آشنایی با 8 مورد از بزرگ ترین باغ وحش های جهان

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۷/۱۵   تعداد بازدید : 2820   گروه مطلب : ترین هاآشنایی با 8 عنوان از بزرگ ترین باغ وحش های جهان

بزرگ ترین باغ وحش در جهان کدام است؟ پاسخ این سوال در پس این موضوع است که منظور از کلمه بزرگ ترین، دقیقاً چه معیارهایی می باشد. آیا منظور از این کلمه، بیشترین تعداد حیواناتی است که در یک باغ وحش نگهداری می شوند و یا اینکه هدف، اندازه گیری مساحت کل زمین آن باغ وحش است. به عنوان مثال اگر معیار دوم در نظر گرفته شود، باید گفت که حیات وحش رِد مَک کامبز (Red McCombs Wildlife) واقع در ایالت تِگزاس (Texas)، با در اختیار داشتن مساحتی حدوداً 4856 هکتاری، می تواند بزرگ ترین باغ وحش در جهان در نظر گرفته شود. اما این باغ وحش تنها 20 گونه مختلف از حیوانات را در اختیار داشته و بیشتر شبیه به یک منطقه طبیعی حفاظت شده است تا اینکه باغ وحش باشد. اما فقط در نظر گرفتن تعداد حیوانات نگهداری شده در یک باغ وحش هم نمی تواند معیار کاملی باشد.
در ادامه لیستی از باغ وحش هایی مطرح شده اند که هر دو معیار در آنها در نظر گرفته شده است. از این طریق می توان مشخص کرد که کدامیک بزرگ ترین باغ وحش در جهان هستند.
8- آکواریوم و باغ وحش کُلمبوس (Columbus Zoo and Aquarium)
آکواریوم و باغ وحش کُلمبوس یک باغ وحش غیرانتفاعی واقع در شمال شهر کُلومبوس (Columbus) از ایالت اوهایو (Ohio) می باشد. باغ وحش کُلمبوس محل زندگی بیش از 5 هزار حیوان است که این تعداد، شامل بیش از 700 گونه مختلف می شوند که به تفکیک منطقه جغرافیایی اصلی، از هم جدا سازی شده اند. این باغ وحش کار گسترش مساحت خود را از سال 2004 آغاز کرد و حالا بعد از گذشت بیش از 10 سال، به مساحتی در حدود 33 هکتار دست یافته است. در صورت گسترش و اضافه شدن بخش های جدید و رسیدن این باغ وحش به مساحت حدوداً 48 هکتاری، قرار است محیط زندگی مساعدی برای حیوانات قطبی و همینطور دشت های مشابه با نمونه های موجود در آفریقا به این باغ وحش اضافه شوند.

 آکواریوم و باغ وحش کُلمبوس (Columbus Zoo and Aquarium)


7- باغ وحش مسکو (Moscow Zoo)
درب های این باغ وحش از سال 1864 به روی بازدید کنندگان باز است و به همین دلیل، باغ وحش مسکو به عنوان یکی از کهن ترین باغ وحش های قاره اروپا نیز شهرت دارد. امروزه این باغ وحش محل نگهداری بیش از 6 هزار حیوان است که این تعداد، شامل 927 نمونه مختلف می شوند تا این باغ وحش مساحتی در حدود 21 هکتار را پوشش بدهد. همچنین این باغ وحش بزرگ ترین باغ وحش موجود در کشور روسیه نیز می باشد.

باغ وحش مسکو (Moscow Zoo)


6- باغ وحش سَن دیِگو (San Diego Zoo)
باغ وحش سَن دیِگو با در اختیار داشتن تعدادی فراتر از 4 هزار حیوان از مجموع 800 گونه جانوری مختلف، یکی از مشهورترین باغ وحش های سراسر جهان می باشد. فضای 40 هکتاری این باغ وحش شباهت بسیاری به یک پارک دارد و در حقیقت متعلق به شهر سَن دیِگو (San Diego) است که به صورت استیجاری از آن گرفته شده است. شرایط آب و هوایی و اقلیم دریایی مانند بخش جنوبی ایالت کالیفرنیا (California)، بهترین محیط را برای بسیاری از حیوانات این باغ وحش فراهم می کند. همچنین از آنجایی که تقریباً اکثر نمایش ها و قفس های بزرگ باغ وحش سَن دیِگو در فضای باز قرار دارند، این موضوع بهترین وضعیت ممکن را برای حیوانات فراهم می کند. همینطور باغ وحش سَن دیِگو فعالیت های بسیاری را در عرصه حراست و نگهداری از گونه های مختلفی از چنین حیواناتی انجام می دهد. به ویژه اینکه بسیاری از گونه های جانوری این باغ وحش پس از اینکه در محیطی بسته به رشد کافی می رسند، در زیستگاه بومی مناسبی رها می شوند.

