشال
این درمان مثل انفجاری از ویتامین ها و مواد معدنی طبیعت بوده و با قرار دادن ماسکی گرم روی صورت باعث می شود این ویتامین ها و مواد معدنی ضروری به لایه های عمیق پوست نفوذ کنند. این درمان انعطاف و درخشندگی فراموش شده را برمی گرداند و پوست را به صورت طبیعی بالا می کشد. مدت زمان درمان 90 دقیقه است.  

سامادارا اِیج دیفایینگ آی تریتمینت (درمان چشم) 
درمانی کامل برای چشمان که در آن از کریستال های کوارتز ریز و صورتی رنگ استفاده شده و پوست دور چشمان با ملایمت ماساژ داده می شود تا تنش چشمان برطرف شده و خطوط ریز کم شوند. کرم سامادارا اِیج دیفایینگ زیر یک ماسک چشم سرشار از مواد معدنی قرار می گیرد که به آرامی گرم شده و جذب عصاره های گیاهی را به لایه های عمیق تر پوست افزایش می دهد. تکنیک های جاودانه ضد پیری که ریشه در سنت های شفابخش آیوروِدیک دارند دور ناحیه چشم بکار می روند تا این تجربه مجلل را کامل نمایند. مدت زمان درمان 45 دقیقه است. 

مارین مینِرال فِیشال
در این سفر درحالیکه از کمپرس های گرم و رضایت بخش پوست صورت لذت می برید، یک ماسک دریایی از مواد معدنی و جلبک پوست شما را پاکسازی و مرطوب می کند. با این درمان پوست خود را کاملاً ترمیم کنید. مدت زمان این درمان یک ساعت است.  

پیور رِیدیِنس
در این درمان از ترکیب اسانس گیاهی سوداشی با خواص پاک کنندگی گِل آرگیلِتز که سرشار از مواد معدنی است استفاده می شود تا انواع پوست های نامتعادل یا چرب را عمیقاً پاکسازی کرده و منافذ باز پوست را ببندد. در این درمان پوست کاملاً شاداب و تر و تازه و متعادل خواهد شد. مدت زمان درمان یک ساعت است. 

مَن کایند فِیشال
ابتدا پشت بوسیله نمک هیمالیایی آرامش بخش سوداشی که استرس و تنش جسم و روح را کاهش می دهد مشت و مال شده و سپس صورت پاکسازی و عمیقاً لایه برداری می شود تا چربی های طبیعی پوست را متعادل ساخته و جلوی رشد موهای زیر پوستی را بگیرد. بخارهای تسکین دهنده سوداشی با بوی خوش چوب پوستتان را بی حس کرده و یک ماساژ صورت آرامش بخش که عضلات را محکم و سفت می کند انجام می شود تا باعث شادابی و سرزندگی آن شود. مدت زمان درمان 75 دقیقه است. 

درمان با استفاده از محصولات بیولوژیک روشِرش 
لیفت سی وی اِس 
یک درمان پوست جوان کننده که پوست را لایه برداری، لیفتینگ، بازسازی و مرطوب کرده و در برابر عوامل خارجی محافظت می کند. این درمان برای پوست های نرمال، چرب، خشک یا زبر توصیه می شود و پوست را حتی بعد از یک درمان کشیده و شاداب و لطیف می کند. مدت زمان درمان 75 دقیقه است. 

سوین لیسانت
یک درمان فوری نگهداری کننده برای پوست های نازک، حساس و انفعالی که زمان روی آن اثر گذاشته است. این درمان عالی بعد از مداخلات پزشکی مثل درم ابریژن، لیزر و لایه برداری شیمیایی انجام می گیرد و پوست را مرطوب، محافظت و جوان کرده و آن را زیبا می سازد. مدت زمان درمان یک ساعت است. 

وی آی پی او تو (O2)
این مراسم اکسیژن رسان و متعادل کننده ترکیب کاملی از ماساژهای لایه بردار آرام، اکسیژن رسان و بیو انرژی است. این درمان در لحظه ای شگفت انگیز از سلامتی و آرامش به پوست بیرونی اکسیژن رسانده، چهره را آرام کرده و باعث می شود از همان روز اول درمان سلامت به نظر برسید. این درمان مناسب برای شهرنشینان سیگاری و مسافران مکرر هواپیما بوده و مدت آن 50 دقیقه است. 

درمان توسط محصولات سونداری
اِیج دیفایینگ فِرمینگ فِیشال
با این درمان پیشرفته که دارای خواص احیاکننده گوتو کولا بوده و حس راحتی بسیاری دارد، پوستتان را دوباره جوان کنید. این درمان با قدرت فوراً پوست را لایه برداری کرده و سفتی و بافتش را بهبود می دهد. این درمان با ترکیب درمان های ماساژ متمرکز همراه با ماسک قوی سفت کننده جاذبه را شکست داده و شادابی صورت را برمی گرداند. مدت زمان درمان 90 دقیقه است.   
 
سونداری تیرودوشا فِیشال (کافا، واتا، پیتا)
مواد ارگانیک فعال که بسته به ارزیابی انرژی دوشای شما ترکیب شده و برای لایه برداری عمیق، نفوذ مواد مغذی به پوست و تعادل دوباره رطوبت استفاده می شود. با تحریک نقاط فشار برای صورت و پوست سر همراه با تحریک غدد لنفاوی تجربه شما کامل شده و پوستی سالم و شاداب خواهید داشت. مدت درمان یک ساعت است. 

درمان های بدن
توسط محصولات سوداشی
دیتاکسی فایینگ بادی رَپ
این درمان عمیقاً پاک کننده با لایه برداری نیروبخش بدن شروع شده و سپس یک ماسک پاک کننده و سم زدا روی بدن قرار می گیرد که گردش خون را تحریک کرده، بدن را از کندی و احتقان درآورده و سموم را از بین می برد. مدت زمان این درمان 90 دقیقه است.

فورگِت جِت لَگ
این درمان متعادل کننده تمامی سیستم بدن را پس از مسافرت بهبود داده و کندی و احتقان بدن را از بین می برد. پوست سر و پاهای شما پس از پیچانده شدن در یک پوشش آرامش دهنده ماساژ داده می شوند که شما را عمیقاً آرام می کند. پس از مشت و مال بدن با یک تونیک تخصصی بهبود دهنده درد پا، یک ماساژ انجام می شود که بشره شما را بیدار و سرزنده می کند. مدت زمان درمان 90 دقیقه است.   

کونتورینگ مارین بادی رَپ 
برای شروع این درمان که سطح انرژی شما را افزایش داده و تمام سیستم بدن را پرانرژی می کند ابتدا گردش خون با مالش شدید بدن تحریک شده و سپس با روغن توکسی کلینز مناطق مشکل ساز ماساژ داده می شود تا با سلولیت مبارزه کند. در آخر بدن با ژل و کرم فرم دهنده تخصصی سوداشی مشت و مال می شود تا پوست محکم و درخشان گردد. مدت درمان یک ساعت است. 

جوجوبا بادی کابلیش
در این درمان مناسب برای پوست های خیلی حساس تمام بدن با استفاده از هسته های جوجوبا (انجیر وحشی) که سرشار از مواد ترکیبی اسانس گیاه سوداشی است با ملایمت لایه برداری می شود تا سلول های مرده را از بین برده و پوست را اکسیژن رسانی کند. در آخر پوست با درمان بدن معطر سوداشی تغذیه و مرطوب شده و مانند ابریشم لطیف و شاداب می شود. مدت زمان درمان یک ساعت است.  

توسط محصولات بیولوژیک روشِرش
لیفت سی وی اِس فِرمینگ اَند تونینگ تریتمِنت
این درمان مخصوصاً نقاطی از پوست را هدف قرار می دهد که انعطاف خود را بیشتر از دست می دهد. ابتدا پوست با استفاده از یک ماساژ بیورفلِکس و یک ترکیب مرطوب کننده و محافظ پوست پاکسازی شده و در آخر با یک سرم یا روغن سفت کننده مشت و مال می شود که جلوی افتادگی آن را می گیرد. این درمان مناسب برای بعد از لاغر شدن است چون با کشیدن پوست بافت تمام بدن را بهبود داده و با سلولیت مبارزه می کند. مدت زمان درمان 90 دقیقه است. 