 باغ وحش سَن دیِگو (San Diego Zoo)


5- باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo)
باغ وحش تورنتو واقع در شهر تورنتو (Toronto) و با در اختیار داشتن مساحت 287 هکتاری، بزرگ ترین باغ وحش کشور کانادا می باشد. در حال حاضر این باغ وحش خانه ای امن برای تعداد بیش از 16 هزار حیوان است که این تعداد شامل 491 گونه جانوری مختلف می شود. تمامی حیوانات این باغ وحش در هفت منطقه جغرافیایی مختلف تقسیم شده اند که شامل مناطقی با نام های ایندو مالایا (Indo-Malaya)، اِفریکا (Africa)، اِمِریکاز (Americas)، توندرا (Tundra)، ترِک (Trek)، آسترولِیژا (Australasia)، اوراِیژیا (Eurasia) و کِنیدیِن دامِین (Canadian Domain) می شوند.

باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo)


آشنایی با 8 مورد از بزرگ ترین باغ وحش های جهان4- باغ وحش برانکس (Bronx Zoo)
باغ وحش برانکس کار خود را از سال 1899 و در شهر نیویورک آغاز نمود تا با مساحتی در حدود 107 هکتار و نیز با در اختیار داشتن فضایی پارک مانند و همینطور زیستگاه های طبیعی، لقب بزرگ ترین باغ وحش شهری در کل ایالات متحده امریکا را از آن خود کند. این باغ وحش خانه ای برای بیش از 4 هزار حیوان است که شامل 650 گونه مختلف می شود و حتی بسیاری از آنها، جزو گونه های در حال انقراض می باشند. البته برخی از گونه های جانوری به نمایش گذاشته شده در باغ وحش برانکس نظیر حیوانات قسمت های پرندگان و خزندگان، بر اساس طبقه بندی هایی که دارند کنار هم نگهداری می شوند. در حالی که دیگر حیواناتی همچون حیواناتی که در قسمت حیوانات دشت های آفریقایی و حیوانات آسیایی نگهداری می شوند، براساس موقعیت جغرافیایی تفکیک بندی شده اند.

 باغ وحش برانکس (Bronx Zoo)


3- باغ وحش پکَن (Beijing Zoo)
باغ وحش پکن که در سال 1906 میلادی و در طول برپا بودن سلسله پادشاهی دودمان چینگ (Qing Dynasty) تاسیس شده، دارای یکی از عظیم ترین مجموعه های کلکسیونی از حیوانات مختلف در کشور چین می باشد. این باغ وحش محل زندگی 14500 حیوان است که این تعداد، نمایندگانی از بیش از 450 گونه مختلف جانوران ساکن خشکی و بیش از 500 گونه دیگر از نمونه های ساکن در دریاها هستند. فضای این باغ وحش چیزی در حدود 88 هکتار از زمین های پکن را اشغال کرده است. باغ وحش پکن به دلیل نگهداری از حیوانات بسیار نایاب بومی کشور چین مانند پانداهای غول آسا که پر طرفدار ترین جاذبه این پارک نیز هستند، شهرت بسیاری در میان همگان دارد.

 باغ وحش پکَن (Beijing Zoo)


2- بِرلین زولاجیکال گاردِن (Berlin Zoological Garden)
باغ وحش بِرلین زولاجیکال گاردِن که تلفظ آلمانی نام آن زولوگِر گارتِن بِرلین (Zoologischer Garten Berlin) می باشد، در سال 1844 افتتاح شد تا یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین باغ وحش های کشور آلمان باشد. فضای وسیع این مکان در حدود 40 هکتار بوده و در تیِرگارتِن (Tiergarten) برلین واقع شده است. این پارک با در اختیار داشتن بیش از 1500 گونه مختلف و در مجموع تعداد 17 هزار حیوان، صاحب کامل ترین مجموعه از انواع گونه های حیوانی در مقابل سایر رقبای خود در سرتاسر جهان است. مشهور ترین حیوانات ساکن در این باغ وحش شامل بائو بائو (Bao Bao) که یکی از گونه های پانداهای بزرگ بوده و همینطور کنوت (Knut)، که خرس قطبی است می شوند. البته کنوت در سال 2011 به صورت ناگهانی مرد.

 بِرلین زولاجیکال گاردِن (Berlin Zoological Garden)


1- باغ ‌وحش هِنری دورلی (Henry Doorly Zoo)
باغ وحش هِنری دورلی در شهر اوماها (Omaha) واقع در ایالت نِبراسکا (Nebraska)، به عنوان برترین جاذبه پولی موجود در این شهر، خانه ای برای تعداد حدوداً 17 هزار حیوان که متشکل از 962 گونه جانوری مختلف هستند می باشد. فضای این باغ وحش شامل مساحتی در حدود 52 هکتار از زمین های این منطقه می شود. با اینکه از لحاظ بزرگی، باغ وحش های وسیع دیگری نیز وجود دارند، اما هیچکدام با در نظر گرفتن هر دو معیار یعنی تعداد حیوانات و فضا، در حد اندازه باغ وحش هِنری دورلی نیستند. به همین دلیل این باغ وحش، عنوان بزرگ ترین باغ وحش جهان را در این لیست از آن خود کرده است. برخی از عناوین مهم این باغ وحش شامل در اختیار داشتن بزرگ ترین مجموعه از گربه در کل آمریکای شمالی (North America)، در اختیار داشتن وسیع ترین مرداب سرپوشیده در جهان، در اختیار داشت وسیع ترین کویر سرپوشیده در جهان و همینطور در اختیار داشتن بزرگ ترین گنبد شیشه ای نقشه برداری در جهان می شود.