توسط محصولات سونداری
دوشا بَلِنسینگ نیم تریتمِنت
این مراسم که از ویژگی های چریش (درختی است زودرشد از تیرهٔ سنجدتلخیان) یا درخت دارویی هندی استفاده می کند با ترکیب گیاهان درمانی و دارویی جسم را درمان کرده و روان را متعادل و آسوده می سازد. ابتدا پشت ماساژ داده شده و سپس تمام بدن با هسته های چریش و خرما پاکسازی می شود. در آخر هم بدن با لایه ای از کرم مرطوب کننده دارای گیاه چریش و پرتقال خونی سرشار از آنتی اکسیدان مشت و مال می شود که آن را تغذیه و محافظت می کند. مدت زمان درمان 90 دقیقه است.  

حمام 
حمام ترکی محل انجام مراسمی هزارساله است به این صورت که ابتدا بدن روی سنگ مرمر گرم مالش داده شده و سپس در حمام کف صابون آرام و پاکیزه می شود. به میهمانان توصیه می شود نیم ساعت قبل از درمان در اینجا حاضر باشند. مدت زمان درمان نیم ساعت، 45 دقیقه (کیسه با ماساژ کف صابون) و یا یک ساعت (کیسه، ماساژ کف صابون و ماسک بدن) بسته به انتخاب شما است. شما همچنین می توانید حمام ترکی یک ساعته را با ماساژ یا درمان صورت ترکیب کنید.

درمان های ماساژ
ماساژهای آرامش بخش 
سوئِدیش ماساژ (ماساژ سوئدی)
این ماساژ با استفاده از ترکیب روغن های ضروری طبیعی و تکنیک های ماساژ سوئدی شما را به سفری آرامش بخش می برد. این ماساژ ملایم بدن را آرام کرده و با بیدار کردن حواس به روح آرامش می بخشد. مدت زمان ماساژ بسته به انتخاب شما یک ساعت یا 90 دقیقه است. 

آبیانگا ماساژ
آرامش عمیق را با استفاده از آبیانگا یا ماساژ با روغن تجربه کنید. این ماساژ موزون و بسیار آرامش بخش با استفاده از روغن های گرم و تغییر در میزان فشار، با تمرکز بر بازگرداندن جریان پرانا که همان نیروی حیات است انرژی حیاتی بدن را تحریک می کند، شما را دوباره جوان می سازد، اعصاب را تسکین داده و شما را وارد حالت عمیقی از شادمانی می کند. مدت زمان ماساژ بسته به انتخاب شما یک ساعت یا 90 دقیقه است. 

هات استون ماساژ (ماساژ سنگ داغ)
این هنر باستانی شامل قرار دادن دقیق سنگ های گرم و صاف روی بدن بوده و باعث می شود آرامش عمیقی را تجربه کنید. عناصر شفابخش آب، آتش و خاک عضلات دردناک، استرس و روان خسته را  تسکین می دهند.  مدت زمان ماساژ 90 دقیقه است.  

هیلوت هیلینگ ماساژ
با این ماساژ می توانید از قدرت شفابخش دستان درمانگر هیلوت یا مانگی هیلوت لذت ببرید. هیلوت یک هنر ماساژ از کشور فیلیپین است که برای افرادی که از درد قسمت بالایی پشت و دردهای ناشی از استرس و و اضطراب رنج می برند توصیه می شود. مدت زمان ماساژ 90 دقیقه است. 

ماساژهای انرژی بخش
دیپ تیشیو ماساژ
درمانگر ماهر با تمرکز بر نقاط خاص ترکیبی از مشت و مال، فشار عمیق و کشش را روی بدن بکار می گیرد تا تنش را برطرف ساخته، گردش خون را تحریک کند و باعث افزایش انعطاف بدن می شود. مدت زمان ماساژ بسته به انتخاب شما یک ساعت یا 90 دقیقه است. 

تای ماساژ (ماساژ تایلندی)
این ماساژ سنتی بدون روغن برای چندین قرن بخشی از فرهنگ تایلندی بوده و در آن درمانگر با استفاده از دستان و پاها بدن را به آرامی می کشد تا دوباره انعطاف پذیر شده و به راحتی حرکت کند. ماساژ تایلندی 90 دقیقه ای با استفاده از ضماد گیاهی داغ سنتی انجام می شود. این درمان از روی لباس کم انجام می گیرد و مدت زمان آن یک ساعت یا 90 دقیقه است. 