 باغ ‌وحش هِنری دورلی (Henry Doorly Zoo)


منبع: touropia
نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

نکاتی موثر برای داشتن سفر حرفه ای با هواپیما

سفر به مکان های دور می تواند هیجان انگیز باشد، اما رسیدن به آن ساده اما کمی هم دشوار خواهد بود. حتی برای مسافرین فصلی و تفریحی نیز شاید انجام پروازهای طولانی سخت باشد، اما خوشبختانه کارهای کوچکی وجود دارند که انجام آنها این پروازهای طولانی را برایتان راحت تر خواهد کرد. با در نظر گرفتن نکات زیر سفر بعدی را مطمئن تر و راحت تر تجربه نمایید.

متن کامل مقاله

6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر با کشتی

در این مقاله با 6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر با کشتی که عبارتند از کشور مالت، شهر آتن، جزیره میکونوس، شهر افسوس، شهر هراکلیون و شهر کوچک کوتاکولون به همراه عکس های زیبا و توضیحات کامل آشنا شوید.

متن کامل مقاله

10 مقصد شگفت انگیز برای سفر در ماه ژانویه

حال با نزدیک شدن به پایان تعطیلات، زمان تمدد اعصاب در محیطی آرام و به دور از هرج و مرج می باشد. در بسیاری از مکان های دنیا ماه اول سال یکی از کندترین و کم طرفدارترین دوره های سفر است، مسئله ای که تاثیر مستقیم بر روی قیمت پروازها و معاملات دارند و مسافرین می توانند پروازهای ارزان تر، معاملاتی بهتر را انتخاب نمایند و در فصلی خلوت تر سفر کنند. با مطالعه این مقاله می توانید مقصدی بسیار مناسب با توجه به تمام تمایلات درونی و علایقتان پیدا کنید.

متن کامل مقاله


30 عکس چشم نواز سفر که با دیدن آنها مغزتان سوت خواهد کشید

همه افراد در سفر با دوربین عکاسی خود، عکس های ...


10 مکان دیدنی تایلند مناسب برای سفر در  تابستان

کشور تایلند دارای تعداد زیادی آثار تاریخی، طبیعت ...


9 مکان دیدنی که قبل از نابود شدن همیشگی  باید  آنها را دید

سیاره ما پر است از مناظری باور نکردنی و موجوداتی ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


 20 مورد از بهترین شهرها برای زندگی جوانان

در مقایسه با بزرگسالان، جوانان ایده های بسیار ...


10 شگفتی باورنکردنی طبیعی در آفریقا

این قاره وسیع ترین شگفتی های طبیعی حیوانات و ...


تصاویری که با دیدنشان بلافاصله هوس سفر به تایلند خواهید کرد

در این مقاله تصاویری که با دیدنشان بلافاصله هوس ...


معرفی 10 مکان از فیلم های محبوب در دنیای واقعی

باید اعتراف کرد که همیشه دوست داشته ایم تا از یکی ...نکاتی موثر برای داشتن سفر حرفه ای با هواپیما

سفر به مکان های دور می تواند هیجان انگیز باشد، ...


6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر با کشتی

در این مقاله با 6 مکان تماشایی برای علاقمندان سفر ...


10 مقصد شگفت انگیز برای سفر در ماه ژانویه

حال با نزدیک شدن به پایان تعطیلات، زمان تمدد ...


تماشای 14 تصویر آرامش بخش از دره آنتِلوپ کَنیون

آنتِلون کَنیون در نزدیکی شهر پِیج از ایالت ...


5 مورد از امن ترین مقاصد جهان برای گذراندن تعطیلات

این روزها هر بار با روشن کردن تلویزیون از داستانی ...


دیدنی ترین مکان هایی که همین حالا باید با یک دوربین به آنها سفر کرد

نویسنده این مطلب قصد داشته تا تعدادی از برترین ...


آشنایی با برترین مقاصد گردشگری برای سفر در سال 2017

از آن سر پرتغال و مجمع الجزایر این کشور به نام ...


معرفی 17 مکان برتر دنیا از نظر زیبایی و حیات وحش

در این مقاله به معرفی 17 مکان برتر دنیا از نظر ...


مقاصد مناسب برای سفر بر اساس ماه تولد

برگزیدن یک مقصد مناسب برای سفر مانند پرتاب دارت ...


کشف محیطی رنگارنگ با چشم اندازی نفس گیر برای اسکی در فنلاند

نویسنده این مقاله پس از انجام جست و جوهایی برای ...آشنایی با شهرها و کشور