بَک اَند شولدِر ماساژ (مخصوص پشت و گردن)
این تکنیک های تخصصی لایه های عمیق تر عضلات را هم راستا می کند تا الگوهای مزمن تنش را برطرف کرده و درد مناطق معمول مثل گرفتگی گردن، درد کمر و سفت شدن شانه ها را  کاهش می دهد. مدت زمان درمان 45 دقیقه است. 

ماساژهای هدفمند
اِسِنشال اویلز اسلیمینگ ماساژ (ضد لاغری)
این ماساژ لاغرکننده با استفاده از محصولات بیولوژیک روشِرش و تکنیک های مخصوص روی مناطق هدف انجام می شود تا چربی انباشته شده را حل کرده و به تحریک گردش خون مویرگ ها، حذف سموم و آب اضافی و همچنین  سفت، محکم و مرطوب کردن لایه های بالایی پوست بیرونی کمک می کند. پس از تنها سه جلسه بدنتان به طور واضحی لاغرتر دیده می شود. مدت زمان ماساژ یک ساعت است. 
 
سوتینگ فوت ماساژ (مخصوص پا)
با این درمان ماساژ پای رفلِکس مخصوص که از هنر باستانی رفلکسولوژی (عکس العمل شناسی) الهام گرفته شده از پاهای خود مراقبت کنید تا انرژی های مسدود شده، تنش و استرس شما به طور طبیعی برطرف شده و کاملاً آرام شوید. مدت زمان این درمان 45 دقیقه است. 

ایندیَن هِد ماساژ (ماساژ سر هندی)
این ماساژ سر با استفاده از خواص شفادهنده روغن چریش (درختی است زودرشد از تیرهٔ سنجدتلخیان) و خواص خنک کننده روغن اوکالیپتوس یک عمل منحصر به فرد و سنتی را برای برطرف کردن استرس به دنیای غرب می آورد که باعث خنک شدن و آرامش فوری شما می شود. مدت زمان این ماساژ نیم ساعت است. 

انرژی شفابخش
سوداشی چاکرا بَلِنسینگ تریتمِنت
این درمان مراقبه ای مناسب برای یکپارچگی جسم و روان است که چاکراهای اصلی هفتگانه بدن را با ترکیب ماساژ، روغن های ضروری مخصوص و کریستال های شفابخش در یک راستا قرار می دهد. این تجربه واقعاً منحصر به فرد به شما احساس آرامش و هماهنگی داده و سلامتی عمومی بدن را افزایش می دهد. مدت زمان درمان 90 دقیقه است. 

درمان فوری اسپا
برای بدن
هاف اَوِر ماساژ (ماساژ نیم ساعته)
هدف از این درمان کوتاه نیم ساعته ولی مؤثر آن است که تجربه ای مناسب با نیازتان داشته باشد و برای کسانی ایده آل است که وقت زیادی ندارند. این ماساژ طوری تنظیم شده که بین جلسات یا در یک روز پردغدغه جسم و روان شما آرام شوند. درمانگران بر مشکلات شما تمرکز کرده و جایی که لازم باشد فشار و حرکات را تنظیم می کند. 

سوداشی اِسکالپ ماساژ (ماساژ جمجمه)
این درمان با کمپرس های گرم و معطر آرامش بخش پا شروع می شود تا پاهای دردناک را آرام و شاداب کند. سپس گِل مرطوب کننده سوداشی اسکالپ روی پوست سر ماساژ داده می شود تا فشار و تنش را از بین ببرد. مدت زمان ماساژ نیم ساعت است. 

برای صورت
آی زون اَدیشِن (مخصوص چشم)
این درمانی عالی برای اضافه کردن به درمان های صورت انتخابی شماست. ابتدا ماسک سرشار از مواد معدنی سوداشی به آرامی گرم می شود تا جذب اسانس های گیاهی را در لایه های عمیق تر پوست افزایش داده و سفتی و انعطاف پذیری را بر گرداند. این درمان تنش دور چشم را از بین برده و پف، کبودی و خطوط ریز پیری چشم ها را کاهش می دهد و مدت زمان آن نیم ساعت است. 

اکسپرس فِیشال
این یک درمان سفت کننده و مرطوب کننده است که با استفاده از بهترین محصولات عالی به کاهش خطوط ریز کمک کرده و از صورت در برابر عوامل خارجی محافظت می کند. این درمان فوری جادویی مناسب زمانی است که وقت کمی داشته اما تمایل دارید با دستان متخصصان حرفه ای از شما مراقبت شود. مدت زمان درمان نیم ساعت است. 

یوگا
می توان جلسات خصوصی یوگا را طوری برنامه ریزی و اختصاصی کرد که مناسب با تمام سطوح از مرحله ابتدایی گرفته تا پیشرفته باشد. این جلسات به گونه ای طراحی شده اند که روان و جسم را هماهنگ و سرزنده کرده و بر مناطق مورد نیاز شما تمرکز می کنند. همچنین جلسات یک نفره و مخصوص زوجین ارائه می شود و جلسات وینیاسا، هاتا، آشتانگا آنوسارا و مراقبه هم در صورت درخواست موجود می باشد. مدت زمان جلسات یک ساعت یا 90 دقیقه بسته به انتخاب شماست. 

باشگاه ورزشی
این باشگاه بسیار مدرن طوری طراحی شده تا به شما کمک کند با وجود سن، سبک زندگی یا سطح تناسب اندامتان با انواع تمرینات و تجهیزات به اهداف تندرستی تان برسید. مربیان این مجموعه دارای صلاحیت و تجربه در رشته خود هستند.  

پایلِتس ریفورمِر 
این سیستم برنامه با استفاده از تکنیک های ژوزف پایلِتس بدن را از طریق تمرینات خاص و کیفیت حرکات هم راستا می کند تا بدون حجیم کردن بدن بر بهبود انعطاف و قدرت آن تمرکز شود. مدت تمرینات یک ساعت است.

پاوِر پلِیت
این تکنیک تمرینی انقلابی ارتعاشات هماهنگی را در بدن بوجود آورده و عکس العمل طبیعی را تحریک می کند. این آموزش بسیار مؤثر شبیه دیگر تمریناتی که تجربه کرده اید نیست و بطور مؤثر چربی را سوزانده، نیروی عضلات را زیاد کرده، تعادل را بهبود داده و قدرت را افزایش می دهد.  مدت زمان این تمرینات 20 دقیقه است.


نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

محبوب ترین هتل ها

مقاله های گردشگری

با 25 واقعیت تقریبا باورنکردنی درباره کهکشان راه شیری آشنا شوید

هر ستاره ای که در آسمان شب می بینید عضوی از کهکشان راه شیری است. با این حال، اگر در زمستان به جرم آسمانی نه چندان واضح بالای سر خود نگاه کنید، که تقریبا اندازه زاویه ای آن برابر یک ماه کامل است، دسته ای از ستاره ها را مشاهده می کنید که در خارج از کهکشان راه شیری قرار دارند و تعداد آن ها از کل ستاره های کهکشان راه شیری بیشتر است. این جرم آسمانی کهکشان آندرومدا نامیده می شود.

متن کامل مقاله

با 25 مورد از ترسناک ترین ساختمان های متروکه در سراسر جهان آشنا شوید (قسمت دوم)

در سراسر جهان، می توانید ساختمان ها و جوامع متروکه ای را پیدا کنید که به دلایل زیادی رها شده اند. شاید آن ها دیگر کاربردی نداشته اند یا با یک فاجعه طبیعی پیش بینی نشده روبرو شده باشند. بعضی اوقات مردم به دلیل جنگ ساختمان ها را رها می کنند. گاهی اوقات هم شایعاتی با موضوعات ماورالطبیعه وجود دارد.

متن کامل مقاله

با 25 مورد از ترسناک ترین ساختمان های متروکه در سراسر جهان آشنا شوید (قسمت اول)

در سراسر جهان، می توانید ساختمان ها و جوامع متروکه ای را پیدا کنید که به دلایل زیادی رها شده اند. شاید آن ها دیگر کاربردی نداشته اند یا با یک فاجعه طبیعی پیش بینی نشده روبرو شده باشند. بعضی اوقات مردم به دلیل جنگ ساختمان ها را رها می کنند. گاهی اوقات هم شایعاتی با موضوعات ماورالطبیعه وجود دارد.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید